Don't Let Me Go by The Click Five

 • Klávesista Ben Romans nám o tejto piesni povedal: „Existuje taká, ktorú Ethan (Mentzer, basgitarista C5) napísal s názvom„ Don't Let Me Go “, a začal ju písať, keď sme boli dávno na turné v Ázii. Začali sme to kopať dookola. Skutočne silné bolo, že sme nedávno urobili kampaň v juhovýchodnej Ázii na pomoc v boji proti obchodovaniu s ľuďmi a vykorisťovaniu. To bolo pre MTV Exit. Takže keď sme tam boli, jedna z najmocnejších vecí, ktoré sme museli urobiť, hrali sme koncert a museli sme hrať chrám Angar Wat v džungli, všetky druhy vecí, ktoré nám úplne vyrazili z hlavy. Myslím, že jednou z najsilnejších vecí je navštíviť útulok Somaly Mam Foundation. Ide v zásade o obete obchodovania so sexom a bolo to skutočne ťažké. Je veľmi ľahké ísť do Kambodže a odovzdať dieťa niekomu inému, a tam sa predajú do otroctva. A to je v zásade to, čo je, veľmi ťažká forma moderného otroctva. Potom, čo sme sa na chvíľu s každým porozprávali a trochu sme sa zoznámili s ich príbehmi, zahrali sme niekoľko piesní, ale tá, ktorá naozaj trčala, bola „Don't Let Me Go“. Pieseň hovorí o zavesení. Jeden z najsilnejších textov znie: „Pokúšaš sa skryť jazvy a stále ma nepúšťaj, neodvracaj sa.“ Keď sa to stalo, preložili to a bol to len jeden z tých momentov.
  Pár detí vedelo po anglicky a vy ste to len videli. A bola to jedna z najsilnejších šou, pretože to ani nebola šou , To sa len hralo v miestnosti. Ale som taký fanúšik komunikácie a skladania piesní, a to bol skutočný moment, keď to nejakým spôsobom skutočne komunikovalo. Tu sme v Kambodži s týmito obeťami ... to bolo skutočne silné - na to myslíme, keď hráme túto pieseň. Myslím si, že videoklip k piesni by tento rok mohol urobiť MTV Exit, uvidíme. Minulý rok pre video urobili Radiohead „Všetko, čo potrebujem“. Takže len nechať ich o tom premýšľať je skutočná česť, pretože je to úžasná kampaň. '

  Keď Ben hovorí o preklade piesne, objasňuje: „No, ani to nebolo šou, bolo to v útulku. Takže to bolo len veľa konverzácií. Mali sme prekladateľa, pretože veľa detí hovorilo kambodžsky. Hovorí sa im Khmer. Spýtali sa, či by sme mohli povedať texty, aby ich mohli preložiť, a oni to urobili a bolo to skutočne silné, pretože si myslím, že deti sa do toho skutočne zamkli. “ (Pozrite sa na celý rozhovor s Benom Romanom.)


 • Z Web Somaly Mam : „Somaly Mam sa narodil v kmeňovej menšinovej rodine v kambodžskej provincii Mondulkiri a začal život v extrémnej chudobe. Keďže mala rodina ako okrajová etnická skupina obmedzené možnosti a žila v nepredstaviteľnom zúfalstve, jej rodina sa často uchýlila k zúfalým prostriedkom na prežitie. Tento sútok strašných okolností viedol k nevýslovným hrôzam, ktoré by poznačili somálske rané roky. Somáliu predal do sexuálneho otroctva muž, ktorý sa vydával za jej starého otca. Somália dodnes kvôli plynutiu času a nespoľahlivosti zranenej pamäte stále nevie, kto pre ňu tento muž bol. Napriek tomu ho jeho činy postavili na nepredstaviteľnú cestu spojenú s nebezpečenstvom, zúfalstvom a nakoniec ... triumfom.
  Somália, nútená pracovať spolu s ďalšími deťmi v nevestinci, bola denne brutálne mučená a znásilňovaná. Jednej noci ju prinútili sledovať, ako bola jej najlepšia priateľka brutálne zavraždená. V obave, že ju stretne rovnaký osud, Somaly hrdinsky unikla svojim únoscom a začala si budovať nový život. Prisahala, že nikdy nezabudne na tých, ktorí zostali, a odvtedy zasvätila svoj život záchrane obetí a posilneniu postavenia tých, ktorí prežili.
  V roku 1996 založila Somálsko kambodžskú mimovládnu organizáciu s názvom AFESIP (Agir Pour les Femmes en Situation Precaire). Pod vedením Somálska AFESIP uplatňuje holistický prístup, ktorý zaisťuje obetiam nielen to, že uniknú z ich ťažkej situácie, ale majú emocionálnu a ekonomickú silu postaviť sa budúcnosti s nádejou. Spustením nadácie The Somaly Mam Foundation v roku 2007 založila Somálsko nástroj financovania na podporu organizácií zameraných na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a na poskytnutie platformy obetiam a pozostalým platformou, z ktorej je možné počuť ich hlasy po celom svete.
  Za svoje neúnavné úsilie si Somália oprávnene získala celosvetový rešpekt a teraz je uznávaným lídrom v čele boja proti obchodovaniu s ľuďmi. Somália, uznávaná ako vizionárka pre svoju odvahu, dôstojnosť, vynaliezavosť a odolnosť, bola ocenená ako jeden z 100 najvplyvnejších ľudí časopisu Time Magazine za rok 2009 a bola predstavená ako hrdina CNN. Je tiež držiteľkou ceny Prince of Asturias Award za medzinárodnú spoluprácu, Svetovej ceny detí za práva dieťaťa (WCPRC), časopisu Žena roka 2006 časopisu Glamour Magazine a získala ocenenia amerického ministerstva vnútornej bezpečnosti.
  Ale úspech Somaly má svoju cenu. Ona a jej rodina čelili desivým hrozbám smrti a násiliu. Na otázku, prečo naďalej bojuje tvárou v tvár takej prudkej a desivej opozícii, Somália rezolútne odpovedá: „Nechcem ísť bez zanechania stopy.“
  Napriek tomu, že je známa po celom svete a určite si vyslúžila život luxusu a oddychu, Somálsko naďalej vedie jednoduchý život a usilovne pracuje v kambodžských centrách obnovy, žije medzi ženami a deťmi, ktoré zachraňuje, a zostáva po ich boku. keď kráčajú náročnou cestou k uzdraveniu a slobode. “


Zaujímavé Články