Neprestávajte veriť cestou

 • Táto skladba, ktorá je najtrvácnejšou skladbou Journey, má jedinečnú štruktúru, vďaka ktorej sa vám vryje do pamäti. Tam, kde väčšina piesní má refrén, ktorý sa opakuje niekoľkokrát, „Don't Stop Believin“ prináša v refréne (a názve) až na konci - asi 3:20 do piesne. Štruktúra je: inštrumentálna, prvý verš, inštrumentálny, druhý verš, prvý predzbor, inštrumentál, tretí verš, druhý predzbor, inštrumentál a nakoniec zbor až do vyblednutia.

  Nebol to ich najväčší hit v hitparáde (to by bola 'Open Arms'), ale je to zďaleka najznámejšia pieseň Journey, vďaka novému oživeniu v 00 -tych rokoch.
 • Riadok „Cudzinci čakajú, hore a dole na bulvári“ je odkazom na hollywoodsky bulvár Sunset, kde sa plnia sny. Klávesový hráč Jonathan Cain dostal nápad na pieseň, keď tam išiel pokračovať vo svojej kariére. Cain vo svojom rozhovore s Songfacts povedal: „Pieseň sa začala spevom. Trénoval ma môj otec. Bol som v Hollywoode, zápasil som s kariérou, akosi stratený. Pýtal som sa ho: „Mám sa vrátiť do Chicaga a vzdať sa tohto sna?“ A on povedal: „Nie, synu. Držte sa kurzu. Máme víziu. Stane sa to Neprestávaj veriť. “

  Kainov sen sa splnil, keď sa pripojil k skupine s názvom The Babys s Johnom Waiteom. V roku 1980 nastúpil do Journey v San Franciscu a táto pieseň sa formovala.

  Povedal Stevovi Perrymu o svojom nápade umiestniť pieseň na Sunset Boulevard a Perry ho nechal popísať. 'Opísal som zverinec ľudí, ktorí sa objavia v piatok večer,' povedal Cain. „Všetci snílkovia, ktorí mali sny stať sa hercami. Producenti, umelci, právnici, čokoľvek ... všetci tam boli v piatok večer. “
 • Vedúci spevák Journey Steve Perry, hráč na klávesové nástroje Jonathan Cain a gitarista Neal Schon sú v tejto súvislosti uznanými autormi piesní, ale prispela celá skupina. V Čas 3 kompilácia, vysvetľuje sa genéza tejto piesne: „V skladbe kapely v Oaklande táto pieseň vybuchla zo skúšky. Schon vyvinul basový riff, chuggingovú gitarovú linku a rozsiahle akordy na refréne. Steve Smith postavil pieseň podľa vzoru s mnohými tom-toms a ukotvil číslo k bohatej figúrke bicích. Perry a Cain čerpali zo svojich skúseností s pouličnou scénou Sunset Strip pre text „ľudia pouličného osvetlenia“.
 • Hovoriť s New York Magazine , Perry vysvetlil, že pieseň vznikla počas série koncertov v Detroite, keď sa ocitol v hotelovej izbe, ktorá nemohla spať a hľadela von oknom:

  Cudzinci čakajúci, hore -dole bulvárom
  Ich tiene hľadali v noci
  Ľudia z pouličného osvetlenia, žijúci len preto, aby našli emócie
  Schováva sa, niekde v noci


  „Kopal som v myšlienke, ako svetlá smerujú nadol, aby ste nič nevideli,“ spomínal. „Zrazu som videl ľudí odchádzať z tmy do svetla. A prišiel mi termín „ľudia z pouličného osvetlenia“. Keď sme si začali písať, Detroit bol veľmi v mojom vedomí. “
 • Populárne oživenie tejto piesne možno vysledovať z jej použitia vo filme z roku 2003 Monštrum , ktorý bol natočený podľa skutočného príbehu ženskej sériovej vrahyne Aileen Wuornosovej. Film nebol široko videný, ale vyvolal kritický ohlas a Oscara za najlepšiu herečku pre Charlize Theron, ktorá stvárnila Wuornos. Vo filme pieseň príde, keď k nej Wuornos a Selby Wall (hrá Christina Ricci) korčuľujú na klzisku. Spomínajú, ako pieseň milujú, a ako sa buduje, tak aj ich vášeň, a nakoniec sa pobozkávajú mimo klziska.

  Použitie skladby „Don't Stop Believin“ v tejto kriticky zbožňovanej scéne si získalo pozornosť hollywoodskej komunity, ktorá videla emócie, ktoré v nej pieseň môže vyvolať, a už ju nepovažovala za nostalgickú skladbu. Začali sa šíriť žiadosti o použitie piesne v rôznych filmoch a televíznych reláciách a čoskoro ju poznala aj ďalšia generácia.

  Ako sa to teda dostalo? Monštrum na prvom mieste? Režisérka filmu Patty Jenkinsová to použila, keď nakrúcali scénu, a vedeli, že to perfektne sedí. Poslala členom kapely pozrieť si kópie filmu a požiadala o povolenie použiť ho pri krátkom rozpočte. Perry jej zavolal späť a nielenže udelil súhlas, ale tiež jej pomohol vybrať hudbu pre zvyšok filmu; je uznávaný ako hudobný poradca.
 • Pieseň bola napísaná tak, aby poskytla publiku spojenie s kapelou, cieľ, ktorý dosiahla. Jonathan Cain pre Songfacts povedal: „Bol to prvý pokus priniesť publikum do sveta kapely. Spievame pre vás. Teraz spievame o vašom svete. Bol to teda odklon od toho, čo robili predtým.

  Chcel som urobiť, aby sa malý Bruce Springsteen zúčastnil. Bruce bol toho majstrom a vtiahol svoje publikum do svojich piesní. Bol som Bruceovým veľkým fanúšikom. '
 • V rozhovore s britskou rozhlasovou stanicou Planet Rock v roku 2010 Steve Perry o tejto piesni povedal: „Osobne to pre mňa znamená veľa. Každý má emocionálne problémy a problémy a mne osobne pieseň pomohla nevzdať sa a zisťujem, že veľa ľudí to cíti. '
 • Toto je prvá skladba na siedmom albume Journey, Uniknúť . Bol zvolený ako vedúci albumu, pretože podľa Caina „S touto klavírnou linkou to znie ako otváranie knihy“.
 • Pieseň získala podporu, keď bola použitá ako záverečné číslo v Rock of Ages , jukeboxový muzikál s hitmi 80. rokov. Prehliadka prebiehala na Broadwayi v rokoch 2009-2015 a v roku 2012 bol sfilmovaný film s Tomom Cruisom. Je to vhodná voľba, pretože Rock of Ages sa odohráva na Sunset Boulevard, čo je tiež hlavné prostredie piesne.
 • V poslednej epizóde televíznej show Sopranovci , ktorý bol odvysielaný 10. júna 2007, Tony Soprano hrá túto pieseň v jukeboxe počas záverečnej scény. Epizóda sa náhle končí textom „Don't Stop“, pretože scéna je čierna.

  Povedal Steve Perry Ľudia časopis 13. júna 2007: „Potreboval som vedieť, ako sa táto pieseň bude používať. Nechcel som, aby bola pieseň súčasťou krvavého kúpeľa, ak to mal byť posledný okamih. Aby som mal zo schválenia použitia piesne dobrý pocit, museli mi povedať, čo sa stalo. A prinútili ma prisahať, že to nikomu nepoviem. “
 • Toto bolo uvedené v epizóde televíznej show Kroviny s názvom „Moja cesta“. Medzi ďalšie televízne seriály a filmy, ktoré sa majú používať „Neprestávaj veriť“, patria Južný park , Svadobný spevák , Shrek Hall , Rozprávky na dobrú noc , Áno drahý , kráľ hory , Návraty , Pohľad zhora , Studený prípad , CSI: Vyšetrovanie miesta činu , Moje meno je Earl , Len ma zastreľ a Pláž Laguna .
 • V novembri 2008 bolo oznámené, že táto skladba sa stala prvou piesňou dostupnou v preddigitálnej ére, ktorá predala viac ako 2 milióny stiahnutí prostredníctvom iTunes. Popularita skladby sa výrazne zvýšila po tom, ako sa objavila v poslednej epizóde seriálu Sopranovci . Koncom dvadsiatych rokov sa tiež stala jednou z najobľúbenejších karaoke piesní v Amerike.
 • V máji 2009 remake obsadenia hudobnej komédie Fox TV Radosť debutoval na 4. mieste v rebríčku Billboard Hot 100, čo je o päť miest viac, než kedy dosiahla Journeyova verzia. Vykonal sa v pilotnom diele sezóny a stal sa súčasťou albumu soundtracku Glee: The Music, Volume 1 . Do konca roku 2009 prinieslo digitálne stiahnutie 500 000 digitálnych predajov.

