Dynamit od Taia Cruza

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto párty hymna je druhým singlom vydaným britským R & B spevákom a skladateľom a producentom Taiom Cruzom v Kanade a USA. Slúžil ako pokračovanie jeho hitu číslo 1 s názvom „Zlom srdce“. Pieseň je prevzatá z medzinárodnej edície druhého albumu Cruz, rokstarr .


 • Spoluautormi filmu sú Taio Cruz s Bonnie McKee a Maxom Martinom a producentmi sú doktori Luke a Benny Blanco. Max Martin a Dr. Luke ako dvojica sú zodpovední za postupnosť svetových hitov, ako napríklad piesne „Môj život by bol bez teba“ od Kelly Clarkson a Katy Perry. Pobozkal som dievča . ' Dr. Luke a jeho častý spolupracovník Benny Blanco sú spolu s Keshou spoluautorom jej medzinárodného albumu „TiK ToK“, o ktorom niektorí kritici tvrdia, že je s touto piesňou veľmi podobný.


 • Bonnie McKee, ktorá tiež prišla s názvom Teenage Dream Katy Perry, napísala texty piesní pre Dynamit . ' Predstavila si to s inou tematikou, a preto Cruz vyhadzuje ruky do vzduchu len niekedy.

  „Keď to zlepším, prechádzala som nejakým s-t a v skutočnosti to bolo o kapitulácii,“ povedala v rozhovore pre Songfacts. „A pre mňa ironicky išlo o to, aby som bol triezvy. Nebo sa rúcalo, všetko sa rúcalo a bola to jedna z tých vecí, pri ktorých jednoducho zdvihnete ruky, viete: „Vyhodím ruky do vzduchu a niekedy poviem, že hej, musím to nechať ísť.“ Pustenie, nech Boh niečo robí, a potom sa to zmenilo na túto absolútnu párty hymnu, ktorá je skutočne ironická. Táto pieseň skrýva oveľa hlbší význam, o ktorom ľudia nie vždy vedia. '


 • Cruz vysvetlil pre MTV News: „Pieseň„ Dynamite “je o tom, keď idete do klubu a keď idete na párty a keď práve idete von ... musíte mať pocit, že„ len idem explodovať. “
 • Pieseň sa odohráva v klube, ale väčšinou ide o tanec a zábavu - neexistujú žiadne konkrétne odkazy na pitie, hákovanie alebo inú klubovú aktivitu. Vďaka tomu je pieseň vhodná pre všetky vekové kategórie a všetky činnosti, vďaka čomu je zaradená do kategórie viacúčelových večierkov. Je mimoriadne obľúbený na svadbách.


 • „Aaayyy-oh“ v zbore bol pôvodne zástupný znak. Max Martin by hasil vokálne melódie spievaním nezmyselných slov, ktoré budú neskôr nahradené. Na „Dynamite“ sa rozhodli časť z nich ponechať.
 • Benny Blanco prvýkrát dostal nápad na pieseň, keď bol na bežiacom páse. Autor piesne/producent pre Artist Direct spomenul, že to „nahral na malý diktafón na bratov mobilný telefón“.
 • Podľa Bonnie McKeeovej bola táto pieseň určená pre Flo Rida.
 • Cruz povedal televíznemu moderátorovi Piersovi Morganovi, že sa uprostred noci zobudil s textom piesne „Dynamit“ v hlave, zbehol dole v spodkoch a napísal to tam a potom.
 • Existovali určité obavy, že táto pieseň nedostane airplay kvôli odkazom na vyhodenie do vzduchu, ale poslucháči si pieseň nespájali s teroristickými bombovými útokmi.
 • To vyhralo pieseň Top Hot 100 Song, Top Digital Song a Top Pop Song pri udeľovaní cien Billboard Music Awards 2011. Víťazi boli vybraní podľa popularity, a to na základe grafov a internetovej aktivity.
 • Toto bolo použité na Kancelária v epizóde „Vianočné priania“ v 8. sezóne, keď personál skupiny Dunder Mifflin tancuje na prázdninovom večierku.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: