Dude (Vyzerá ako dáma) od Aerosmith

 • Ako mnohé rockové kapely, piesne Aerosmithu napísal predovšetkým ich vedúci spevák (Steven Tyler) a gitarista (Joe Perry). Kapely, ktoré písali svoje vlastné piesne, si nechceli dovoliť priviesť externých spisovateľov, pretože zvyčajne cítili, že môžu sami dobre písať. Potom Desmond Child spolupracoval s Kiss a prišiel s piesňou „I Was Made For Loving You“, ktorá mu dala šancu u Bon Joviho. Výsledkom boli obrovské hity „You Give Love A Bad Name“ a „Livin 'On A Prayer“. John Kalodner, ktorý bol výkonným riaditeľom A&R v vydavateľstve Aerosmith, ich presvedčil, aby napísali pieseň s Childom, a toto bol výsledok.

  Keď sme v roku 2012 hovorili s Desmondom Childom, rozpovedal príbeh: „Nikdy si nepísali s externým spisovateľom a neboli radi, že ma vidia. Išli s tým, aby potešili Johna Kalodnera, ale neboli z toho tak šťastní.

  Steven (Tyler) bol oveľa priateľskejší a bol skutočne veľmi štedrý a ukázal mi pieseň, ktorú začali s názvom „Cruisin“ pre dámy. “ Počúval som ten text a povedal som: „Viete čo, to je veľmi nudný názov.“ A pozreli na mňa ako: „Ako sa opovažuješ?“ A potom sa Steven neohrabane prihlásil a povedal, že keď prvýkrát písal melódiu, spieval „Kámo vyzerá ako dáma“. Bol to taký jazykolam, ktorý znel viac ako rozhadzovanie. Dostal nápad, pretože išli do baru a na konci baru videli dievča s ginormálnymi blond skalnými vlasmi, a dievča sa otočilo a nakoniec to bol Vince Neil z Motley Crue. Potom si z neho začali robiť srandu a začali hovoriť: „Ten chlap vyzerá ako dáma, frajer vyzerá ako dáma, frajer vyzerá ako dáma.“ Tak sa to zrodilo. Toto je skutočný príbeh o tom, ako sa to zrodilo. Tak som sa toho chytil a povedal som: „Nie, to je názov piesne.“
 • Toto bol comebackový singel Aerosmith. Ich posledným hitom bol remake piesne „Come Together“ v roku 1978. Po rokoch drogovej závislosti a zle sa predávajúcom albume vyšli čistí. Trvalá dovolenka a vo svojom druhom dejstve dosiahli obrovský úspech.

  Aerosmithov comeback sa začal rok predtým, keď Run D.M.C. urobil hip-hopový cover albumu „Walk This Way“, ktorý kapelu predstavil novému, mladšiemu publiku a dostal ich na MTV.
 • Aj keď je Aerosmith veľmi heterosexuálna skupina, boli dostatočne istí, aby mohli spievať o tom, že by chceli s „Dudeom“ sex, aj keď zistili, že je muž. Nestarali sa o svoju mužskosť, ale mali obavy z urážky LGBT komunity - nechceli, aby sa prejavili ako bláznivé rockové hviezdy, ktoré si robia srandu z niekoho iného.

  Desmond Child bol tým, kto to presadil. Povedal nám: „Joe (Perry) vstúpil a povedal:„ Nechcem urážať homosexuálnu komunitu. “ Povedal som: „Dobre, som gay a nie som urazený. Napíšeme túto pieseň. ' Tak som ich prehovoril na celý scenár chlapíka, ktorý vojde do striptízového kĺbu a na javisku sa zamiluje do striptérky, zájde do zákulisia a zistí, že je to chlap. Ale okrem toho s tým pôjde. Hovorí: „Moja funky pani, páči sa mi to, páči sa mi to, páči sa mi to.“ A tak odtiaľ nevybehne, zostane.

  Ak sa zamyslíte, ako ďaleko to bolo, bola to veľmi odvážna pieseň a všetci s ňou išli. Nie je to ako polarizovaná spoločnosť, ktorú máme teraz, pretože to bolo predtým, ako homosexuáli skutočne začali bojovať za svoje práva a nikoho to nezaujímalo a každý si myslel, že si z nás môžu robiť srandu. Prijali teda text, a nielen to, išli do toho. (Smiech) Neviem, či sa niekto do piesne pozrel dostatočne hlboko, ale je to veľmi prijateľná pieseň a má morálny charakter, ktorý hovorí, že nikdy nesúďte knihu podľa obalu alebo koho budete milovať podľa svojho. milenec. '
 • Žartovanie vo Vince Neilovi bolo inšpiráciou pre túto pieseň, ale hlavný spevák Aerosmith Steven Tyler je frajer, ktorý tiež vyzeral ako dáma. Tyler nosí na pódiu ženské šaty od 70. rokov. Mnoho z „vlasových páskov“ ako Popoluška, Guns N 'Roses a Skid Row, ktoré boli populárne pri vydaní tejto piesne, nosilo oblečenie a líčenie podobné tomu, ktoré Tyler nosil roky. Podľa Tylera dostal prvý nápad na pieseň o prezliekaní potom, čo počul komika, ako si robí srandu z herca/ikony 80. rokov pána T.
 • Video bolo väčšinou predstavením s náhodnými zábermi dievčat a zvláštností. Kapela dostala veľa času pred obrazovkou, čo bol dobrý marketingový ťah, pretože veľa ľudí ich nikdy nevidelo hrať, čo bola ich silná stránka. The Run-D.M.C. obálka albumu „Walk This Way“ bolo prvým videom, v ktorom sa Steven Tyler a Joe Perry objavili na MTV, a toto bolo druhé.

  Bolo to veľmi podobné videu Van Halena pre 'Jump' v tom, že predvádzalo pódiové pohyby ich excentrického vedúceho speváka, zatiaľ čo ostatní členovia vyzerali, že sa majú dobre pri hojdaní. Zábery dievčat dodali cieľovému publiku veľa príťažlivosti a tiež posunuli dej, v dôsledku čoho sme sa čudovali nad ich skutočným pohlavím.

  Rozostrenie línie ženskosti bolo témou klipu, pričom Tyler sa v jednom bode javil s polovicou tela oblečeným ako žena, druhá polovica oblečeným ako muž. Aj vo videu (okolo 1:45) vidíme nevestu a ženícha zozadu, a keď sa nevesta otočí, je to bradatý John Kalodner, muž, ktorý dal dokopy spoluprácu pri tejto piesni.
 • Keď sme hovorili s Desmondom Childom, povedal, že povedal Vincovi Neilovi príbeh piesne a Vince z toho dostal kopačky. Frontman Motley Crue si je plne vedomý toho, že pieseň je o ňom.
 • Toto bolo použité vo filme z roku 1993 Pani Doubtfireová , v ktorom Robin Williams hrá otca, ktorý sa oblieka ako stará anglická opatrovateľka, aby mohol vidieť svoje tri deti. Desmond Child nám povedal: „Je to zábavné, pretože použili túto pieseň Pani Doubtfireová , a potom to bolo ako každé štyri alebo päťročné dieťa v Amerike bolo schopné spievať túto pieseň. Bolo to ako; uvedomuješ si, že tu ide o tranny? '
 • Toto bol prvý z troch zásahov skupiny Trvalá dovolenka album. Nasledovali piesne „Angel“ a „Rag Doll“.
 • Manželky Stevena Tylera a Joea Perryho sa vo videu objavili spolu s Playboy spoluhráč Brandi Brandt.
 • Steven Tyler vďačí za svoju novonadobudnutú samplingovú klávesnicu Korg DSS-1 a pomohol mu prísť s touto skladbou. Potom, čo počul lízanie gitary Joe Perryho, sa Tyler začal pohrávať s predvoľbami na nástroji, a keď aktivoval ten pre Clavinet, vydalo mu to zvuk, ktorý rámoval refrén. Základná trať bola napísaná popoludní.

  Sampler prišiel vhod aj na úvod, kde pomocou neho vytvorili efekt koktania na gitarovom lízaní Joe Perryho.
 • Video režíroval Marty Callner, ktorého ďalšia práca zahŕňala mnoho videí pre Lauru Branigan, Twisted Sister a Pat Benatar. Mal dobré skúsenosti s prácou na MTV a táto sieť si obľúbila skladbu „Dude“, vďaka ktorej získala nominácie na MTV Video Music Award za najlepšie skupinové video a najlepší scénický výkon vo videu. Aerosmith, ktorého sieťové video „Lightning Strikes“ z roku 1982 a klip „Let The Music Do The Talking“ z roku 1985 sieť ignorovala, sa zrazu vo vrcholných rokoch éry videa MTV stala hviezdami videa. Callner režíroval ich ďalšie tri videá, ktoré boli tiež obľúbené na MTV: „Angel“, „Rag Doll“ a „Love In An Elevator“.
 • V našom rozhovore s Joeom Perrym gitarista povedal, že keď prišiel s gitarovým riffom, išiel po zvuku AC/DC.
 • Shakira to spievala na oslave MTV Icon spoločnosti Aerosmith v roku 2002.


Zaujímavé Články