Nechceš ma od The Human League

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o chlapcovi, ktorý stretne čašníčku na kokteile a premení ju na hviezdu skôr, ako sa ich láska pokazí. Bol inšpirovaný článkom v ženskom časopise. Vedúci spevák Phil Oakey tvrdí, že nejde o milostnú pieseň, ale o mocenskú politiku medzi dvoma ľuďmi.


 • S pomocou MTV, ktorá začala 1. augusta 1981, sa tým otvorila mini-britská invázia do USA. V Európe bolo veľa video show, takže keď sa MTV vysielala, mnohé britské kapely ich prinútili prehrávať videá, pretože to bola väčšina z ich knižnice.

  'Don't You Want Me' bol prvým americkým singlom vydaným The Human League; bol vydaný v januári 1982, v apríli sa dostal do Top 40 a vďaka expozícii MTV sa 3. júla 1982 dostal na 1. miesto, kde zostal tri týždne. Vzostup piesne odzrkadľoval vzostup MTV, postupne si získaval pozornosť a v lete 1982 mal obrovský kultúrny vplyv.


 • Vo Veľkej Británii to bol hit monštier a prvá #1 pre značku Virgin Richarda Bransona. Pieseň bola vydaná vo Veľkej Británii v novembri 1981 a zasiahla #1 12. decembra, kde zostala päť týždňov; skupina mala v tom roku tri predchádzajúce britské hity: „The Sound Of The Crowd“ (č. 12), „Love Action (I Believe In Love)“ (č. 3) a „Open Your Heart“ (č. 6).

  Keď spoločnosť Official Charts zostavila v roku 2012 zoznam najpredávanejších singlov vo Veľkej Británii, rebríček „Don't You Want Me“ sa umiestnil na 24. mieste s tržbami 1,54 milióna.


 • Ľudskú ligu založili v roku 1978 Philip Oakey, Adrian Wright, Martyn Ware a Ian Craig Marsh. Wright - nehudobník - mal na starosti vizuál a vytvoril prepracované prezentácie, ktoré sa počas ich piesní premietali na pódium. V roku 1980 Ware a Marsh odišli, aby vytvorili Heaven 17, pričom Oakey a Wright mali na starosti skupinu.

  Toho roku boli pridané speváčky/tanečnice Susan Ann Sulley a Joanne Catherall a najali sa rôzni hudobníci, aby pracovali na Dať album. Wright sa naučil hrať na syntetizátore a prispel k písaniu piesní, ale Oakey stál v čele skupiny. Skladbu „Don't You Want Me“ napísali Oakey a Wright spolu s hráčom na klávesové nástroje Joom Callisom a bola neobvyklá v tom, že hlavnú úlohu prevzala jedna z podporných speváčok, pretože pieseň bola štruktúrovaná ako duet. Hovor dostal Sulley a mnohým americkým poslucháčom, ktorí skupinu poznali iba pre túto pieseň, sa zdala byť oveľa viac ako najatá speváčka. V tom čase chodil Philip Oakey s ďalšou speváčkou Joanne Catherall.
 • Podľa jej tvorcu Rogera Linna to bola prvá hitová pieseň, ktorá používala bicie zariadenie LM-1. LM-1, ktorý bol predstavený v roku 1980, bol prvou programovateľnou jednotkou, ktorá skôr vzorkovala skutočné bicie, než aby ich vytvárala synteticky. Stala sa základom mnohých hitov tejto éry, pričom na jej podporu vytvorili stopy ako Kultúrny klub, Peter Gabriel a Gary Numan. Jeho najplodnejším zástancom bol Prince, ktorý ho používal v piesňach ako „ Červená korveta “a„ Keď holubice plačú. “


 • Ľudská liga sa považovala za veľmi špičkových. Spoliehali sa na elektronické zvuky a gitary považovali za „archaické a starožitné“. Najprv nechceli, aby „Don't You Want Me“ vyšlo ako singel, pretože si mysleli, že je to príliš mainstream.
 • The Daj! album bol nahraný bez tradičných nástrojov. Jeho úspech podnietil výzvu v centre Londýna v sekcii Musicians Union zakázať syntetizátorom a bicím strojom nahrávanie dátumov a živú tvorbu. Zväz sa obával, že muzikanti budú bez práce. Navrhovaný zákaz bol porazený.
 • Human League odmietla vystúpenie v americkej hudobnej šou Pevné zlato pretože boli požiadaní, aby zahrali túto pieseň so slávnymi tanečníkmi Solid Gold, a skupina to odmietla, pretože mala vlastných tanečníkov - Sulleyho a Catheralla. Pevné zlato bola veľmi vplyvná show popovej hudby, ale pieseň „Don't You Want Me“ stále dokázala pokračovať v rebríčku hitparád a zasiahnuť #1 bez tejto expozície.
 • Phil Oakey nahral svoje vokály pre túto pieseň v štúdiových toaletách. Podľa Q časopis august 2012, záznam bol prerušený tým, že Jo Callis natiahol otvorené okno zvonku, aby opakovane spláchol jednu z toaliet.
 • Video režíroval Steve Barron, ktorý urobil mnoho z najpamätnejších raných klipov k MTV, vrátane Peniaze za nič „od Dire Straits a“ Vezmi si ma „a-ha. Natočil to na 35 mm film, ktorý bol drahý, ale dával videu veľmi filmový vzhľad. Video bolo inšpirované francúzskym filmom z roku 1973 s názvom Deň na noc , ktorý je o režisérovi, ktorý bojuje o natočenie filmu. Vo filme si zahrala Jacqueline Bisset.
 • Phil Oakey (od NME 29. december 2012): „Kľúčom k tejto piesni je, myslím, že sme ju nepokazili. Pri väčšine skladieb si predstavíte niekoľko pekných melódií a niekoľko slov, potom začnete pracovať a budete pracovať, kým nebudú veľmi dobré. Náhodou sme sa zastavili predtým, zastavili sme, kým bolo všetko v poriadku. Takže zvláštnym spôsobom to znie komplikovane, ale je to celkom jednoduchý druh piesne. '
 • Gitarovo-syntetická melódia, ktorá sprevádzala refrén, bola dôsledkom havárie v štúdiu. Spomínal na to producent Martin Rushent NME : 'Stalo sa to preto, že sa počítač pokazil a prehral čiaru po polhodine. V momente, keď sme to počuli, sme s Jo (Callis, gitarista) povedali: „Páni, to je úžasné!“
 • Spoločnosť Virgin Records vlastnila práva na materiál, ktorý spoločnosť Human League zaznamenala, počas obdobia, kedy k nim bola podpísaná. Keď bola v roku 2001 použitá paródická verzia tejto melódie na televíznu reklamu Fiat Punto, zviedla skupina horkú právnu bitku. Prípad nakoniec prehrali, pretože Virgin a Susan Sulley sa neskôr sťažovali: „Teraz, aj keby sme chceli pieseň použiť pre hodnotnejšiu spoločnosť, nemôžeme, pretože bude vždy spojená s konkrétnou značkou.“
 • Priaznivci Aberdeen FC zmenili text na „Peter Pawlett Baby“ a odkazujú na svojho stredopoliara. Po víťazstve v Škótskom ligovom pohári v roku 2014 spustili fanúšikovia škótskeho tímu kampane na Facebooku a Twitteri, aby sa pieseň dostala na druhé miesto v Británii vo Veľkej Británii, a hoci tento cieľ nedosiahli, vrátila sa do najlepšej dvadsiatky.
 • Phil Oakey oceňuje, čo táto pieseň pre skupinu priniesla, ale nemyslí si to veľmi pozitívne. Povedal Klasický pop časopis v roku 2014: „Nechceš ma“ mohlo posunúť gazilóny, ale buď som to počul príliš často, alebo zvyšok Daj! je tak ďaleko vpredu, že ho stavia do tieňa. Napriek tomu to kapelu urobilo. “
 • Ľudská liga požičala koncept pre Dať rukávové umelecké diela z Nemecký Vogue . Phil Oakey pripomenul Q časopis: „Tento koncept urobili pred 18 mesiacmi a ja zbieram staré módne časopisy. Myslel som si, že sa z toho pravdepodobne dostaneme a urobili sme to. Nikdy za nami neprišli. Pravdepodobne existovala pohŕdanie chrumkavou popovou kapelou. “

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: