Konečné odpočítavanie Európy

 • Text tejto piesne je apokalyptický a optimistický a popisuje výlet do vesmíru (smerujúci k Venuši) a zanechanie Zeme za sebou. Keď sme sa na to pýtali vedúceho speváka Európy Joeyho Tempesta, vysvetlil: „Mal som demo bez vokálov a spieval som ho znova a znova. Hudba bola takmer ako soundtrack k filmu o odchode zo Zeme a o tom, že Zem bola strávená. A jedného dňa pravdepodobne budeme musieť toto miesto opustiť. Bola to akousi lyrickou lyrikou, ale to bola kulisa. '
 • Ikonický klávesový riff zložil vedúci spevák Joey Tempest päť rokov pred nahraním piesne. Nástroj mu požičal klávesový hráč kapely Mic Michaeli.
 • Na VH1 100 najväčších zázrakov jedného zásahu Joey Tempest povedal: „Bolo prekvapením, že pieseň„ The Final Countdown “sa stala takým veľkým hitom, pretože bola napísaná pre kapelu, bola napísaná pre náš koncert, bola napísaná ako úvodná pieseň nášho koncertu. . Trvalo to takmer šesť minút, nikdy to nemal byť krátky popový hit ani nič podobné. Bolo to veľmi prekvapenie a používalo sa na všetky druhy akcií, od formuly 1 až po box. Veľa sa používa, niečo ako hymna. Viem, že už boli aj nejaké coververzie, a viem, že keď padol Berlínsky múr (v rovnakom čase), keď sa to všetko stalo, viem, že veľa ďalších ľudí z tejto oblasti videlo pieseň ako hymnu. Dostávam o tom veľa listov. Takže to bolo interpretované mnohými spôsobmi. '
 • Jeden z prvých singlov, ktorý si kúpil hlavný spevák Európy Joey Tempest, bol dobrý: ' Vesmírna zvláštnosť “od Davida Bowieho. Pieseň, ktorá bola napísaná pred pristátím na Mesiaci v roku 1969, mala na Tempest obrovský vplyv a viedla k jeho vlastnej fascinácii prieskumom vesmíru. Hovorí, že text „The Final Countdown“ bol inšpirovaný Bowieho piesňou a ako vzbudil jeho záujem o vesmírne cesty.
 • Videoklip je veľmi metaový a ukazuje, že skupina sa natáča na video. V dňoch 26. a 27. mája 1986 hrala Európa v aréne Solnahallen neďaleko Štokholmu, ktorej zábery boli zostavené pre domáce video s názvom Záverečné odpočítavanie Tour 1986 . Počas týchto predstavení režisér Nick Morris sfilmoval filmovanú skupinu, ktorá bola použitá na videoklip k tejto piesni.

  Keď sme hovorili s Morrisom, vysvetlil, že prvým konceptom videa bol štart raketoplánu, ale ten bol kvôli nákladom rýchlo vyriešený. Keďže kapela uchvátila davy v ich rodnom Švédsku, požiadal o natočenie videa na šou Solnahallen so scénou v kontrolnej miestnosti z filmu Beatles. Ťažký deň slúži ako inšpirácia. Keď sa Morris dostal do zákulisia koncertu na svojom domácom trávniku, dokázal ukázať Európu vo veľkom meradle a ohromiť svojich zbožňujúcich fanúšikov. Rôzne hodiny, odpočítavanie času a vybavenie, ktoré boli súčasťou výroby, jej nielen dodali gravitáciu, ale tiež zodpovedali téme piesne.
 • Európa vydala dva albumy vo švédskom vydavateľstve Hot Records predtým, ako v roku 1985 získala dohodu s vydavateľstvom Epic. Podpis bol pre značku šťastný, pretože skupina bola na špici trendu hair metalu s elegantnou klávesnicou. zvuk a vzhľad priateľský k MTV. „The Final Countdown“ bol prvým vydaným singlom Epic a rozbil kapelu na celom svete, pričom sa umiestnil na 1. mieste vo Veľkej Británii a na 8. mieste v Amerike.

