Fancy od Iggy Azalea

 • Táto skákacia hip-popová pieseň zistí, že Azalea dáva svetu vedieť, prečo je najhorúcejšou ženskou rapperkou v hre kvôli vyzlieknutej produkcii poháňanej retro-indukovaným syntetizátorom.

  „Najprv to, čo som, je skutočný
  Zahoďte to a dajte to pocítiť celému svetu
  Stále som v Murda biznise
  Môžem ťa podržať, ako keby som dával hodiny fyziky. '

  Pieseň mala premiéru v relácii Mistajam BBC Radio 1Xtra 6. februára 2014 a vyšla ako štvrtý singel z Nová klasika presne o dva mesiace neskôr.


 • Charli XCX sa pripája k chvástaniu na hlučnom háku. Bol to druhý prelomový hit britskej speváčky po jej príspevku do skupiny Icona Pop's, “ Milujem to . ' 'Bolo to pre mňa veľmi odlišné, na osobnej úrovni a na úrovni Charli XCX,' povedal Charli Billboard časopis. „S textom„ Milujem to “som nikdy nemal v pláne ísť písať pre Iconu Pop - boli tam a stalo sa to. Nikto poriadne nevedel, čo sa deje.

  'Potom to bol trochu chaos, ktorý sa zmenil na stresujúci zážitok a niečo, čo ma veľmi nebavilo,' pokračovala. „Cestovali po svete a bolo to skvelé, ale nikdy som sa necítil súčasťou tohto procesu, čiastočne kvôli povahe piesne a tomu, ako znie. Nikdy som nemal pocit, že by to bola moja pieseň. '

  'S Iggym to bola odvrátená strana,' dodala Charli. „Od začiatku bola Iggy taká:„ Toto je tvoja aj moja pieseň ”, čo si myslím, že je od nej veľmi milé a veľmi ma to pre skladbu nadchlo. Cítim sa cenený. '
 • Produkoval to The Invisible Men (Katy B, Ellie Goulding), s ktorým Azalea spolupracovala na celom albume. Anthony Kilhoffer (Kanye West, Beyoncé) bol prihlásený, aby poskytol konečný mix.


 • Videoklip k piesni režíroval režisér X (Ciara 'Body Party,' Drake's 'Started from the Bottom'). Klip je poctou klasickému filmu z roku 1995 Bezradný pričom Iggy hrá Cher a Charli stvárňuje Tai. Natáčalo sa na niektorých rovnakých miestach ako vo filme.
 • Pieseň bola prvým singlom Iggy Azalea, ktorý sa dostal do rebríčka Hot 100. Predchádzajúcou rapperkou, ktorá sa do top 10 dostala s debutovým hitom skupiny Hot 100, bola M.I.A., ktorá vystúpila na #4 s piesňou ' Papierové lietadlá 'v roku 2008.


 • Keď sa to vyšplhalo na #1 na Hot 100, spolupráca Azalea s Arianou Grande, „Problém“, tiež vyskočila na #2 v poradí. Austrálsky rapper sa stal prvým počinom od čias Beatles, ktorý svojimi prvými hitmi Hot 100 súčasne obsadil prvé dve priečky.
 • Azalea bola štvrtou sólovou rapperkou v histórii Billboard Hot 100, ktorá mala hit číslo 1. Predošlými tromi boli Lauryn Hill, ktorá sa umiestnila na vrchole rebríčka s piesňou „Doo Wop (That Thing)“ v roku 1998, Lil Kim, ktorá sa v roku 2001 spojila s Christinou Aguilerou, Myou a Pink na „Lady Marmalade“, a Shawnna, ktorá dosiahla vrchol Hot 100 o dva roky neskôr s Ludacrisom vo filme „Postav sa“.
 • Pôvodne to bola nedokončená pieseň od Azalea s názvom „Leave It“, ktorá bola zverejnená online 5. decembra 2013. Neviditeľní muži sa potom obrátili na spoločnosť Charli XCX o tom, ako pridať vražedný popový háčik a kľúčovú líniu Azalea „Kto dá kto. I-G-G-Y, 'okamžite vyskočil na ňu. 'Bol som tak do toho. Chcel som to urobiť ako moment dievčenskej sily 2014, “povedal XCX Billboard časopis. 'Nedochádza k dostatočnému množstvu ženských spoluprác.'
 • Azalea sa priznala Pozorovateľ že „netuší“, ako došlo k jej spojeniu s Charli XCX. „Netuším, ako sa k tomu dostala,“ povedala. „Rozhodli sa, že to bude dobrý nápad, a neskôr som to zistil. Myslel som, že to znie dobre, nechajme si ju! '
 • „Weird Al“ Yankovic premenil túto pieseň na hymnu namysleného pána Fix-ita v „Handy“ z jeho albumu z roku 2014, Povinná zábava .
 • MTV to označila za svoju najlepšiu pieseň roku 2014. Povedali: „Vďaka kombinácii hip-hopu, popu a elektronických zvukov s veršami od austrálskeho rappera a infekčným háčikom od Charli XCX sa z tejto skladby stal neodškriepiteľný úspech: hit č. 1 Billboard Hot 100; nazbieralo 380 miliónov zhliadnutí na YouTube; hralo sa v televízii a na udeľovaní cien; zaslúžená neustála rozhlasová hra; a priniesol viacero paródií. “


Zaujímavé Články