Dragula by Rob Zombie

 • Názov pochádza z názvu auta dedka Munstera, DRAG-U-LA, v klasickej televíznej šou Munsterovci , ktorá prebiehala v rokoch 1964-1966. Auto bolo postavené okolo rakvy a vyrobené pre rýchlosť.

  Rob Zombie použil macabre Munsters prístup k vytvoreniu automobilovej piesne s hororovou estetikou. Dragula ničí všetko, čo mu stojí v ceste:

  Mŕtvy som krysa, hodujem na mačku
  Nežná je kožušina, umierajúca, ako pradieš
 • „Dragula“ bola prvou piesňou, ktorú Rob Zombie vydal ako sólový umelec po zatvorení knihy o svojej skupine White Zombie. Ďalej sa stal režisérom hororov a pokračoval v životopise, v ktorom bol aj House of 1000 mŕtvol a Diabolské odmietnutie .
 • Zombie video režíroval sám a obsahoval zábery zo starých hororov. Na MTV, najmä v šou, si získala veľkú pozornosť Headbangers Ball . Riki Rachtman, ktorá hostila Čelenky v rokoch 1990-1995 pre Songfacts povedal: „Vždy bol veľkým umelcom - nielen hudobne, ale aj maľovaním a zachytením celého pocitu monštier/vykorisťovania 70. rokov. A myslím si, že v tom videu pre 'Dragula' to urobil naozaj dobre.
 • Slová na začiatku („povera, strach a žiarlivosť“) pochádzajú z hororu z roku 1960 Mesto mŕtvych , kde ich hovorí Christopher Lee.
  John - Colorado Springs, CO
 • Toto bolo uvedené v prvom Matica film, ktorý sa objaví na začiatku filmu 1999, keď je Neo v tanečnom klube. K použitiu piesne patria aj ďalšie filmy:

  Paranormálna aktivita 4 (2012)
  Kniha tieňov: Blair Witch 2 (2000)
  Nečinné ruky (1999)

  Televízne seriály, ktoré ho používajú, zahŕňajú:

  Blesk („Goldfaced“ - 2019)
  Prezývka („Rámček: časť 1“ - 2002)
  kráľ hory („Útek z Party Island“ - 1999)

  Aubrey - Vodopády Cuyahoga, OH
 • 82-ročný John Hetlinger predviedol túto pieseň v epizóde 20. júla 2016 z Amerika má talent . Predchádzajúce vydanie Heflingera z populárnej súťažnej show NBC o klasických „telách“ skupiny Drowning Pool sa stalo virálnym.

  Hetlinger vysvetlil Denver Post chodilo to nejaký čas do karaoke barov v Albuquerque, kde žijú dve jeho deti, keď ho DJ v Spectators Sports Pub and Grill požiadal, aby sa k nemu pridal na pieseň. Dvojica sa ujala „Dragulu“, čo bolo veľkým potešením davu baru. „To bolo skvelé - starý chlap, ktorý robil metal,“ povedal Hetlinger a neskôr dodal: „Netuším, čo to znamená. Netuším, čo tie slová znamenajú. Vôbec nemám potuchy. '

Zaujímavé Články