Líška od Ylvisa

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Ylvis je nórske komediálne duo zložené z bratov Vegarda a Bårda Ylvisåkerových. Nahrali túto paródiu EDM a jej sprievodné video na podporu premiéry ich televíznej diskusnej šou v neskorých nočných hodinách, Dnes večer s Ylvisom (Dnes večer s Ylvisom) v televízii Norge. Po ich nahraní na YouTube sa vizuál rýchlo stal virálnym.


  • Pieseň kladie otázku: Aký zvuk vydáva líška? Produkovali ju nórski producenti Stargate, tím, ktorý stojí za Rihanniným Diamanty 'a Katy Perryovej' Ohňostroj . ' Bård opísal proces písania používateľovi Billboard časopis: „Spôsob, akým pracujeme, je, že len tak sedíme, rozprávame sa o veciach, získavame nápady a robíme si poznámky,“ povedal. „Asi sme sa bavili o tom, aký zvuk vydáva líška. '
  • Bola to najvyššia hitparáda v USA od Nórov z Billboard Hot 100, pretože a-ha sa dostala na prvé miesto s piesňou ' Vezmi si ma 'v roku 1985.


  • Tor Erik Hermansen a jeho partner z Hviezdnej brány Mikkel Storleer Eriksen neskomponovali inštrumentáciu piesne špeciálne pre Ylvisa. Hermansen pripomenul Točiť : „Už sme pracovali na niektorých úderoch a poslali sme im niekoľko možností. Vybrali si jedného alebo dvoch, ktoré sa im páčili. Prišli do štúdia s textom a znela líška. Povedali sme: „Ste si istí, že to je to, čo s tým chcete robiť?“ Povedali: „Áno.“ A povedali sme v poriadku a urobili sme to. '
  • Hviezdna brána poskytla sprievodnú skladbu Ylvisovi ako darček po tom, čo im nórsky komediálny tím vyrobil mockumentárne video k 40. narodeninám Mikkela Storleera Eriksena.
  • Klip bol pomenovaný ako video s najvyšším ohlasom na YouTube roku 2013. Druhé miesto bolo vojenskou verziou 'Harlem Shake', pričom na treťom mieste bol vizuál grotesky, Ako zvieratá jedia ich jedlo , v ktorom dvaja muži nanovo uzákonia stravovacie návyky jašteríc a klokanov.
  • Detská kniha podľa piesne s názvom Ako robí líška? vyšlo v decembri 2013. Tomeho dielo Simon & Schuster, ktoré obsahuje ilustrácie od nórskeho výtvarníka Sveina Nyuhusa, debutovalo na 1. mieste The New York Times Zoznam najpredávanejších kníh pre deti.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: