Nezastavujte hudbu od Rihanny

  • Okolo 2:35 sa zobrazuje ukážka chorálu „mama-se, mama-sa, ma-ma-koo-sa“ z piesne Michaela Jacksona z roku 1982 „Wanna Be Startin 'Somehin“. Jackson si pôvodne požičal linku z piesne Soul Makossa (Funky Soul Makossa) kamerunského saxofonistu Manu Dibanga z roku 1972 a bol nútený kompenzovať Dibanga v mimosúdnom vyrovnaní za jej používanie. O 26 rokov neskôr Dibango uplatnil voči Rihanne ďalší nárok na odškodné, pretože linku Barbadoského speváka použilo povolenie Jacksona, nie však Kamerunčana.
  • To vyhralo medzinárodnú pieseň roka pri udeľovaní francúzskych hudobných cien NRJ 2008.
  • Tento album „Umbrella“ vo francúzskom rebríčku jednotlivcov prekonal 1. miesto, zatiaľ čo album „Umbrella“ sa umiestnil na 6. mieste. Dostal sa aj na prvé miesto v Austrálii, kde sa stal prvým singlom, ktorý sa dostal na prvé miesto v rebríčku predajov za stiahnutie.
  • Autorom a producentom je nórska produkčná dvojica Stargate, ktorú tvoria Tor Erik Hermansen a Mikkel Storleer Eriksen. Dvojica predtým držala v rukách hity č. 1 „So Sick“ od Ne-Yo a „Irreplaceable“ od Beyonce. Keď prvýkrát počuli Rihannin pieseň Pon De Replay, boli odhodlaní spolupracovať so speváčkou.
  • Hermansen považuje skladbu „Don't Stop The Music“ za jednu z prvých skladieb, ktoré predstavili tanečnú hudbu v americkom mainstreame. Povedal Týždenník zábavy : „Bol to zásadný záznam v tom zmysle, že pred touto piesňou a skladbou Justina Timberlakea“ SexyBack „Tanečná hudba sa v americkom popu v zásade nevyskytovala. Ľudia vždy hovorili: „Ten vzor kopýtka od štyroch k podlahe v Amerike nefunguje, nebude fungovať ani v rádiu.“ A dovtedy by mali pravdu. Ale pre túto konkrétnu pieseň, ktorá sa začala ukážkou „mama-say mama-sah“, ktorú Michael Jackson použil v piesni „Wanna Be Startin 'Somehin“, to bola správna vec. Toto bolo prvýkrát, čo sme robili tanečný rytmus, ale snažili sme sa zachovať oduševnenú melódiu a basovú linku, a nie príliš chladné a techno. “

Zaujímavé Články