Free Fallin 'od Toma Pettyho

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Na produkcii filmu sa podieľal Jeff Lynne, známy svojou prácou v spoločnosti ELO Full Moon Fever album a napísal túto pieseň s Tomom Pettym na začiatku ich spolupráce. Podľa poznámok k odkazu v Petty's Prehrávanie box set, on a Lynne hrali na klávesnici komplikované veci, ktoré začali všetkými tromi jednoduchými akordmi. Lynne navrhla, aby Tom zastavil všetky ťažké veci a zaspieval pár slov k týmto trom akordom, a prišiel s výrazom „Je to dobré dievča ... miluje svoju matku ...“, len aby sa Jeff usmial, a pokračovali od tam. Petty hovorí, že to bol Lynne, kto prišiel s názvom, ale Tomovi chvíľu trvalo, kým prišiel na to, ako najlepšie zaspievať frázu.


 • „Free Fallin“ bol tretím singlom z prvého sólového albumu Toma Pettyho, Full Moon Fever , v nadväznosti na piesne „Neustúpim“ a „Runnin“ Down A Dream. Spolu s Jeffom Lynnom bol ďalším kreatívnym vodičom albumu Mike Campbell, gitarista skupiny Tom Petty & the Heartbreakers. Bol Pettyho pravou rukou, produkoval a písal hudbu k mnohým piesňam skupiny, ako aj Chlapci leta “a„ Srdce záležitosti “pre Don Henley.

  V rozhovore pre Songfacts s ​​Campbellom hovoril o vytvorení albumu s Jeffom Lynnom. 'Bol to pre mňa úžasný čas, pretože sme väčšinou pracovali len my traja - ja a Tom a Jeff - v mojom dome,' povedal. „Jeff Lynne je úžasný tvorca rekordov. Bolo to vzrušujúce z mnohých dôvodov. Po prvé, energia našej kapely v štúdiu sa dostala do poriadnych koľají, mali sme nejaké problémy s naším bubeníkom a z pohľadu inšpirácie sme boli na konci lana - mali sme veľké problémy s rezaním koľají v štúdio.

  Tento projekt prišiel a v skutočnosti sme to na začiatku robili len pre zábavu, ale Jeff prišiel a každý deň mi fúkal. Bolo vzrušujúce nechať ho a Toma prísť a odísť: „Dobre, tu je táto pieseň“ a potom Jeff jednoducho šiel. Nikdy predtým som to nevidel, povedal by: „Dobre, ideme na to: Odložíme bicie zariadenie. Teraz si dajte mikrofón, urobíme pár akustických gitár. Postavte ďalší mikrofón a chystáte sa urobiť klávesnicu. Dobre, tu je nápad na basu. Mike, skúsme na to nejakú gitaru. Mám nápad na časť pozadia tu ... '

  Iste, do piatich alebo šiestich hodín bude záznam urobený a my sme len sedeli a šli: „Ako ste to sakra urobili?“ Boli sme zvyknutí byť v štúdiu a hovorili sme si „OK, takto sa pieseň vyvíja“ a každý sa pustil do hrania a len pracne spustil skladbu do zeme, a zvyčajne to bolo horšie a horšie, keď sme sa pokúsili dostať groove a duchom a snahou dostať výkon z piatich chlapov naraz. Ten chlap vošiel dnu a presne vedel, ako dať tie kúsky dohromady, a vždy mal malé triky, ako napríklad vokály, ako ich zasunie a navrství, a sem tam malé melódie. Tom a ja sme to namáčali. Docela úžasné, veľmi vzrušujúce obdobie, napríklad ísť na hudobnú školu alebo niečo podobné. “


 • V rozhovore s Esquire Petty povedal: „Free Fallin“ je veľmi dobrá pieseň. Možno by to bol jeden z mojich obľúbených, keby sa z toho nestala táto obrovská hymna. Som však vďačný, že sa to ľuďom páči. “


 • Texty pojednávajú o kultúre Los Angeles a uvádzajú skutočné miesta v tejto oblasti: Reseda, Mulholland a Ventura Boulevard. Znamená to, že ľudia z LA budú mimochodom využívať ostatných na osobný prospech, pretože speváčka práve vyhodila dievča a ani jej nechýba. Petty sa narodil a vyrastal v Gainesville na Floride a presťahoval sa do LA s The Heartbreakers v roku 1974. Jeho vonkajšia perspektíva sa mu v tejto piesni hodila.
 • Videoklip, ktorý režíroval Julien Temple, predbehol dobu v tom, že pred existenciou hier X a akčným športom sa stal hlavným prúdom predstavoval skateboarding. Vo videu sa objavuje legendárny korčuliar Mark 'Gator' Rogowski.


 • Petty považuje túto pieseň za baladu; je to jeden z jeho niekoľkých hitov bez gitarového sóla. Na jeho albumoch je veľa balad, ale jeho nahrávacie spoločnosti ich len zriedka vydali ako single.
 • Petty and the Heartbreakers to hrali, aby uzavreli svoj set na polčasovej šou Super Bowl v roku 2008. Pieseň sa ukázala byť vhodná pre New England Patriots, ktorí boli neporazení a v polčase viedli, ale prehrali. na konci New York Giants. V roku 2002, keď Patrioti vyhrali svoj prvý Super Bowl, uvádzaná pieseň v polčase bola „ Nádherný deň „od U2.
 • Živá verzia od Johna Mayera vrátila túto pieseň na US Hot 100 v júli 2008 s číslom 51.
 • Petty predviedol túto pieseň spolu s piesňou „Runnin 'Down A Dream“ a zapnutým albumom The Heartbreakers V sobotu večer naživo keď boli 20. mája 1989 hudobnými hosťami. Ich nahrávacia spoločnosť MCA chcela, aby hrali skladbu „I W’t Back Down“, ktorá vyšla ako singel a šplhala sa po hitparádach, ale Petty sa im vzoprel.
 • Petty a Lynne napísali a nahrali skladbu „Free Fallin“ za pouhé dva dni, pričom prvá skladba bola dokončená pre Full Moon Fever . 'Mali sme veľa akustických gitár,' povedal Petty Valiaci sa kameň z pocitu Byrds-y piesne. 'Takže to vydalo tento neuveriteľne snový zvuk.'
 • Petty často rozpráva príbeh o prevedení tejto piesne v kľúčovej noci v jeho kariére. Jeho značka MCA odmietla Full Moon Fever albumu, keď ho predložil v roku 1988 s tvrdením, že nepočuli hit. Crestfallen sa vybral na večeru s Georgom Harrisonom a Jeffom Lynnom do domu Mo Ostina, vedúceho vydavateľstva Warner Bros. Records. Harrison ich nechal vylomiť gitary a hrať „Free Fallin“, čo sa každému zdalo skvelé. Keď Petty vysvetlil, že to pre jeho štítok nie je dosť dobré, Ostin sa ponúkol, že ho podpíše a uhasí. Dohodli sa, ale tajili to, kým Petty nesplní svoj záväzok voči MCA. Ostin to však nemusel uvádzať: V roku 1989 sa v MCA zmenilo vedenie; mal nový režim rád Full Moon Fever a pustil to.

  Kým ho MCA udržiaval v kontakte, Petty sa spojil s Lynne, Harrisonom, Royom Orbisonom a Bobom Dylanom a vytvorili skupinu Traveling Wilburys, plodnú a vysoko uznávanú spoluprácu, z ktorej sa predalo viac ako 3 milióny kópií ich prvého albumu.
 • Pieseň sa dostala na najvyššie miesto v britskom rebríčku jednotlivcov v máji 2012 po tom, ako sa o ňu postaral súťažiaci Max Milner v show hudobných talentov. Hlas . Predtým vrcholil na #64 v roku 1989.
 • Tu je to, čo Tom Petty povedal o tejto piesni na svojom VH1 Rozprávači príbehov vzhľad:

  '' Kedysi som jazdil po Mulholland Drive a vymýšľal piesne. Niektoré piesne boli dobré a niektoré sa nepohli. Mal som tento: [spieva] „Mulholland Drive“ a s touto piesňou som sa nikdy nikam nedostal. Jedného dňa som si teda sadol so svojim priateľom Jeffom Lynnom a hrali sme sa na klávesnici. Trafil som tohto lízania a on povedal: „To je dobré, že si sa tam dostal,“ a zahral som to znova. Aby som ho rozosmial, začal som vymýšľať slová:

  Je to dobré dievča, miluje svoju matku
  Miluje Ježiša a Ameriku
  Je to dobré dievča, bláznivé do Elvisa ...


  A on hovorí: „Dobre.“

  Povedal som: „Čo? Čo bolo dobré? '

  „Je to dobré, len to spievaj.“
 • Dievča vo videoklipe je Devon Kidd (rodená Devon Renee Jenkin). Mala aj úlohy v Nepriateľ štátu , Slammer Girls a Masaker Večierok so spánkom III .

  Keď ju zavolali na konkurz na skladbu „Free Fallin“, bola gymnastka a modelka.

  „Neviem, či to chceš urobiť,“ povedal jej agent. 'Je to malá práca.'

  Poznala Toma Pettyho a „Free Fallina“ a využila túto príležitosť. Dnes je to pravdepodobne rola, ktorou je najznámejšia.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: