Diamanty sú najlepším priateľom dievčaťa od Ethel Merman

 • Túto pieseň napísali Jule Styne a Leo Robin pre produkciu Broadway Gentleman má radšej blondínky a prvýkrát ju uviedla Carol Channing v roku 1949. Ethel Merman, herečka a speváčka známa svojim živým hlasom a prítomnosťou na magnetickom javisku, ho nahrala nasledujúci rok.


 • Najikonickejším predstavením filmu Diamanty sú najlepší priateľ dievčaťa je bezpochyby Marilyn Monroe vo filmovej verzii 1953. Páni majú radšej blondínky . Ako playgirl Lorelei Lee vytvorila Marilyn nezmazateľný obraz, zahalená do ružového saténu a diamantov obklopená skupinou nápadných nápadníkov. Väčšinu piesne bol použitý jej vlastný dusný hlas, ale niektoré hrubé fľaky boli nazvané spevom Marni Nixon - konkrétne vysokým otvorom a vetou „Tieto skaly nestratia svoj tvar, diamanty sú najlepším priateľom dievčaťa. ' Aj keď keby si 20. storočie-Fox vybojovala cestu, Marilynin vokál by bol celý nazvaný dabingom. Povedal Nixon The New York Times v roku 2007 štúdio nezaujalo „hlúpym“ hlasom hviezdy, ale Nixon si myslel, že je to perfektné pre postavu a pieseň.

  Nixonov sopránový hlas bol v Hollywoode známy; dabovala aj vokály pre Natalie Wood v West Side Story , Deborah Kerr v Kráľ a ja a Audrey Hepburn v My Fair Lady .
 • Niekoľko umelcov za tie roky napodobnilo Marilynin výkon. Madonna v roku 1984 skopírovala oblečenie a dizajn pre svoje video „Material Girl“, ale neskôr tvrdila, že s ikonou nemá veľa spoločného. Povedala Smash Hits v roku 1992: „Nemyslím si, že som v mnohých ohľadoch ako Marilyn Monroe. Spoločné je hlavne to, že si odfarbujeme vlasy. Je to „sexuálny symbol“ a „bohyňa sexu“ a môžem s tým súvisieť, pokiaľ ide o to, koľko ľudí ma rád vidí. '

  Anna Nicole Smith tiež v roku 1998 (a v roku 2004 oblečená ako Marilyn/Lorelai do reklamnej kampane PETA uviedla Marilyn ako singel s názvom „Diamanty sú dievčenským najlepším priateľom“ s vyhlásením „Páni preferujú blondínky bez kožušín“).

  Austrálska popová speváčka Kylie Minogue nahrala pieseň v roku 1995 a potom ju v roku 2004 znova nahrala Biely diamant .


 • Ohováračka prominentka Serena van der Woodsen (Blake Lively) snívala o tom, že bude hrať pieseň ala Marilyn Monroe v 100. epizóde seriálu „G.G.“ zatiaľ čo Blair Waldorf (Leighton Meester) sa objavil ako Raňajky u Tiffanyho -inšpirovaná Audrey Hepburnová.
 • Nicole Kidman naspievala upravenú verziu tejto piesne pre Červený mlyn! v roku 2001. Pieseň s názvom „Šumivé diamanty“ odstránila všetky zjavné odkazy z 50. rokov minulého storočia-ako napríklad mená klenotníkov alebo moderný Automat-a odrážala tak obdobie filmu z prelomu 20. storočia.
 • Pieseň si požičalo aj mnoho jazzových spevákov. Lena Horne ju zaradila na svoj album z roku 1958 Dajte dáme, čo chce , zatiaľ čo Julie London to zaznamenala v roku 1961, nasledovaná Earthou Kittovou v roku 1962.


 • Carol Channingová spieval to so slečnou Piggyovou počas vystúpenia v roku 1980 Muppet Show .


Zaujímavé Články