Prvý deň môjho života bystrými očami

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Conor Oberst je hlavným skladateľom projektu Bright Eyes a jeho texty sú zvyčajne oslavované ako jeden z najsilnejších aspektov kapely. Sú emocionálne, často melancholické a spravidla introspektívne. Rovnako ako mnohé ďalšie piesne Bright Eyes, aj „The First Days of My Life“ pojednáva o silnom emocionálnom materiáli prostredníctvom poetických, príťažlivých textov.

    Pieseň je o tom, ako si milenec uvedomí, že stretnutie s partnerom začalo ich život odznova. „Prvý deň môjho života“ vystihuje transformačnú silu vzťahov - nielen romantických. Pieseň lásky je teraz svadobnou klasikou.


  • Conor Oberst opísal pieseň ako o „prebúdzaní sa z dlhej nočnej mory“. Keďže texty piesní sú zjavne o zaľúbení sa a následnom začiatku zmysluplného vzťahu, znamená to, že táto skúsenosť bola doteraz najzmysluplnejšou súčasťou Oberstovho života, ktorá sa cítila ako znovuzrodenie.


  • Pieseň sa objaví na Bright Eyes Už som sa zobudil, je ráno , polovica z dvoch súčasných vydaní kapely v roku 2005. Je to akustickejší, inštrumentálnejší album v porovnaní s jeho náprotivkom inšpirovaným elektronikou, Digitálny popol v digitálnej urne . Som široko zobudený, bola v tej dobe najvyššia hitparádová nahrávka skupiny, ktorá sa umiestnila na 10. mieste v rebríčku Billboard Hot 200.


  • Pieseň sa objavila vo filme z roku 2007, Elvis a Annabelle , v hlavných úlohách Blake Lively a Max Minghella.
  • Bolo to tiež uvedené v televíznej šou NBC, Chuck , v epizóde sezóny 4 Chuck versus posledné detaily .


  • Hudobné video režíroval známy filmový režisér John Cameron Mitchell. Zvláštne uznanie získal na GLAAD Awards 2006 za pozitívne reprezentácie.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: