Nenechajte slnko zapadnúť na mňa od Eltona Johna

 • Toto je pieseň, ktorú ovplyvnil The Beach Boys a obsahuje príspevky od členov skupiny; Carl Wilson a Bruce Johnston obaja spievali zálohu. Elton uviedol, že zvuk, harmónie a spôsob, akým skladali piesne Beach Boys, mali vplyv na mnohé z jeho skladieb, vrátane tejto a piesne „Someone Saved My Life Tonight“.
 • Texty ako obvykle napísal Bernie Taupin. Taupin je študentom slov a vždy hľadal nové spôsoby, ako predstaviť myšlienku. „Rád by som bol zaujímavejší ako starý dobrý“ Milujem ťa, miluješ ma, srdce sa mi zlomí, ak ma opustíš, ”povedal Esquire . „Vhoď oblúkovú loptu. „Nedovoľte, aby na mňa zapadlo slnko.“ Urob na nich temný nádych. “
 • K skladbe tejto piesne textár Bernie Taupin povedal: „Moje jediné spomienky na to sú, že sme chceli napísať niečo veľké. Myslím tým veľkým v tom dramatickom štýle Spectory (ako v Phil Spector), napríklad ' Stratili ste to, že sa cítite . ' Dúfajme, že bude silný bez toho, aby bol pompézny. Nie som si istý, či ma to vzhľadom na to prinútilo zmeniť texty textov inak. Aj keď sa to spätne zdá, že majú o niečo viac nádychu Brill Building, takže je celkom možné, že som to urobil aj ja.

  Zdá sa, že sa vždy musím vrátiť k postieľke, aby som tieto veci skontroloval, pretože sa mi zdá, že si na svoju vlastnú prácu skutočne zle pamätám. V skutočnosti ma núti zamyslieť sa nad situáciou, v ktorej som sa ocitol pred niekoľkými rokmi pri sledovaní televízie s niektorými mojimi priateľmi. Uskutočnila sa herná šou, kde boli jednou z kategórií moje texty. A bolo tam, verím, päť otázok, a štyri z nich som sa mýlil. “
 • Toni Tennille a Daryl Dragon, ktorí mali neskôr niekoľko hitov a vlastnú televíznu show ako Kapitán a Tennille, sa predviedli. Cieľom bolo mať v pozadí obrovský refrén zložený z poloslávnych spevákov. Dusty Springfield, rovnako ako členovia America a Three Dog Night, nahrali k piesni vokály, ale všetky hlasy zneli strašne, keď sa zmiešali, a tak použili Wilson, Johnston a Tennille.
 • Nahrávanie tejto piesne bolo veľmi ťažké a frustrujúce. Elton nebol spokojný so žiadnym z jeho vokálnych záberov a producent Gus Dudgeon mal záchvaty pokúšajúce sa zmiešať všetky hlasy a nástroje, ktoré k tomu patrili. V knihe Philipa Normana Sir Elton: Definitívny životopis Dudgeon povedal: „Keď Elton nahral túto skladbu, mal špinavú náladu. Pri niektorých záberoch by to zakričal, pri iných by si to zamumlal, alebo by tam len stál a hľadel do riadiacej miestnosti. Nakoniec si zložil slúchadlá a povedal: „Dobre, poďme si vypočuť, čo sme dostali.“ Keď mu to Gus zahral, ​​Elton povedal: „To je veľa svinstva. Môžete to poslať Engelbertovi Humperdinckovi a ak sa mu to nepáči, môžete to dať Lulu ako demo. “
  Jason - Madison, WI
 • Elton tvrdí, že o takúto pieseň by sa na začiatku svojej kariéry nepokúsil. Cíti, že sa jeho hlas za tie roky zlepšil, a do roku 1974 mal dostatočnú dôveru a schopnosť spievať s veľmi širokým rozsahom.
 • Táto pieseň prišla v čase, keď bol Elton na vrchole síl, ale v absurdne napätom rozvrhu, ktorý vyvolával veľké napätie. On a jeho skupina absolvovali posledných päť mesiacov roku 1973, potom sa v januári 1974 vydali do štúdií Caribou Ranch v Colorade, aby v priebehu iba 10 dní nahrali svoj ďalší album. Museli prerušiť niektoré rohy (menej záberov, menej zdokonaľovania), ale napriek tomu urobili veľmi pôsobivý album, čo svedčí o tvorivej energii zúčastnených (vrátane Bernieho Taupina, ktorý musel veľmi rýchlo napísať veľa textov).

  Krátko po nahrávaní albumu, ktorý bol pomenovaný po štúdiu, Elton odišiel do Japonska, kde 1. februára odštartoval svoje turné. Potom, čo bol zmiešaný v Los Angeles, album vyšiel v júli s piesňou „Don't Let The Sun Go Down“ On Me 'prvý singel. Dostal sa na druhé miesto v Amerike a album sa dostalo na 1. miesto, kde zostalo štyri týždne. Zo sady bol vydaný ešte jeden singel „The Bitch Is Back“, ktorý bol zaradený do 4. miesta.
 • Živý duet s Georgom Michaelom vydaný v roku 1991 bol obrovským hitom a v USA a Veľkej Británii sa dostal na prvé miesto. Elton ju spieval s Michaelom na Michaelovom koncerte Wembley Arena 19. marca 1991 a opäť na jeho koncerte vo Wembley 23. marca; Nie je jasné, ktoré predstavenie bolo použité pri vydaní alebo či boli upravené spoločne, ale ako producent je uvádzaný George Michael, čo naznačuje, že došlo k určitým úpravám a produkcii.

  Nebolo to prvýkrát, čo túto pieseň uviedli: Elton priviedol Michaela na pódium počas jeho setu Live Aid v roku 1985 ako hosť piesne; Michael povedal davu, že je to 'jedna z mojich obľúbených skladieb od Eltona'. Toto bolo jediné Michaelovo vystúpenie v Live Aid ako Wham! nemali vlastnú sadu.

  V roku 1985 sa dvojica podelila o vokály na skladbe „Wrap Her Up“, skladbe z albumu Eltona „Ice On Fire“, ktorý bol zaradený medzi #20 USA a #12 UK.

  Eltonove vystúpenia s Michaelom v roku 1991 boli dve z mála hŕstok, ktoré toho roku urobil; v lete 1990 prešiel náročným rehabilitačným programom a zameral sa na svoje zdravie. Keď bol duet vydaný ako singel koncom roka 1991, urýchlil fázu Eltonovej kariéry, keď sa zbavil alkoholizmu, drogovej závislosti a poruchy príjmu potravy. Jeho úspech ukázal, že o jeho hudbu bol stále obrovský záujem, a keď sa v roku 1992 vrátil so svojim albumom Ten , bol späť vo forme s ďalšími dvoma hitmi: titulnou skladbou a 'The Last Song'.
 • Výťažok z verzie Georga Michaela z roku 1991, ktorá bola predaná ako singel, putoval na londýnsky maják a detskú charitu The Rainbow Trust. Táto verzia bola zaradená na album Eltona z roku 1993 Duety .
 • Ak znie Eltonova veta „nezlikviduj ma“ trochu divne, je to preto, že z frustrácie pri nahrávaní svojho vokálu robil prehnaný americký prízvuk. Producent Gus Dudgeon sa chystal skladbu pochovať, ale Toni Tennille, ktorý spieval niektoré z vokálov, ho presvedčil, aby to udržal vpredu.
 • Rohy počuté v poslednom refréne a pri úvode k tejto piesni hrala sekcia pre lesný roh od skupiny Tower of Power, ktorá mala v roku 1972 úspešný singel s piesňou „Stále si mladý muž“ a ďalší nasledujúci rok s 'Je veľmi ťažké ísť.' Hrali tiež na skladbách Caribou „The Bitch Is Back“ a „Stinker“.
 • Oleta Adams to zaznamenala pre album Dve miestnosti: Oslava piesní Eltona Johna a Bernieho Taupina . K ďalším piesňam patria Joe Cocker, Obsession, The Three Degrees a Roger Daltrey z The Who, ktorého verzia bola použitá vo filme z roku 1987. The Lost Boys . Pieseň nahrali aj rôzne orchestre, vrátane Kráľovskej filharmónie.
 • Bubnovanie Nigela Olssona na túto skladbu malo vplyv na tri piesne Guns N 'Roses. Podľa bubeníka GnR Matta Soruma „ novembrový dážď , '
  ' Neplač “a„ Estranged “začali ako jedna pieseň. Potom, čo ich rozbili a chystali sa nahrať „November Rain“, Axl Rose hral „Don't Let The Sun Go Down On Me“.

  „Povedal som:„ Bože, počúvaj o tom tom tom, “povedal nám Sorum. „Axl hovorí:“ Áno, to je skvelé. Tak epické. “

  Sorum zapracoval do skladby tieto frázy a na zjednotenie skladieb zahral rovnaké výplne v skladbách „Don't Cry“ a „Estranged“.


Zaujímavé Články