Flashdance ... Aký pocit od Irene Cara

 • Toto bola titulná pieseň k filmu Flashdance , jeden z prvých filmov, ktoré nepatria do „hudobnej“ kategórie a boli sústredené okolo piesní. Čím viac ľudí začalo sledovať MTV, tým bolo jednoduchšie a prijateľnejšie integrovať popové piesne do filmov, čo viedlo k filmom ako Footloose a Hriešny tanec .
 • Irene Cara napísala text so skladateľom Keithom Forseyom; Giorgio Moroder zložil hudbu a produkoval skladbu. Moroder a Forsey napísali mnoho piesní, ktoré sa stali hitmi, keď boli použité vo filmoch z 80. rokov: Moroder napísal piesne „Danger Zone“ a „Take My Breath Away“ pre Top Gun , zatiaľ čo Forsey napísal „Shakedown“ pre Policajt z Beverly Hills II a 'Don't You (Forget About Me)' pre Raňajkový klub .
 • Slovo „Flashdance“ sa v texte nikdy nevyskytuje, ale pieseň sa stále týka filmu, pretože sa týka predovšetkým tanca. Irene Cara bola vynikajúca tanečnica, ktorá nielenže naspievala titulnú pieseň Sláva , ale vo filme si zahral aj ako nádejný tanečník. Cara povedala: „Aký pocit“ bola metafora tanečníka, ako dokáže ovládať svoje telo, keď tancuje, a ako môže ovládať svoj život. ”
 • Film Flashdance bol prepustený 15. apríla 1983. 28. mája sa táto pieseň dostala na č. 1 USA, kde zostala šesť týždňov. 25. júna, soundtrack k #1 a zostal dva týždne, prerušil beh Michaela Jacksona Thriller , ktorý bol na vrchole 17 týždňov a vrátil by sa ďalších 20 (nakoniec bol zrazený Footloose soundtrack).

  10. septembra ďalšia pieseň od Flashdance 'Michael Sembello' Maniak , 'tiež prešiel na #1 USA.
 • Sprievodnú stopu poháňa bicie zariadenie LM-1, ktoré naprogramoval Richie Zito, ktorý na dráhe tiež hral na gitare. Producent Giorgio Moroder bol prvým vynálezcom LM-1, ktorý bol prvou programovateľnou jednotkou, ktorá namiesto syntetizovaných zvukov používala skutočné vzorky bicích. Zariadenie používal aj „Maniac“.
 • Irene Cara získala za svoju prácu na tejto piesni Grammy v roku 1983 za najlepší popový vokálny výkon, ženu. Ona a jej spoluscenáristi boli tiež ocenení Oscarom za najlepšiu pôvodnú pieseň, pričom porazili dve piesne od Yentla, jednu od skupiny Tender Mercies a druhú. Flashdance melódia: „Maniak.“
 • Video predstavovalo tanečnú sekvenciu skupiny Flashdance , ktorá bola hlavným motorom trendu ohrievačov nôh v 80. rokoch.
 • Podľa Giorgia Morodera napísal túto pieseň s ohľadom na to, že Irena Cara bude spievať, pretože miloval, čo urobila s ústrednou piesňou Sláva .
 • Tanečné scény vo videu (a vo filme) predviedol telesný dvojník Marine Jahan. Bolo dobre stráženým tajomstvom, že Jennifer Beals vo filme netancovala.


Zaujímavé Články