Edge Of Seventeen od Stevie Nicks

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto pieseň napísala Nicks o smrti svojho strýka a smrti Johna Lennona. Riadok „Slová od básnika a hlas zo zboru“ odkazuje na Lennona.

  Rozprávanie o piesni pre ňu Žite na koncerte bolo na ňu zaznamenané video Pekná žena turné, vysvetlila: „Bol som v Austrálii, keď Johna Lennona zastrelili. Všetci boli zničení. Johna Lennona som nepoznal, ale poznal som Jimmyho Iovina, ktorý s Johnom v 70. rokoch dosť spolupracoval, a počul som všetky láskyplné príbehy, ktoré o ňom Jimmy rozprával. Keď som sa vrátil do Phoenixu, začal som písať túto pieseň.

  Práve keď som sa dostal do Phoenixu, môj strýko Bill dostal rakovinu, veľmi rýchlo ochorel a o niekoľko týždňov zomrel. Môj bratranec John Nicks a ja sme boli v miestnosti, keď zomrel. Boli sme tam len ja a John. To bolo súčasťou piesne, keď som bežal po chodbách a hľadal niekoho - myslel som si, kde je moja mama? Kde je jeho manželka a zvyšok rodiny? V tej chvíli som sa vrátil k klavíru a dokončil pieseň. '


 • Ďalej, vo svojom komentári k videu, Nicks hovoril o „bielokrídlej holubici“ a o tom, čo pre ňu táto pieseň znamená: „Stala sa piesňou o násilnej smrti, ktorá bola pre mňa veľmi desivá, pretože v tom čase nikto z mojej rodiny nemal zomrel. Pre mňa bola holubica bielokrídla pre Johna Lennona holubica mieru a pre môjho strýka to bola holubica bielokrídla, ktorá žije v kaktuse saguaro-takto som sa dozvedel o bielokrídlej holubici vydať zvuk ako whooo, whooo, whooo. Čítal som to niekde vo Phoenixe a myslel som si, že to použijem v tejto piesni. Holubica sa stala vzrušujúcou a smutnou a tragickou a neuveriteľne dramatickou. Zakaždým, keď spievam túto pieseň, mám schopnosť vrátiť sa do toho dvojmesačného obdobia, kedy sa to celé prevalilo. Nikdy som to nezmenil a neviem si predstaviť, že by som svoju šou ukončil inou piesňou. Je to taký silný, súkromný moment, ktorý zdieľam v tejto piesni. '


 • Stevie prišla s názvom, keď sa spýtala manželky Toma Pettyho Jane, keď sa pár stretol. Jane povedala: „V sedemnástich“, ale mala veľmi silný južanský prízvuk a Stevie si myslela, že povedala „okraj sedemnástich“, čo je skvelý názov piesne. Rozprávajúc príbeh v rozhovore s diskžokejom v Los Angeles Robertom W. Morganom z roku 1981, Nicks povedala, že povedala Jane: „Musí to byť‚ edge ‘. „The Edge of Seventeen“ je perfektný. Idem napísať pieseň. '

  Pieseň mala byť najskôr o Tomovi a Jane, ale stalo sa z nej niečo úplne iné.


 • Pekná žena bol Stevieho prvým sólovým albumom. Toto bol tretí singel; prvé dve boli duety: „Stop Draggin“ My Heart Around ”s Tomom Pettym a“ Leather And Lace ”s Donom Henleym. Album dokázal, že Nicks mal mimo Fleetwood Mac obrovskú príťažlivosť, a najmä táto pieseň jej dodávala obrovskú dôveru, pretože je to veľmi osobná skladba, ktorá rezonovala u poslucháčov a naživo sa preslávila veľmi dobre.

  Keď Nicks cestoval Pekná žena , bol to len 12-dňový trek, pretože sa musela vrátiť na Fleetwood Mac, aby začala pracovať na Mirage album. Turné jej dodalo silu, ktorú potrebovala na pokračovanie v skupine, kde bolo veľa pretrvávajúceho napätia, najmä medzi ňou a Lindsey Buckingham.
 • Keď to Nicks zahral ako poslednú pieseň na jej poslednej zastávke Pekná žena turné v divadle Wilshire Ebell Theatre v Los Angeles v Kalifornii, prešla týmto pódiom a zbierala rôzne darčeky, ktoré jej diváci priniesli, keď dokončila pieseň. Stala sa z toho tradícia, pričom Nicks na konci svojich sólových šou skončil s horou kvetov a plyšových zvierat, ktoré vždy daruje miestnym detským nemocniciam. Pri účinkovaní s Fleetwood Mac to nedokáže, pretože v skupine je päť hviezd.


 • Nicks touto piesňou vždy končí svoje koncerty a drží sa rovnakého aranžmán. 'Je to taký silný, súkromný moment, ktorý zdieľam s ľuďmi v tejto piesni.'
 • Nickov výkon od nej Žite na koncerte video, ktoré bolo odvysielané na HBO, slúži ako videoklip k tejto piesni. Režíroval Marty Callner, ktorý tiež urobil klipy k filmom „Nemôžem sa dočkať“ a „Izby v plameňoch“.
 • The Pekná žena Album produkoval Jimmy Iovine, ktorý v tom čase randil s Nickom. Podľa Nicksa si nemyslel, že by mal album úspech, a preto mal s Petty jej nahrávku „Stop Draggin“ My Heart Around ”. Vydaný ako hlavný singel z albumu, v USA sa umiestnil na 3. mieste a po vydaní singlu o niekoľko mesiacov pomohol skupine Edge Of Seventeen získať airplay.
 • Táto pieseň je uvedená vo videohre Grand Theft Auto IV , Vyvinutý spoločnosťou Rockstar Games a distribuovaný spoločnosťou Take-Two Interactive pre viacero konzol pre videohry. Hra obsahuje vymyslené rozhlasové stanice v hre, ktoré je možné počuť, keď hráč sadne do auta; Táto pieseň je zaradená na stanici „Liberty Rock Radio 97.8“ a ďalšie rockové piesne ako „1979“ od Smashing Pumpkins a „The Seeker“ od skupiny The Who.
  Rob - Saratoga Springs, NY
 • Destiny's Child nasamplovalo slávny gitarový riff na tejto skladbe pre svoju pieseň ' Bootylicious . ' Niektorí fanúšikovia Stevie boli zdesení, ale ona to milovala a dokonca sa objavila vo videu. Stevie sa so skupinou stretla, keď bola na Show Rosie O'Donnellovej propagovať ju Problém v Shangri-La album a Destiny's Child bolo v tej istej budove, kde skúšalo V sobotu večer naživo .
 • Toto bolo prominentné v celom texte American Horror Story: Coven (2013) ako Stevie Nicks-posadnutá, hippie čarodejnica Misty Day, ktorú hrá Lily Rabe, ju použila ako svoju hymnu. Nicks by na konci sezóny hosťoval v hlavnej úlohe.
 • Film s názvom Okraj sedemnástich v hlavnej úlohe s Hailee Steinfeld vyšlo v roku 2016, ale táto pieseň k tomu nepatrila.
 • Toto bolo použité v roku 2019 reklama na šatník Amazon Prime kde si žena predstavuje seba v novom šate, ako nad ňou lietajú bielokrídle hrdličky.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: