V Portugalsku to stále cítiť. Muž

 • V tejto piesni je Portugalsko. Vedúci spevák skupiny Man John Gourley je „rebel len tak pre kopy“, pretože je z neho teraz rodinný muž s dcérou Francis, ktorá sa narodila v roku 2011. „Je ťažké byť pankáčom, keď myslíte doma na svoju malú dcérku, “povedal v rozhovore pre Songfacts. 'Verše sú o mojej malej dcére, ale ja som tu ako rebel, pohrávam si s ľuďmi a snažím sa mať pozitívny vplyv.'

  Jeho punkové časy sa síce skončili, ale duch stále existuje: dokáže to „stále cítiť“.
 • Mnoho kapiel platí svoje poplatky, ale len málo to robí na Aljaške, kde je Portugalsko. The Man vznikli v roku 2004. Roky strávili väčšinu času bdením koncertovaním a nahrávaním; vydávali každoročne v rokoch 2006-2011 album spolu s rôznymi EP a singlami, pričom odohrali stovky predstavení. Vyrástli si ako lojálni fanúšikovia, ale nemali nič podobné mainstreamovému hitu, kým sa v roku 2017 nerozpútala skladba „Feel It Still“.

  Pieseň bola všade a vytvárala zoznamy skladieb v rôznych formátoch. Väčšina poslucháčov túto skupinu nikdy predtým nepočula, takže bola silne Shazamed.

  Kapela sa vždy držala na nízkej úrovni a to sa nezmenilo, keď dostali hit. V tom čase už žili v Portlande v Oregone, kde je neortodoxné zvykom. Namiesto toho, aby sa zmenili a maximalizovali svoj virálny moment, kráčali vpred ako vždy, vzhľadom a zvukom ďaleko vľavo od stredu. Na svojom webe dokonca predávali tričká s nápisom: „Páčilo sa mi Portugalsko. Ten muž, než sa vypredali. “
 • Vokálna melódia na tejto skladbe kope ako v roku 1961 a interpoluje hit Marvelettes „Prosím, pán poštár“:

  Och, hej, som rebel len kvôli kopancom, teraz ...

  Ach áno, počkajte, pán poštár ...


  „Touto melódiou„ Prosím, pán poštár “je každý kúsok toho, ako sme vyrastali,“ povedal John Gourley vo svojom rozhovore so Songfacts. „Vyrastal som s rodičmi, ktorí si myslia, že sú psy-čo viem, že je to bizarná vec pre kohokoľvek mimo Aljašky. A dokonca aj v rámci Aljašky je to taká malá komunita v rámci štátu. Vyrastal som teda na skutočne dlhých cestách. Celý život sme boli mimo siete, kým som neodišiel. Asi hodinu cesty do mesta. Niekedy aj dve hodiny jazdy do mesta. To sú štyri hodiny, v oboch smeroch. Takže by sme len počúvali oldies rádio a 'Please Mr. Postman' je základ.

  Vždy som chcel k tej melódii niečo zaspievať. Je to úplne iná pieseň a o tom je podľa mňa hudba. Písanie piesní je o tom, vzdať hold a vytvoriť niečo nové. Už to nie je, prosím, pán poštár. ' Teraz je to „Stále to cítiť“.
 • Keby to bolo prvé Portugalsko. Pieseň Muž, ktorú ste počuli, ste si možno mysleli, že ju spieva dievča, ale to je prirodzený rozsah Johna Gourleyho. Spievali tam duše ako The Delfonics a The Stylistics, rovnako ako The Bee Gees, ale v tomto rozsahu veľa rockových počinov nepočujete - obzvlášť tie z Aljašky!

  Potom, čo sledoval, Gourley objal svoj falzet Woodstock film a vidieť predstavenie Joe Cockera „S malou pomocou od mojich priateľov“. Sprievodné vokály sú veľmi vysoké, a keď ich kamera prestrihne, vidíme, že sú to chlapi. „Bolo pre mňa veľmi oslobodzujúce vidieť, že tam môžem spievať,“ povedal Gourley pre Songfacts. 'Môžem spievať ako Gene Pitney a Frankie Valli, a to je skvelé.'
 • „Feel It Still“ bol medzinárodný hit, obzvlášť populárny v Európe, kde mapoval hit vo väčšine krajín. V Amerike sa dostal na prvé miesto v rebríčku Billboard:

  Alternatívne piesne pre dospelých
  Alternatívna letecká hra
  Dospelí Top 40
  Rocková Airplay
  Hot rock a alternatívne piesne
  Mainstream Top 40

  V programe Alternative Airplay zaznamenal svoj 20. týždeň na summite 9. decembra 2017 a stal sa najdlhšie fungujúcou #1 v histórii grafu, keď predbehol Muse's Madness, ktorá v rokoch 2012 a 2013 vládla 19 týždňov.
 • Písomné zásluhy na tejto piesni patrí šiestim členom kapely spolu s ich producentmi Asou Taccone a Johnom Hillom a autorom piesne „Please Mr. Postman“, pretože používa vokálnu melódiu.
 • Údaje o predaji a streamovaní piesne boli posilnené jej objavením sa v Apple iPad Pro Reklama „V ľubovoľnú stredu“ .
 • John Gourley skombinoval pieseň len za 45 minút. Pripomenul na Čas :

  '' Feel It Still 'nebola ani pieseň, na ktorej sme v ten deň pracovali. Pracovali sme na mixovaní skladby „Live In The Moment“ v jednej miestnosti v štúdiu a ja som si potreboval dať pauzu a odpočinúť si v ušiach. Vstúpil som teda do tejto vedľajšej miestnosti a práve som začal hrať na basovú linku. A našťastie Asa [Taccone] z Electric Guest bola v tej miestnosti a pracovala na niečom inom. Je zvláštne, že ostatní umelci sú s vami v štúdiu. Ale som veľmi rád, že tam bol. Počul ten basový tón, zložil si slúchadlá a povedal mi: „Áno, môžem tak rýchlo nahrať?“ Bol som zaskočený, a tak som povedal: „Áno, určite sa pozrime, čo máš.“ A podal mi mikrofón a povedal: „Hej, človeče, máš nejaké texty?“ Chvíľu som mal v hlave túto líniu „rebel len pre kopy“.

  Snažil som sa myslieť na most a [Taccone] zobral mikrofón, bol pred mojou tvárou a začal hovoriť: „Ide to ... príde to ...“ a odtiaľ to prišlo: bola to len Asa do tváre sa ma snaží prinútiť napísať most. Celé to trvalo iba 45 minút na konci dňa. “
 • Táto pieseň dosiahla vzácny čin, ktorým bola príťažlivosť pre deti i ich rodičov. Tanečný rytmus a inšpiratívna lyrika mu priniesli mladšiu generáciu a starší ľudia (a hlavní fanúšikovia skupiny) ocenili živé nástroje a odkaz na rok 1986 a uznali dôležitosť hudby, s ktorou vyrastali.
 • Hudobné video zobrazuje pôsobivý obraz sikhského muža, ktorý číta horiacu novinovú verziu webovej stránky Infowars, ktorú prevádzkuje teoretik sprisahania a rozhlasový moderátor Alex Jones. V čase natáčania vizuálu kapela nevedela o Jonesovom vrúcnom nasledovaní.

  „Vyhrážali sme sa smrťou. Vo svojej šou na nás urobil päťminútový úsek, dva dni predtým, ako sme začali turné v Boise v Idahu, “povedal gitarista Eric Howk. The Independent . „Toto je konzervatívny červený stav hodený zbraňou. Je to jedno z najčervenších miest. Vonku si nechal oči ešte trochu otvorené. Ale nedávam žiadnu moc nejakému jagoffovi na internete. '

  Muž, ktorý drží papier, je priateľom kapely. „Ten papier mal skutočne spáliť niekto iný,“ povedal John Gourley pre Songfacts. „Bola to len náhoda. Ten človek bol v kúpeľni alebo jedol obed a Juggy - náš sikhský priateľ - bol tam najbližší človek, a tak šiel a spálil to. “

