Prvý strih je najhlbší od Roda Stewarta

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Toto napísala Cat Stevens. Bol to hit pre P.P. Arnold v Británii v roku 1967, v rebríčku dosiahol #18. Stevensa, ktorý ho zaradil na svoj debutový album Noví majstri neskôr v roku 1967 nikdy nevydal svoju verziu ako singel, pretože cítil, že Arnoldovo prevedenie bolo definitívne.

    P.P. Arnold je speváčka z Ameriky, ktorá začala ako jedna zo záložných interpretiek Ike & Tiny Turner (Ikette). Po dvoch rokoch strávených s Ike & Tina sa presťahovala do Londýna a získala zmluvu s vydavateľstvom Immediate Records. Cat Stevens bola v tom čase tiež súčasťou londýnskej hudobnej scény a jeho pieseň si našla cestu k Arnoldovi, ktorý ju nahral pre svoj prvý album.

    Arnold, ktorý bol v mladosti v zneužívajúcom manželstve, cítil, že je to pre ňu perfektná pieseň. 'Zhrnulo to všetko, čím som v tom čase bola,' povedala. „Odvaha vyjsť z toho [zneužívajúceho vzťahu] a vytvoriť život pre mňa a moje deti. Aké požehnanie. '

    V roku 1968 zaznamenala Arnold ďalší britský hit, keď sa jej cover k piesni „Angel of the Morning“ dostalo na 29. miesto.


  • Je to o chlapcovi, ktorý sa stretol s dievčaťom, s ktorým chce začať vzťah. V piesni vysvetľuje zranenie, ktoré cíti kvôli svojej prvej láske, a ako mu bráni v ponorení sa do tohto potenciálneho nového vzťahu.


  • V Amerike bol prvou verziou grafu Keith Hampshire, ktorý ho v roku 1973 zvýšil na #703. Rod Stewart ho pokryl v roku 1976 a zaradil ho na #21 USA a #1 Spojené kráľovstvo; Sheryl Crow vydala svoju verziu v roku 2003, vďaka ktorej sa v USA umiestnila na 14. mieste a vo Veľkej Británii na 37. mieste.


Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: