Fat Lip by Sum 41

 • Táto pieseň je o rodičoch hlavného speváka Derycka Whibleyho, ktorí chceli, aby bol len ďalším normálnym človekom. Deryck mal iné nápady: Chcel robiť to, čo miluje, a nie stať sa ďalšou obeťou súladu. Na koncertoch vysvetlil, že hoci je pieseň inšpirovaná jeho výchovou v tínedžerskom veku, povzbudzuje všetkých, aby si určili vlastný smer a vôbec sa nezaujímali o to, čo si o tom myslia ostatní.
 • Film „Fat Lip“ zapôsobil na mladých ľudí túžiacich vymaniť sa z okov očakávaní ich rodičov. Pieseň sa zdá byť veľmi originálna, pretože bola: Whibley mal len 20 rokov, keď ju napísal s gitaristom Davom Bakshom a bubeníkom Stevom Joczom, ktorí boli približne rovnakého veku.
 • Toto bol prvý hit pre Sum 41, ktorý v roku 1999 podpísal nahrávaciu zmluvu a vydal EP s názvom Polhodinová sila v roku 2000. Bola to posledná skladba dokončená pre All Killer No Filler album; ako prvý singel mali navrhnúť pieseň „In Too Deep“, ale narazili na ňu, pretože „Fat Lip“ všetci milovali.
 • Dave Baksh, Steve Jocz a Deryck Whibley napísali veršované texty, ktoré boli ovplyvnené hip-hopovými skupinami, ktoré počúvali ako Beastie Boys a Run-D.M.C. Niekedy písali vtipné rapy, čo tu robili, a vymýšľali riadky ako:

  Ako dieťa som dostal šmyk a nikto ma nepoznal po mene
  Zničil som vlastnú domácu párty, pretože nikto neprišiel


  „Šmyk“ je kanadský slang pre punkové dieťa.

  Baksh, Jocz a Whibley počas rapových partov obchodujú s vokálmi a Whibley zvláda spevácke časti.
 • Videoklip k piesni režíroval Marc Klasfeld, ktorý spolupracoval napríklad s Katy Perry, Jay-Z a Foo Fighters. Povedal Deryck Whibley Kerrang! pokiaľ ide o klip: „Neexistoval žiadny koncept-jedinou myšlienkou videa bolo doslova ukázať, hrať a nakrútiť kopu hlúpych s-t! Museli sme začať o 6:00 a byť skutočne energickí. Preto sme sa obrátili na chlast, ktorý vždy pomôže, a deň sme strávili zábavou! V tom videu bolo toľko skákania, do druhého dňa sme nemohli chodiť! Posádka nám musela na pomoc priložiť tento ľadový krém na nohy a tak strašne zapáchal. '
 • Prvý riadok piesne bol prvým napísaným:

  Vtrhol do večierka, ako sa volám, bol El Niño
  Keď visím a popíjam vzadu v El Camino


  Deryck Whibley na to prišiel potom, čo videl Chrisa Farleyho V sobotu večer naživo skit, kde hrá profesionálneho zápasníka s názvom „El Niño“ a robí promo na serveri The Weather Channel („Všetky tropické búrky sa musia skloniť pred El Niňom!“).
 • Fráza „Fat Lip“ sa v texte nikdy nezobrazuje, ale zobrazuje sa vo vizuálnej podobe: obal albumu je kolážou detí s tučnými perami a na jednom obale je tiež dieťa s nafúknutým puknutím.
 • V 1:38 je falošný koniec, kde sa pieseň zastaví, než pôjde na most. Nahrávacia spoločnosť Sum 41 ich požiadala, aby ich odstránili, pretože rozhlasové stanice nenávidia mŕtvy vzduch, ale oni si držali svoje.
 • Pieseň sa skladala z kúskov zhruba rok a pol. Whibley prišiel s riffom ako prvý, potom na zbor zasiahol asi o šesť mesiacov neskôr. Nakoniec so svojimi spoluhráčmi zo skupiny prišiel na verše a dal to všetko dohromady. Pretože to prišlo z kúskov, pieseň sa veľmi mení.
 • „Fat Lip“ bol veľký v Amerike, ale obrovský vo Veľkej Británii, kde Sum 41 hrala na svojom prvom turné v roku 2003 oveľa väčším davom. Pieseň sa dostala na 8. miesto v Británii, ale na #66 v USA. Skupina v tej dobe v ich rodnej Kanade nebola taká populárna.
 • Skutočne spievajú slovo „kufuffin“ v rade:

  Stojíte na rohu a rozprávate sa o tom kufuffine

  To je slovo, ktoré si kapela vymyslela a použila medzi sebou. Znamená to „býky-t.“
 • Toto bolo použité vo filme z roku 2001 Americký koláč 2 a vystupoval na soundtracku.

Zaujímavé Články