Miluješ ma podľa kontúr

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Napísal to prezident Motownu Berry Gordy, ktorý to napísal pre The Temptations, ale na záznam sa nedostali. V rovnakom čase, ale v inom štúdiu Motown, The Contours prišli nahrať „It Must Be Love“, ale Gordy mal iné nápady - požiadal ich, aby namiesto toho strihli „Do You Love Me“. Pieseň sa stala jedným z prvých hitov Motownu a jej sexy zvuk vynikol medzi oveľa krotkejšími ponukami v rebríčkoch, v ktorých dominovali umelci ako Neil Sedaka a The Four Seasons.

  Pokiaľ ide o The Temptations, boli to ďalšie dva roky, kým sa konečne dočkal hitu („The Way You Do The Things You Do“), ale keď tak urobili, stali sa premiérovým mužským počinom na súpiske Motown.


 • Povedal Joe Billingslea z The Contours Mojo časopis február 2009 príbeh tejto piesne: „Práve sme opustili nahrávací hop a obrátili sme sa v štúdiu. V tých dňoch boli dvere vždy otvorené. Berry bol tam dole za klavírom a povedal: „Chcem, aby si vyskúšal túto pieseň, ktorú píšem.“ Povedal nám, ako chce, aby išli pozadia, a my sme to naspievali. „Skúste to znova, celkom sa mi to nepáčilo,“ povedal. Asi po tretíkrát povedal: „To nie je správne. Myslím, že to dám skôr Pokušeniam. ' Povedal som mu, že nie. Zopakovali sme to a on povedal: „Presne tak to chcem. Príďte zajtra ráno, zaznamenáme to. ' Tak sme to urobili.

  Pieseň sa mi nepáčila. Pripomínalo mi to „Twist And Shout“. Povedal som: „Táto pieseň nič neurobí, človeče.“ Ten istý týždeň bol prepustený a nasledujúci týždeň sa dostal do hitparád. Otočil som sa a povedal: Milujem tú pieseň! Zmenil som názor? Samozrejme! Neskôr sme si uvedomili, že The Temptations nikdy nemohli spievať túto pieseň, pretože sa im to nehodilo, ale Berry nás motivoval, aby sme ju naspievali tak, ako to chcel. '


 • Táto pieseň získala popularitu práve vtedy, keď Motown zahájil svoje prvé turné „Motortown Revue“, aby predviedol svoje činy. Countours boli hviezdami show a zapálili davy s textom „Miluješ ma“? Nižšie na účte boli aj niektoré ďalšie akcie Motowna, ktoré ešte len prišli, vrátane Marvin Gaye, Little Stevie Wonder a The Supremes.


 • Potom, čo bol predstavený vo filme z roku 1988 Hriešny tanec , toto bolo znova vydané 26 rokov potom, čo bolo pôvodne nahraté. Tentoraz sa umiestnil na 11. mieste. Pieseň sa na to hodila Hriešny tanec , ktorý napriek tomu, že obsahoval niekoľko moderných, originálnych piesní, bol zasadený do roku 1963. Bola to skvelá pieseň tej doby pre tanečnú scénu.
 • Päťka Dave Clarka to zaznamenala v roku 1964, keď prebiehala britská invázia. Ich prevedenie sa v USA dostalo na 11. miesto. 8. marca 1964, DC5 ho hrali pri prvom zo svojich 12 vystúpení na Show Eda Sullivana .
  Bertrand - Paríž, Francúzsko


 • Vo svojej autobiografii Byť milovaný , “pripomína konfrontáciu s hlavným basgitaristom skupiny Motown Jamesom Jamersonom ohľadom tejto piesne. Jamerson, ktorý je chválený ako tvorca zvuku Motown, počas relácie hral jazzový rytmus napriek pokynom Berryho. „Musíš zostať v pokoji,“ povedal Berry a dúfal, že nebude musieť vyhodiť svojho hviezdneho basistu zo sedenia. Keď sa vrátili k ďalšiemu záberu, Jamerson urobil podľa pokynov a zahral pop groove, o ktorý požiadal Gordy ... kým Berry od neho nespustil zrak. 'V tom zlomku sekundy Jamerson zasiahol štyri alebo päť jazzových pozitívnych nahrávok v rýchlom slede za sebou,' pripomenul Gordy. 'Otočil som sa, aby som mu to dal, ale skôr, ako som stihol niečo povedať, skočil tak brilantne späť, že som sa mohol len usmiať.'
 • V roku 1963 zaznamenala londýnska skupina Brian Poole And The Tremeloes verziu, ktorá sa umiestnila na vrchole hitparád v 16 krajinách vrátane Veľkej Británie.
 • Táto pieseň bola uvedená v reklame Pepsi z roku 2016 s Janelle Monáe v hlavnej úlohe. Na mieste, ktoré debutovalo počas Super Bowlu, Monáe tancuje na pieseň pred vstupom do ďalšej miestnosti, kde prechádza časovou krivkou a pripája sa na oslavu k Madonninmu ' Vyjadri sa . '

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: