Don't Cry od Guns N 'Roses

 • Ako uviedol Axl Rose v rozhovore pre vydavateľstvo Geffen Records pre zbierku videí, táto pieseň je pôvodom zo skupiny. Predtým, ako Guns N 'Roses vznikli, ju Rose napísala s gitaristkou Izzy Stradlinovou po tom, ako sa obaja zamilovali do toho istého dievčaťa. Nerozhodla sa a povedala Axlovi, keď sedel na lavičke v parku, „Neplač Bill,“ kde sa nachádzal názov.
  Ted - Kingston, Kanada
 • Shannon Hoon, ktorá bola vedúcou speváčkou skupiny Blind Melon, spievala zálohu na tejto skladbe. Hoon a Axl Rose vyrastali v Lafayette v Indiane. Hoon tiež spieval ' novembrový dážď . '
 • Guns N 'Roses sa to pokúsili nahrať pre svoj prvý album v roku 1987 Chuť na ničenie , ale nemohli získať zvuk, ktorý hľadali (to bolo predtým, ako zarobili na svoje projekty obrovské rozpočty). Až v roku 1991 sa konečne objavil na albume.

  Kapela interpretovala pieseň naživo v raných rokoch, ale po nahrávaní sa zastavila Chuť do jedla . Bootlegové nahrávky piesne sa však pohybovali okolo a Shannon Hoon jednu mal - keď bol v krycej kapele, niekedy si ju zahral. Nakoniec, v roku 1991, Guns N 'Roses vydali pieseň na albume po tom, čo ju nechali štyri roky v pokoji.
 • Táto pieseň sa zobrazuje na oboch Use Your Illusion I a Použite svoju ilúziu II . Druhá verzia je považovaná za alternatívnu a obsahuje rôzne texty.
 • Video je veľkolepou produkciou s príbehom, ktorý napísali Rose a Josh Richmanovci. Režíroval ho Andy Morahan, ktorý tiež stvárnil novembrový dážď 'video (V oboch videách sa objavuje vtedajšia Roseina priateľka Stephanie Seymour).

  Klip 5:14, počnúc dieťaťom, obsahuje niekoľko veľmi odlišných scén. Priblížime sa mu do očí a rozpustíme sa v zasneženej scéne, kde zmrazený Axl drží zbraň; Axl hovorí, že sa hovorí o scéne „Frozen Man“ a má ukázať „niekoho uväzneného v čase“.

  Odtiaľto to bude ešte koncepčnejšie, pričom medzi zábermi kapely vystupujúcej na streche sa budú prelínať scény z pohrebu, utopenia a nepokojov v domácnosti.

  Veci na vedomie:

  Značka, ktorá hovorí: „Kde je Izzy.“ Toto sa týka Izzyho Stradlina, ktorý opustil kapelu a nahradil ju Gilby Clarke.

  Scény, kde Slasha mlátilo dievča v aute, boli dosť intenzívne - hovorí, že ho skutočne bila a on sa ju skutočne snažil odraziť, pretože mal oči nechať na ceste.

  Shannon Hoon sa ukazuje na streche a spieva v zbore.

Zaujímavé Články