Vyjadrite sa podľa Madonny

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Táto funk-popová pieseň bola druhým singlom zo štvrtého albumu Madonny, Ako modlitba . Trať bola hitom prvej päťky vo väčšine sveta, pričom sa umiestnila na 2. mieste v USA a na 5. mieste vo Veľkej Británii. Tiež sa umiestnila na vrchole hitparád vo viacerých krajinách vrátane Kanady, Talianska, Japonska, Švajčiarska a tiež Eurochart Hot 100.


  • Pieseň napísali a produkovali Stephen Bray a Madonna. Bray sa s Madonnou pôvodne stretla počas jej hviezdnej slávy, keď navštevovala Michiganskú univerzitu v Ann Arbor, aby študovala tanec. Dvojica spolu odišla do New Yorku a stala sa súčasťou skupiny The Breakfast Club. Madonna čoskoro odišla, ale Bray pokračoval ako ich bubeník a v roku 1987 mali hit „Right On Track“. Keď Madonna získala zmluvu o nahrávaní v spoločnosti Sire Records, pokračovala v spolupráci s Brayom ​​a napísali niektoré z najväčších hitov Material Girl v osemdesiatych rokoch vrátane „ Do drážky “a„ True Blue “.


  • Pieseň je zameraná na posilnenie postavenia žien a núti ženy, aby nikdy „nesiahali po druhom najlepšom“. Madonna vysvetlila (ako je citované v knihe, „Hovorenie“ Madony: Madona vlastnými slovami ): 'Hlavnou vecou piesne je, že ak sa nevyjadríte, ak nehovoríte, čo chcete, potom to nedostanete. A v skutočnosti ste pripútaní k neschopnosti povedať, čo cítite, alebo ísť za tým, čo chcete. “


  • Video natočené Davidom Fincherom bolo natočené v apríli 1989 v Culver Studios v Culver City v Kalifornii. Bol natočený podľa klasického nemého filmu Fritza Langa, Metropola , a rozpočet 5 miliónov dolárov z neho urobil vtedy najdrahší videoklip v histórii. Promo sa pravidelne dostáva do top 10 ankiet o najlepšie hudobné videá a Slant Magazine zaradil na prvé miesto v zozname 100 najlepších hudobných videí. Len niekoľko mesiacov po tomto videu Fincher režíroval Madonnin film „Ach, otec“.
  • Lady Gaga bola obvinená z podvodu tejto piesne pri jej hite č. 1 z roku 2011, „ Born This Way . ' Gaga však tvrdila, že od Madonny dostala e -mail, v ktorom jej v mene singla dala podporu popová kráľovná.


  • Pieseň zaznela v televíznej šou Fox Radosť v epizóde s názvom 2010, Sila Madony . Táto verzia bola vydaná na albume soundtracku, Glee: Hudba, Sila Madony .
  • Fincher natočil časť videa v parnej elektrárni v San Pedro v Kalifornii - rovnakú, akú používali v r Ťažký 2 . Herec Gustav Vintas, známy svojou úlohou v Smrtiaca zbraň “, hrala sa majiteľka továrne, zatiaľ čo Madonna vybrala svojho milenca na obrazovke, modelku Cameron Alborizian, z reklamy na džínsy značky Guess.
  • Toto bolo uvedené v a Reklama Pepsi ktorý sa vysielal počas Super Bowlu 2016 medzi Carolina Panthers a Denver Broncos. V reklame Janelle Monáe tancuje na hit 60. rokov Miluješ ma “, než ju odvedú do inej miestnosti, kde zrazu dostane príslušenstvo ako Madonna z 80. rokov a hrá táto pieseň. Tancuje, než odíde pre ďalšiu generáciu.

    Pepsi a Madonna majú dlhú históriu: v roku 1989 ju spoločnosť podpísala na dohodu vo výške 5 miliónov dolárov, aby ju upustila, keď sa jej video pre skladbu „Like A Prayer“ ukázalo ako škandalózne. O generáciu neskôr sa zdalo, že sa na všetko zabudlo, keď ju Pepsi označila, aby reprezentovala éru na ich vynikajúcom mieste.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: