Nesnívajte, že je to preplnené

 • Túto pieseň napísal spevák skupiny Crowded House Neil Finn. Vysvetlil v rozhovore s Zlatá baňa : 'Napísal som to na bratovom klavíri. Nie som si istý, či si pamätám, aký bol kontext, presne, ale bolo to len o tom, že na jednej strane som sa cítil akosi stratený a na druhej strane som sa nejako nabádal: Nesnívaj, že je koniec. Ten skutočne vypadol doslova bez toho, aby som o tom príliš premýšľal. '
 • To bol najväčší hit Crowded House v USA. Skupina pochádza z Nového Zélandu, kde sú veľmi obľúbení. Preplnený dom bol to ich prvý album, ktorý si v USA počínal veľmi dobre. Následne vydané albumy mali úspech vo Veľkej Británii, ale nie v štátoch.
 • Toto bolo použité v reklamách pre Novozélandskú komisiu pre cestovný ruch.
 • V roku 1989 Paul Young predviedol cover tejto piesne na Tribute Concerte Nelsona Mandelu.
  Gabor - Budapešť, Maďarsko
 • Táto pieseň bola použitá v televíznej minisérii Stánok , ktorý bol odvysielaný v marci 1994. Miniséria bola založená na románe Stephena Kinga.
  Johnny - Rockland, MA
 • Sixpence None The Richer nahrali túto pieseň na svoj album Božská nespokojnosť . Ich verzia má podobnú úpravu, ale so ženským vokálom. Skúsená režisérka videoklipu Sophie Muller natočila klip pre túto verziu, v ktorom speváčka Leigh Nash objavila kozu a spievala melódiu medzi parašutistami na pláži.
 • Miley Cyrus a Ariana Grande, oblečené v mikine s mikinou a sediace na nafukovacom kresle, to predviedli ako súčasť Cyrusove zasadnutia vo dvore pre jej Happy Hippie Foundation v roku 2015. O dva roky neskôr sa dvojica opäť spojila, aby ju zaspievala v Koncert One Love Manchester v prospech obetí teroristického útoku v show Grande Manchester Arena pred dvoma týždňami.
 • Keď sa Crowded House v roku 2016 znova spojil, Neil Finn vysvetlil, že je rád, že hrá túto hru aj naďalej. Pre ABC povedal: „Naozaj ma baví spievať to vždy, keď to robím, a som veľmi rád a hrdý na to, že pieseň, ktorá je pre nás takmer najidentifikovateľnejšia, je, myslím si, jednou z mojich najlepších piesní.“
 • Mitchell Froom, producent prvých troch albumov Crowded House, pomohol Neilovi Finnovi dokončiť pieseň. Finn pripomenul Nestrihané :

  „V deň, keď som to urobil, som vedel, že mám niečo celkom špeciálne. Nasledujúci deň sme to hrali s kapelou a znelo to ako vrece s-t. Až keď Mitchell navrhol basovú linku, ktorú Nick (Seymour) rozpracoval, skutočne našla svoju drážku. Váhal som pri predvádzaní ukážok a Mitchell urobil niekoľko dosť hlbokých návrhov. Rovnako ako R & B basová linka môže byť lepšia ako rockový alebo popový prístup alebo hammondský organ môže znieť pekne. Neboli to textúry, na ktoré som bol zvyknutý. Vyplnil niekoľko oblastí, ktoré sme nepokrývali, ale možno to spôsobilo, že náš individuálny zvuk bol menej výrazný. Chvíľu to trvalo, ale potom v USA začalo fungovať album „Don't Dream It Over Over“ a celý záznam pokračoval v tom, že bude mať celkom veľký život. “
 • Celá pieseň zaznie na začiatku premiéry špionážnej drámy v sezóne 6 v sezóne 2018 Američania „Predstavujeme zmeny, ku ktorým došlo od predchádzajúcej sezóny, s novou úrovňou napätia medzi ženatými hlavnými postavami, ktorá je zdôraznená vetou„ postavte medzi nami múr “. Séria sa odohráva v 80. rokoch a konkrétna epizóda sa odohráva v roku 1987.
 • Toto bola pieseň skupiny Crowded House, ktorú Fleetwood Mac predviedol na turné, keď sa ku kapele v roku 2018 pridal Neil Finn. K týmto spevom sa k nim pridal Stevie Nicks.
 • Finn to považuje za pieseň jednoty. Keď ju 15. marca 2019 predviedol v Hartforde v Connecticute s Fleetwood Mac, venoval pieseň obetiam streľby v meste Christchurch, kde v priebehu dňa ozbrojenec zahájil paľbu na dve mešity.


Zaujímavé Články