Zlaté polia od Stinga

 • Táto pieseň je o radosti, ale o tom, že raz sa tá radosť skončí. Sting to napísal potom, čo si kúpil dom v blízkosti jačmenného poľa. Západy slnka a farby poľa boli inšpiráciou pre text spolu s jeho vtedajšou láskou Trudie Styler, s ktorou sa oženil v roku 1992. Styler uviedol, že pieseň je jednou z jej obľúbených.
 • Hlavnou témou tejto piesne je oddanosť. Je o mužovi, ktorý predtým porušil sľuby, ale je odhodlaný tento vzťah vydržať.
 • Príbeh je chronologický. Ide o námluvy, manželstvo a prípadnú smrť. Dvaja ľudia v piesni sa stretnú, súdia sa, zamilujú sa (v tomto bode odhaľuje, že nikdy v skutočnosti niekomu dal taký silný prísľub/záväzok), ale cíti, že je na to pripravený. „Pozrite sa, ako deti bežia,“ hovoria ich potomkovia a „žiarlivé nebo“ o nebesiach. Aj Nebo žiarli na ich lásku/vzťah. Vážené slnko žiarli. Nakoniec zomrie a povie svojej láske, že si svoju lásku budú vždy konkrétne pamätať, keď na neho myslí, chce byť ako taký zosobnený ... kráčajúci po zlatých poliach (jačmeň).
  Poklop - Cincinnati, Ohio
 • Sting začal písať na gitaru „Fields Of Gold“, potom ju priniesol svojej kapele, ktorá pre Desať Summonerových rozprávok album bol Dominic Miller (gitara), Vinnie Colaiuta (bicie) a David Sancious (klávesy). V rozhovore pre Songfacts so Sancious (ktorý v 70. rokoch žil na ulici E Street v Belmare v New Jersey, kde uviedol názov kapely, v ktorej hral s Bruceom Springsteenom) povedal: „Fields Of Gold“ je skutočne živý prenos, nahrávanie v štúdiu-v skutočnosti na ňom nie sú žiadne overduby. Je to skutočne jednoduchá pieseň.

  Sting mal celkom jednoduché demo. Hral nám to na gitare a povedal, že chce skutočne mäkký syntetizátorový pad. Nie je to tak, aby to znelo úplne ako sláčiková sekcia alebo čokoľvek iné, je to len pozadie. '

  Sting si myslí, že jeho jednoduché piesne sú často jeho najlepšie, a ako príklad uvádza túto pieseň.
 • Video ukazuje Stinga, ako prechádza nočnou krajinou, kde jeho jantárová silueta odhaľuje rovnakú krajinu z denných hodín. Réžiu mal na starosti Kevin Godley, ktorý bol spolu s Lol Creme polovicou Godley & Creme, čo bola hudobná skupina aj réžia. Godley & Creme natočili prepracované videá pre políciu, vrátane videa so sviečkami pre pieseň „Wrapped Around Your Finger“ a „Synchronicity II“ inšpirovaná Maxom Maxom, ale Godleyho doviedlo k šialenstvu práve natáčanie filmu „Fields of Gold“.

  Video bolo zavesené na kamere s pohybovým ovládaním, ktorá dokázala snímať nočné scény a potom nasnímať denné scény presne rovnakými pohybmi, aby sa mohli objaviť v Stingovej siluete. 'Ale ovládanie pohybu sa zastavilo,' povedal Godley pre Songfacts. Nemohlo si spomenúť na presné pohyby pre každú z vecí, ktoré sme urobili, a pokračovalo sa v krokoch, ktoré boli prihlásené z reklamy pred tromi týždňami alebo z niečoho takého šialeného. A nemali príslušné zariadenie na opravu, takže sme sedeli na zadku asi šesť hodín a nič nerobili, zatiaľ čo sa horúčkovito ponáhľali a pokúšali sa napraviť tohto robota. Nakoniec som po tej krvavej veci hodil stoličku. “

  Napriek zhoršeniu Godley opäť použil pohybové ovládanie, keď urobil video „Theme From Mission: Impossible“ pre Adama Claytona a Larryho Mullena.
 • Názov albumu je hrou na skutočné meno Stinga Gordona Sumnera a tiež odkazom na neho Príbehy z Canterbury . V knihe, ktorú napísal Geoffrey Chaucer v roku 1400, ľudia z rôznych prostredí rozprávajú príbehy vrátane príbehov mníšky, mlynára, rytiera a vyvolávača. Vyvolávač bol niekto, kto povolal osobu na kráľa alebo na nejakú formálnu funkciu. Rovnako ako kniha, Sting si myslel, že album je zbierkou piesní, ktoré rozprávajú mnoho rôznych príbehov.
 • Eva Cassidy urobila populárny cover tejto piesne, na ktorú americká krasokorčuliarka Michelle Kwan korčuľovala na zimných olympijských hrách 2002 v Salt Lake City.
 • V Text od Stinga “Spevák opísal pohľad zo svojho kaštieľa zo 16. storočia:„ V Anglicku je náš dom obklopený jačmennými poliami a v lete je fascinujúce sledovať vietor, ktorý sa pohybuje po trblietavej hladine ako vlny na oceáne zlata. Na pohľade je niečo neodmysliteľne sexy, niečo prvotné, ako keby vietor miloval jačmeň. Som si istý, že milenci tu sľúbili, ich putá posilnené utešujúcim cyklom ročných období. '
 • „Fields of Gold“ je tiež názov kompilácie Stingovho hitu z roku 1994.
 • Spolu s mnohými piesňami od polície to bolo uvedené aj v Kancelária (USA) epizóda „Phyllisova svadba“ v roku 2007. Bola tiež použitá dňa Sopranovci epizóda „Celá kožená bunda“ v roku 2000.
 • Publikum sa pohupovalo ako jačmeňové polia vo vánku, keď to Sting predviedol, čo speváka otravuje. Povedal Mojo v roku 1995: „Je to znepokojujúce. Ale nemôžete ich zastaviť, však? Oi! Prestaň s tým sračkami! '
 • Z textu: „Takže si vzala lásku, aby sa chvíľu pozerala na jačmenné polia,“ povedal Sting anketárovi Danielovi Rachel ( Umenie hluku: Rozhovory s veľkými skladateľmi ): 'Na zmenu syntaxe používam poetickú licenciu. Chcel som vytvoriť nadčasovú myšlienku, že pieseň mohla byť napísaná v šestnástom storočí. '
 • Pieseň nahrala Katie Melua ako oficiálny singel BBC Children in Need pre charitatívnu výzvu 2017 na počesť prezidenta Life Sira Terryho Wogana. („Fields of Gold“ bola jednou z obľúbených melódií neskorého rozhlasového vysielateľa.) Zaznamenané v štúdiu Hoxa Studios v meste West Hampstead, Katie Melua pri interpretácii skladby Sting zistila, že hrá na sólovej akustickej gitare sprevádzanej výlučne spoluhráčom Markom Edwardsom na organe Hammond.
 • V diskusii z roku 2018 na Liverpoolskom inštitúte múzických umení to Paul McCartney pomenoval ako pieseň, ktorú si želal, aby napísal. „Mám rád Stingove Zlaté polia,“ povedal. „Myslel som si,“ mal som to napísať. Ako sa to opovažuje. “

Zaujímavé Články