E.T. od Katy Perry

 • Túto nebeskú elektronickú baladu, ktorá vidí spev Perryho v spievaní o milencovi z „inej dimenzie“, spoluautorom a koproducentom je Lukasz 'Dr. Luke 'Gottwald a Max Martin. Sérioví hitmakeri stáli aj za Perryho prelomovým hitom ' Pobozkal som dievča . '
 • Pieseň bola pôvodne určená pre rapovú skupinu Three Six Mafia. Perry pre MTV News povedal: „Poviem vám, je to zábavné ... túto pieseň, pamätám si, ako som písal s Maxom Martinom a doktorom Lukeom, a je tu aj tento producent, s ktorým si napísali, s názvom Ammo a práve mi ukazovali. rôzne ukážky skladieb alebo skladieb alebo beatov, ktoré sa náhodne zdvihli toto beat, a to bolo pre Tri 6 mafie, “vysvetlila. „Počul som to a vždy som vedel, že chcem napísať túto futuristickú, mimozemskú pieseň, a oni to vytiahli a ja som povedal:„ Počkaj, môžem si omotať hlavu. Viem, že sa mi to zdá ako dlhý záber, ale myslím si, že mám perfektný materiál, ktorý môžem dať na vrchol tohto zvuku. ' A ja som to urobil a naozaj to vyšlo perfektne.

  Je to pre mňa úplne iná atmosféra. Je to trochu ťažšie, má pod tým mestský pocit. Myslím, že preto Kanye na to pridal ešte ďalšiu vrstvu, “dodal spevák. „A má úžasnú zvukovú stopu - myslím, že je toho veľa, v piesni je toho veľa, ak si skutočne nasadíte slúchadlá a drez do piesne. '
 • Perry získala svojich fanúšikov, aby jej pomohli s výberom štvrtého singlu Tínedžerský sen prostredníctvom Twitteru. Vybrali si túto priestorovú tanečnú melódiu a novú verziu nahrala Kanye West s ďalšími dvoma veršami o mimozemskom sexe.
 • Perry veselo povedal davu pred uvedením tejto piesne na Z-100 v januári 2011 v Jingle Ball: „Táto ďalšia pieseň je o tom, že sa zamilujete do cudzinca, ako ďaleko ... ani v Anglicku.“
 • Kanye West sa objavil aj vo videoklipe piesne, ktorý režírovala Floria Sigismondi (David Bowie, Björk, Marilyn Manson).
 • Pieseň má sci-fi tému a Katy to priznala v rozhovore s Spoločnosť časopis, že vesmír ju fascinuje. 'E.T. je metafora o nájdení niekoho, kto očividne nepochádza z tohto sveta, pretože ako ma môžu takto milovať? Aj keď je to metafora, veľmi ma zaujímajú všetky veci futuristické. Myslím, že sa každý deň sťažujem, že Hoverport stále nebol vynájdený! ' povedala. „Myslím si, že je to úplne smiešne. Pozerám sa na oblohu a na hviezdy a cítim, že je toho vonku veľa. '
 • Medzi prvými 1 000 #1 s Hot 100 neobsahoval žiadny názov iba dve písmená. V roku 2011 však kraľovali textové správy posiate skratkami. 1 001. a 1 002. predstavitelia rebríčka, ktorí v tom roku dosiahli vrchol, boli 'E.T.' a „S&M“.
 • Pieseň bola Perryho štvrtým radovým singlom Hot 100 #1 od Tínedžerský sen . Predchádzajúci akt, ktorý z jedného albumu vytiahol štyri singly v rebríčku hitparád, bol Usher, ktorý tento úspech dosiahol v roku 2004 Vyznania .
 • Videoklip režírovala filmárka Floria Sigismondi, ktorá vytvorila klipy pre Davida Bowieho, Muse a Christinu Aguileru. Predstavuje Perryho ako mimozemšťana vznášajúceho sa vo vesmíre, zatiaľ čo West lieta vo svojej vlastnej vesmírnej lodi a albínsky mužský model Shaun Ross hrá v láske kalifornského speváka.

  Perry priznala korešpondentovi MTV News Swayovi, že pre ňu bola výzva zostať trpezlivá počas rozsiahleho procesu líčenia zapojeného do klipu. 'Bolo to asi päť a šesť hodín, každý vzhľad make -upu,' povedala. „Bolo to pre mňa ťažké! V tomto videu to pre mňa bola skutočne trpezlivosť, “povedala. „Ale vieš, je to ako keď robíš film. Niekedy musíte urobiť protetiku a musíte zostarnúť alebo sa stať zvieraťom alebo netvorom - a o tom tento proces bol. “
 • Text piesne obsahuje výraz „odlišná DNA“. Zhodou okolností trať, ktorou sa nahradila na vrchole rebríčka Hot 100, Lady Gaga ' Born This Way , “uvádza frázu„ rovnaká DNA “.
 • Perry zažil zmiešané šťastie v rebríčku Billboard Hot 100 z 30. apríla 2011. Aj keď sa táto pieseň po troch týždňoch na samite dostala na číslo 2, speváčka prepísala históriu hitparád tým, že 49. týždeň v rade držala v top 10 rebríčka Hot 100. Jej beh sa začal ' dievčatá z Kalifornie , “ktoré debutovalo na 2. mieste v týždni 29. mája 2010, a pokračovalo„ Teenage Dream “a„ Ohňostroj “pred touto piesňou. Perryho dlhodobý pobyt v top 10 predbehol rekord Ace of Base v 48 týždňoch v najvyššej kategórii s „All That She Wants“. Znamenie “a„ Neotáčajte sa “od 16. októbra 1993 do 10. septembra 1994.
 • Vďaka tomu sa Pieseň roka stala víťazom cien People Choice, ktoré sa konali 11. januára 2012. Perry na slávnostnom ceremoniáli získal ďalšie štyri trofeje, pričom získal ceny za obľúbenú interpretku, headlinera turné a videoklip k piesni „Last Friday Night (TGIF)“ , “a televízna hosťujúca hviezda za jej vystúpenie v sitkome Ako som spoznal vašu matku .
 • Tejto piesne sa predalo viac ako päť miliónov v digitálnych kópiách, Perryho štvrtý singel, ktorý prekonal päťmiliónovú hranicu po skladbách „Firework“, „California Gurls“ a „Hot n Cold“. Spevák sa tak stal vôbec prvým umelcom, ktorému sa podarilo dosiahnuť štyri milióny piesní.

Zaujímavé Články