Everlong od Foo Fighters

 • Táto pieseň sa často interpretuje tak, že je o drogových závislostiach a zlozvykoch zosnulého Kurta Cobaina, ktorý bol v Nirváne s frontmanom Foo Fighters Davom Grohlom, ktorý túto pieseň napísal. Podľa rozhovoru s Grohlom v Mojo časopis, napísal túto pieseň počas jedného z najnižších bodov svojho života cez Vianoce 1996.

  Frontman spal v spacáku na poschodí priateľa, ktorý sa práve rozviedol s fotografkou Jennifer Youngblood, a v dôsledku toho bol bez domova. Grohl navyše nemal prístup k svojmu vlastnému bankovému účtu a jeho bubeník William Goldsmith a gitarista Pat Smear boli na pokraji odchodu z Foo Fighters. Uprostred toho všetkého napísal túto milostnú pieseň asi za 45 minút.


 • Dave Grohl napísal pieseň o frontmanke skupiny Veruca Salt Louise Post, s ktorou chodil po rozchode s prvou manželkou Jennifer Youngblood. Povedal, že „Everlong“ je o tom, „byť s niekým prepojený natoľko, že ich nielen milujete fyzicky a duchovne, ale keď s nimi spievate, dokonale sa harmonizujete.“
 • Pieseň evokuje skutočnú lásku, ten pocit hanblivosti, a predsa vzrušenia, ako prvýkrát pre čokoľvek. Je to pocit, ktorý je taký silný, že chcete, aby trval navždy, aj keď viete, že nič nikdy netrvá večne. na videu sa Grohl snaží chrániť svoju priateľku. Keď vidí, že má problémy, jeho ruka sa nenormálne zväčší a zbije každého, kto by sa jej pokúsil ublížiť.
  Bec - Melbourne, Austrália


 • Kapela to predviedla dňa Neskorá show s Davidom Lettermanom 21. februára 2000, keď sa Letterman vrátil z operácie srdca. Letterman vysvetlil, že pieseň bola pre neho dôležitá počas zotavovania, a konkrétne požiadal, aby ju Foo Fighters predviedli prvú noc späť. Kapela na to musela skrátiť turné, ale vystúpila a získala zvonivé uznanie od hostiteľa, ktorý ich predstavil ako „moju obľúbenú kapelu hrajúcu moju obľúbenú pieseň“. Zo skupiny sa stali opory Letterman, ktoré sa v šou objavovali celý týždeň v roku 2014.

  Keď Letterman uskutočnil svoju záverečnú show 20. mája 2015, Foo Fighters pustil túto pieseň do uzavretia a opäť dostal od hostiteľa vzrušujúci úvod. Ako hrali, bola ukázaná zostava nezabudnuteľných momentov z histórie Lettermana.
 • Podľa Grohla to bola prvá pieseň, ktorú napísal s textom, ktorý mu fanúšikovia často citovali. Hovorí, že veta „Vydýchni, aby som ťa mohol vdýchnuť“ skutočne rezonovala.


 • Na konci piesne sa trochu šepká. Je to kombinácia troch skladieb, ktoré zmiešal Dave Grohl. Jedna skladba je čítaný milostný list, druhá technická príručka a tretia je príbeh o otcovi jedného zo štúdiových inžinierov.

  Louise Post povedala: „Šepkaná časť tejto piesne bola pôvodne snom, ktorý som mal, keď zazvonil telefón. Bol to sen o nás. [Grohl] ho neskôr odstránil a nahradil ho vlastným šepotom, ktorý bol pre mňa milostným listom. “
 • Videoklip je čiastočne paródiou na kultový horor Zlá smrť . Vo filme, ktorý režíroval Sam Raimi (ktorý by pokračoval v réžii filmov o Spider-Manovi), strávi skupina priateľov víkend v kabíne, kde na nich zaútočia zombie. Časti videa, v ktorých je Dave Grohl ako nejaký superhrdina s obrovskou rukou (niektorými fanúšikmi označovaný ako „Handor“), nemajú nič spoločné s Zlá smrť , predsa. Video režíroval Michel Gondry, ktorý pokračoval v tvorbe Nekonečná slnečná žiara nepoškvrnenej mysle . Gondry mal kedysi sny, kde mu ruka narástla do obrovských rozmerov.
  Eric - Suffern, NY
 • Keď Grohl prvýkrát prišiel s gitarovým riffom, myslel si, že ide o podvrh Sonic Youth. Vo videu z roku 2021 si spomenul, že bol v nahrávacom štúdiu v Seattli, keď medzi zábermi začal brnkať na „skvelý akord Sonic Youth“.

  Keď Grohl zahral melódiu svojim spoluhráčom z kapely, ukázal ju Thurstonovi Moorovi zo skupiny Sonic Youth, pretože mal obavy, že „nejako odtrhne túto pieseň od skupiny Sonic Youth“.

  Potom, čo si to Moore vypočul, sa ho opýtal: „Prečo je to demo? Prečo to nie je na albume? '

  Grohl povedal: „Cítil som sa tak mimo a neoficiálne, že som to považoval za demo. Potom sme šli, znova sme to nahrali a to je pieseň, ktorú dnes počujete v rádiu.
 • Dave Grohl hral túto akustickú verziu na jednom z benefičných koncertov Neila Younga Bridge School. Mostová škola je program pre deti so zdravotným postihnutím a po vystúpení Grohla zožal ovácie. Bolo to najbližšie k plaču na pódiu.
 • Vášnivá láska, o ktorej v tejto piesni spieva Dave Grohl, odráža jeho city k prvej manželke Jennifer, keď boli na začiatku ich vzťahu. Chodili spolu asi dva roky, keď sa presťahovala do Seattlu, aby bola bližšie k Davovi (to bolo v roku 1994, krátko po samovražde Kurta Cobaina). V deň, keď sa presťahovala, ju požiadal o ruku a v tom roku sa vzali. Jennifer poskytla Grohlovi určitú stabilitu v čase, keď bol zmätený, ale vzali sa príliš skoro a po dvoch rokoch sa rozviedli. Rozvodové listy spustili tvorivú iskru pre túto pieseň a tiež pre pieseň „Walking After You“. Ten skôr láme srdce z toho, že by ju chcel späť, ale „Everlong“ sa zarylo do zápalu ich mladej lásky.
 • Pieseň sa objavila dňa Priatelia epizóda 7.24, „Tá s Chandlerovou a Monickou svadbou“. Táto verzia, ktorú nehrali The Foo Fighters, bola použitá na konci epizódy bezprostredne potom, čo sa Monica a Chandler vzali.
  Viljo - Tampere, Fínsko
 • Vo filme Malý Nicky predstavovať Adama Sandlera, môžete počuť akustickú verziu piesne „Everlong“ tesne pred scénou, kde Nicky padá z balkónu Valerie.
  Vincent - Paríž, Francúzsko
 • Šialená elektronická verzia tejto piesne sa hrá na začiatku videa Foo Fighters s názvom „Nauč sa lietať“ v scéne, v ktorej Jack Black a Kyle Gass čistia lietadlo. Dave Grohl nechal nahrať túto verziu elektronickému duu The Moog Cookbook; predtým, ako ich nechal vytvoriť alternatívnu verziu „Big Me“ pre video „Monkey Wrench“, zavolal ich služby.
 • Toto bolo použité vo filme 2013 Vlk z Wall Street , ale nebolo to zahrnuté v albume soundtracku.
 • Foo Fighters zahrali túto pieseň naživo viac ako ostatné, s viac ako 1 000 vystúpeniami.
 • Pieseň sa dostala na vrchol zoznamu skladieb „Modern Rock 500“ austrálskej rozhlasovej siete Triple M z roku 2014.
 • Grohl chcel, aby Louise Post spievala doo-doos, ktoré boli inšpirované skladbou „Shimmer Like A Girl“ od Veruca Salt z roku 1996. Keďže bola Post v tom čase v Chicagu, vokály jej robili prostredníctvom dvoch rôznych telefónnych liniek v štúdiu, ktoré jej telefonovali: jedna bola prepojená ako jej monitor, druhá na nahrávanie;

  „Tieto zálohy som spievala cez telefón o druhej ráno, keď ma v Chicagu prebudil hlboký spánok, ktorý v LA sledoval vokály piesne„ Everlong “,“ spomína. „Chcel, aby som spieval doo-doo. Kým som bol pri tom, napísal som pre refrén harmóniu a tiež som to zaspieval. “


Zaujímavé Články