Nemecko od Rammstein

  • Prvý singel zo siedmeho albumu Rammstein je úvahou o histórii konfliktu v Nemecku. Pieseň zisťuje, že Till Lindemann hovorí o svojom vzťahu láska/nenávisť k Nemecku, keď zvažuje rozdeľujúcu históriu svojej krajiny.
  • Takmer 10-minútové video natočené v Spectre Berlin ukazuje rôzne scény násilia v celej jeho histórii, od germánskych kmeňov až po nacizmus a novodobé nepokoje. V celom klipe sa objavuje nemecká herečka Ruby Commey (pripočítaná ako Germania).

    V jednom momente vidíme niektorých členov kapely oblečených v uniformách koncentračného tábora z holokaustu so slučkami na krku. Ako video postupuje, väzni obklopujú skupinu nacistických strážcov (jedného z nich hrá gitarista Richard Kruspe) a z bezprostrednej blízkosti ich strelia do tváre. Scéna vyvolala kritiku - komisár nemeckej vlády pre antisemitizmus Felix Klein nazval vizuál „nevkusným zneužívaním umeleckej slobody“.
  • The Rammstein album sa umiestnil na prvom mieste v 14 rôznych krajinách vrátane rodného Nemecka, Rakúska, Belgicka, Dánska, Estónska, Fínska, Francúzska, Holandska, Nórska, Poľska, Portugalska, Ruska, Švajčiarska, Poľska a Kanady.

    Nahrávka sa zapísala do histórie aj vo Veľkej Británii s debutom č. 3, najvyšším umiestnením, ktoré nemecky hovoriaci umelec kedy dosiahol v tamojších rebríčkoch albumov.
  • Video bolo čitateľmi časopisu zvolené za Video roka 2019 Kerrang časopis.

Zaujímavé Články