  Verzia Glee bola vykonaná dňa sezamová ulica s príšerami stvárňujúcimi herecké obsadenie. V bite bolo písmeno G, takže texty boli upravené tak, aby „Don't stop G-ing“.
 • Veriť v seba a nasledovať svoju vášeň sú ideály, ktorým je Steve Perry drahý. Keď bol Randy Jackson, ktorý s Journey hrával na basu, porotcom v speváckej súťaži Americký idol , požiadal Perryho, aby nastúpil ako hosťujúci sudca. Perry ho odmietol a povedal: „Nemám dobrý pocit z toho, že sedím na súde za niekoho poctivú vášeň predvádzať sa alebo jeho talent. Ak má niekto vášeň pre výkon, mal by to urobiť bez ohľadu na to, čo kto hovorí. “

  Perry dodal: „V hudobnom priemysle som bol mnohokrát odovzdaný, než si Herbie [manažér cesty Walter Herbert] vypočul moje demo a veril mi. To bol moment, ktorý zmenil môj život a ja som mu stále navždy vďačný za to, že mi verí. Najťažšie je veriť tomu, čo milujete, keď vám ostatní hovoria, že v tom nie ste dobrí. “
 • MTV išla do éteru krátko pred vydaním tejto piesne. Kapela k tomu natočila sparťanské predstavenie v prázdnej aréne, zrejme na zvukovej skúške. Vylepšili to pomocou záberov zo zastávky v Houstone na ich turné Escape, ktoré sa stalo oficiálnym videom, ktoré sa zobrazuje na ich účte VEVO. Ani jedno video sa na MTV, ktoré uprednostňovalo koncepčné videá, veľmi nemilovalo.
 • V Británii táto pieseň dosiahla prvé miesto na 62. mieste, keď bola prvýkrát vydaná. V novembri 2009 bolo vydané znova potom, čo ho Joe McEldry naspieval v televíznej šou X-faktor , a tentoraz sa vyšplhal na #19.

  Súťaž vyhral Joe McElderry a šéf franšízy Simon Cowell chcel po víťazstve tínedžerského speváka vydať svoju verziu piesne ako singel. Journey to však odmietol a Cowell namiesto toho zariadil, aby McElderry pokryl skladbu „The Climb“ od Miley Cyrus.

  Vysvetlil to gitarista Neal Schon Slnko : „Vedeli sme o Joeovej verzii, pretože Simon kontaktoval naše vedenie. Pieseň chcel zopakovať s iným aranžmán. Počúvali sme to. Odmietli sme. Pôvodnej verzii nebolo nič zlé - ak nie je pokazená, neopravujme ju. '

  Schon dodal, že Journey si boli vedomí toho, že možno vynechávajú britský hit číslo 1. „Randy Jackson, ktorý bol na Americký idol so Simonom zdôrazňoval, že by sme ho na to mali nechať, pretože to pravdepodobne pôjde na #1. Ale držali sme sa svojho rozhodnutia. '
 • Vo Veľkej Británii debutovala verzia Glee Cast na 5. mieste britského rebríčka jednotlivcov zo 17. januára 2010 o jedno miesto nad Journeyho pôvodnou nahrávkou. Išlo o prvý prípad dvoch verzií tej istej piesne, ktoré boli v rebríčku od seba vzdialené od decembra 2008, keď sa Alexandra Burkeova skladba „Hallelujah“ dostala na 1. miesto s Jeffom Buckleym. verzia jedno miesto za sebou.
 • Pieseň začína spievaním Perryho o mladom páre z dvoch rôznych prostredí:

  Len malé mestské dievča, žijúce v osamelom svete
  Polnočným vlakom išla kamkoľvek
  Je to mestský chlapec, narodený a vyrastajúci v južnom Detroite
  Odviezol sa polnočným vlakom kamkoľvek


  Ale počkajte, každý dobrý občan Motor City vám povie, že neexistuje miesto, ktoré by sa volalo South Detroit; Detroit, Michigan, rozlišuje iba medzi východnou a západnou stranou. Ak pôjdete na juh v Detroite („rieka dole“), skončíte v Kanade.

  Perry sa priznal New York Magazine že sa príliš nezaoberá geografickou presnosťou. 'Riadil som fonetiku východu, západu a severu, ale nič mi neprišlo také dobré alebo emocionálne pravdivé ako južný Detroit,' povedal. „Syntax znela správne. Zamiloval som sa do linky. Až v posledných rokoch som sa dozvedel, že neexistuje južný Detroit. Ale to nevadí. '
 • Toto bolo použité vo videohre Atari z roku 1982 Journey Escape . Pieseň hrala na pozadí, keď ste ovládali rôznych členov kapely, pomáhali im nájsť vesmírnu loď a vyhýbali sa skupinkám a zlým propagátorom. Počítačová grafika bola vtedy dosť zlá, takže groupies boli reprezentované ako srdcia s nohami a promotéri boli plávajúce hlavy. V skutočnosti bola táto hra vytvorená tak, aby vychádzala z kapely Journey a albumu Uniknúť .
 • Toto bola jedna z prvých skladieb Journey, na ktorých hral klávesák Jonathan Cain. Nahradil Gregga Rolleho za Uniknúť album.
 • Lady Gaga, Elton John, Bruce Springsteen, Sting, Blondie a Shirley Bassey to predviedli na konci benefície fondu Rainforest Fund v Carnegie Hall v máji 2010.
 • Táto pieseň bola použitá v epizóde 2005 animovaného televízneho seriálu Family Guy kde Peter, Joe, Cleveland a Quagmire urobili opitú pieseň v karaoke. ITunes sa v tomto bode uchytilo a po odvysielaní tejto epizódy došlo k prudkému nárastu predaja piesne.
  Bert - Pueblo, NM
 • Journey cestovali na podporu tohto albumu, ale prerušili svoje turné, aby sa otvorili pre The Rolling Stones vo Philadelphii 25. septembra 1981. Bola to prvá show skupiny The Stones na ich severoamerickom turné.
 • Stala sa hymnou Chicago White Sox počas sezóny 2005, v ktorej vyhrali Svetovú sériu. Steve Perry sa zúčastnil posledného zápasu série a spieval pieseň v ich víťaznom sprievode.

  Perryho vernosť je však tímu jeho rodného mesta San Francisco Giants. Často ho videli podporovať tím, keď získali tituly Svetovej série v rokoch 2010, 2012 a 2014. Perry by to urobil niekedy viesť dav v speve na pieseň „Neprestávaj veriť“, keď sa hralo medzi striedaniami pri hrách.
 • Steve Perry prerušil vzťahy s Journey v roku 1998, keď potreboval operáciu náhrady bedrového kĺbu a nemohol dať svojim spoluhráčom dátum návratu. V obave z turné ho nahradili podobne znejúcim Stevom Augerim a neskôr Arnelom Pinedom. Pre fanúšikov Journey je podľa scenára snov Perry, ako sa opäť stretáva s kapelou a víťazne sa ujíma kormidla na skladbe „Don't Stop Believin“, čím potvrdzuje jednotu a vieru. Ale každý rok sa zdá, že scenár je menej pravdepodobný. V roku 2017, keď boli uvedení do Rock and Rollovej siene slávy, sa Perry zúčastnil, ale nevystupoval s kapelou, ktorá s Pinedou urobila tri piesne (vrátane tejto).

  Keď sa Perry objavil so sólovým albumom, Stopy , v roku 2018 ponúkol určitý pohľad na jeho rozchod s kapelou a jeho neprítomnosť. „Moja láska k hudbe ma náhle opustila,“ povedal. „Ak sa má hudba niekedy vrátiť do môjho srdca, potom a len potom by som zistil, čo mám robiť. Ak nie ... tak, pretože som už žil sen snov. '

  Journey sa prvýkrát zlomil v roku 1987 po turné pre nich Vychovaný v rádiu album. To robil Perry, pretože bol vyhorený a obával sa, aby si udržal zdravý hlas. Ale bol to Perry, kto inicioval ich návrat a v roku 1995 zavolal Cainovi, aby hovoril o tom, ako sa dať znova dohromady. Výsledkom bol album z roku 1996 Skúška ohňom ; Perryho bedrový stav sa objavil potom, čo bol dokončený.
 • Journey z roku 1988 „Don't Stop Believinin“ Najväčšie hity album s neuveriteľnými 15 miliónmi tržieb v USA ( Uniknúť predalo 9 miliónov), čo z neho robí jeden z najpredávanejších kompilačných albumov v histórii. V roku 2001 vydali ďalšiu kompiláciu, Zásadná cesta , ktorá predala ďalšie 2 milióny.
 • Počas pandémie 2020 niektoré nemocnice použili pieseň na zhromaždenie pacientov, ktorí sa zotavujú z COVID-19, a tých, ktorí ich liečia. Newyorsko-presbyteriánska kráľovná nemocnica napríklad hrala „Neprestávaj veriť“ v celej budove zakaždým, keď prepustili pacienta s koronavírusom.
 • V roku 2020 ladbaby, britské duo zložené z YouTubera Marka Hoylea a jeho manželky Roxanne, vydalo hravý zvrat v tejto piesni s názvom „Don't Stop Me Eatin“. Singel Ladbaby, ktorý bol zaznamenaný s cieľom získať peniaze pre charitu potravinovej banky The Trussell Trust, bol v tom roku oficiálnym britským vianočným #1.


Zaujímavé Články