  Chvíľu trvalo, kým sa kapela zlomila: založili svoju Posledné odpočítavanie turné vo Švédsku v roku 1986 a keď bol v máji natočený ich videoklip k tejto piesni, bol k dispozícii výkonný riaditeľ Epic z New Yorku, pripravený priniesť vzrušenie širšiemu publiku. Turné pokračovalo do Japonska a Nemecka a v novembri bola pieseň vydaná v Amerike. V marci 1987 vyvrcholilo na 8. mieste a v apríli skupina zahájila turné po štátoch, pričom ako ďalší singel vydali album „The Rock“. Ich tretí singel „Carrie“ sa stal ich najväčším hitom v USA a v októbri dosiahol 3. miesto. Napriek úspechu skupiny „Carrie“ je skupina v Amerike často považovaná za zázrak jedného hitu pre „The Final Countdown“, ktorý sa ukázal byť oveľa trvalejším.
 • Joey Tempest: „Vydávali sme tretí album a chceli sme skutočne„ veľkolepé “otvorenie show. Takže ten riff som mal zastrčený v zásuvke už od vysokoškolských čias a vybral som ho, našiel som k nemu tempo, napísal som texty a ukázalo sa, že to bola skvelá vernisáž pre tento album aj pre show. ' (zdvorilosť: www.rockeyez.com )
 • To bola č. 1 v 26 krajinách vrátane Nemecka a na celom svete sa predalo viac ako osem miliónov singlov.
 • Táto pieseň má veľa neprajníkov a za tie roky sa objavila na rôznych zoznamoch „najhorších“. Príklad: bol uvedený #1 na VH1 40 najúžasnejšie zlých metalových piesní .
 • Na videu sú rôzne zábery helikoptéry zmiešané so zábermi z interiéru. Potom, čo som strávil veľa času získaním autorizácie, bola dodaná policajná helikoptéra a na strechu miesta koncertu bola namaľovaná skladba „Európa 86“. Keď režisér Nick Morris a jeho kameraman preleteli cez miesto činu, aby urobili záber, bolo príliš skoro, takže nebol žiadny dav, žiadne vzrušenie. Pilot ponúkol riešenie: lette do Štokholmu, dajte si kávu a potom sa vráťte, aby ste dostali výstrel. Morris nám povedal: „Niekoľkokrát sme obišli hodinovú vežu, aby sme to mohli natočiť, a práve sme pristáli na tichom miestnom námestí. Všetci títo chlapci tam sedeli, dvakrát ohnutí a sledovali pristátie tejto policajnej helikoptéry. Vystúpime, on zamkne helikoptéru a kráčame k cappuccinu. O niekoľko minút neskôr hovorí: „Teraz by tam mali byť ľudia, poďme.“ Znovu sme vzlietli a získali sme zábery, ktoré vidíte na začiatku videa. '
 • Pieseň sa používa ako úvodná téma v britskom futbalovom tíme Blackburn Rovers a je to ústredná pieseň pre tím NBA Detroit Pistons.
 • Hľadajúc moderný synthrockový zvuk polovice 80. rokov, spoločnosť Epic Records dala kapele spolu s producentom Kevinom Elsonom Posledné odpočítavanie album. Pracoval na albume Journey z roku 1983 Hranice .
 • Táto pieseň bola použitá v televíznych reláciách Zastavený vývoj , Chuck , Radosť a Gotham . Filmy zahŕňajú Shiner (2000) Dieťa a ja (2005) a Rozteč perfektná (2012). Spomína sa tiež v epizóde animovanej show z roku 2015 Gravitačné vodopády Keď postava povie: „Je to konečné odpočítavanie! Presne ako vždy spievali! '
 • Vo video verzii vokály prichádzajú až 1:20. Keď to urobia, Tempest vokalizuje: „ooh-ooh-ooh-ooh-ooh-ooh-ooh.' V tomto mieste vo videu je detailný záber, ako ho Tempest spieva. Predĺžené „oohs“ na kameru nevyzerajú veľmi rock and roll, pretože musíte rozobrať pery a jemne spievať. Tempest tento záber nenávidel a povedal režisérovi Nickovi Morrisovi, že je „príliš dievčenský“. Nahrávacej spoločnosti sa to však páčilo.
 • V roku 2015 sa Európa objavila v reklame na poistenie Geico a predviedla túto pieseň v miestnosti na odpočinok v kancelárii, kým pracovník čakal na svoje burrito v mikrovlnnej rúre. Slogan: „Ak ste skupina Európa, milujete posledné odpočítavanie, je to to, čo robíte. Ak chcete ušetriť 15% a viac na poistení auta, prejdete na Geico. “

Zaujímavé Články