  „Keď sa na to pozerám spätne, všetko, čo o nás rachotil, bolo nepravdivé,“ dodal s odkazom na Alexa Jonesa. „Vidíte, aké ľahké je pre konšpiračných teoretikov urobiť svoje, pretože to strieľa z boku: Nie sú za tým žiadne skutočnosti. Neexistuje nič, čo by tvrdil. Neexistoval žiadny zámer naznačovať, že by to bol moslim, ktorý pálil papier, a dokonca aj skutočnosť, že je to Sikh, ktorý pálil papier, s tým nemá nič spoločné. Bol to vtip, ktorý bral veľmi vážne. '
 • Pieseň bola napísaná a nahraná v roku 2016 ako kandidáti sa tešili na pozíciu v amerických prezidentských voľbách, ktoré nakoniec vyhral Donald Trump. Toto predvolebné kolo vsiaklo do piesne. Povedal to Gourley, podporovateľ Bernieho Sandersa Billboard :

  „Myslím si, že text odráža spôsob, akým sa mnohí z nás cítia. Vyplynulo to z tohto citátu Georga Carlina, o ktorom sme si v kruhu našich priateľov dosť dlho hovorili. George Carlin by hovoril o politike a náboženstve, ale zároveň by tiež uviedol, že nehlasuje, neverí politikom ani náboženstvu.

  Ide o spôsob fungovania našich politických strán, kde sú to v podstate futbalové tímy. Ak nie ste v tíme Trump, ste v tíme Hillary a je to taký smiešny spôsob, ako sa pozerať na politiku a na spôsob hlasovania. Budem hovoriť celý deň, ale na konci dňa nechcem nikoho hlasovať. Necítim sa ani k jednému z týchto ľudí. Toľko mojich priateľov bolo pre Bernieho celú cestu a hovorilo: „Ak to nepochopí, nebudem hlasovať.“ Je to smiešny proces. Skutočnosť, že Bernie musel kandidovať ako demokrat, je typom piesne, o ktorej je. “
 • Spýtal sa NME o lyrickej inšpirácii za skladbou basgitarista Zach Carothers odpovedal:

  „Veci sa často začínajú ako automatické písanie. Slová, ktoré znejú dobre a cítia sa pre nás správne. Na začiatku je to veľmi podvedomé a počas dolaďovania vecí sa veľa dozvieme o sebe a o tom, ako funguje náš mozog. Je to trochu šialené. Ako test atramentovej škvrny Rorschach.

  Spravidla sa inšpiruje niekoľkými konkrétnymi zmenami mora, ktoré pre nás veľa znamenajú. 1966 - Hnutia za občianske práva, vojnové protesty a testovanie LSD. 1986 - prvé zistenie o newyorskom hip -hope. Licencia pre Ill . „Bojujte za svoje právo na večierok.“ V podstate rebel len na kopance. “
 • Režisér David Javier a choreograf Brian Friedman k tejto piesni natočili ďalšie dve videá s detskými tanečníkmi vrátane Maddie Ziegler, ktorá hrala vo videách Sia pre pieseň „ Luster “a„ Elastické srdce “. Tiež sa objavilo niekoľko ďalších videí s tanečnými skupinami, ktoré predviedli pieseň, z ktorých niektoré získali na YouTube viac ako milión zobrazení.
 • „Feel It Still“ vyhralo za najlepší popový duo/skupinový výkon na udeľovaní cien Grammy v roku 2018.
 • „Feel It Still“ sa objavuje v mnohých televíznych reláciách a filmoch. Medzi nimi:

  Televízia:
  9-1-1 („Pripnuté“ - 2020)
  Dobrý doktor („Neúplné“ - 2019)
  Dedina (Pilot - 2019)
  Celé americké („Späť v deň“ - 2019)
  Obleky („Rocky 8“ - 2019)
  Ostrov lásky („Neviditeľné bity 1“ - 2018)
  Riverdale („Kapitola dvadsať jedna: Dom diabla“ - 2017)
  MacGyver („Ruletové koleso + drôt“ - 2017)
  Kevin (pravdepodobne) zachraňuje svet (Pilot - 2017)
  Grey's Anatomy („Rozbiť dom“ - 2017)
  Siesta Key („Kelseyho nová posádka“ - 2017)

  Filmy:
  Poms - 2019
  Otec roka - 2018
  Láska, Simon - 2018
  Králik Peter - 2018


Zaujímavé Články