Začnite párty od Pink

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto čistá párty pieseň pochádza z nepravdepodobného zdroja. Napísala ho Linda Perry zo skupiny 4 Non Blondes, ktorá je známa svojím introspektívnym a veľmi nepartijným hitom z roku 1992 „What's Up“. Po rozpade skupiny na začiatku 90. rokov Perry vydal dva sólové albumy a začal písať pre iných umelcov. Dozvedela sa, že hity 20. storočia sa vyrábajú digitálne, a tak si kúpila digitálne pracovné stanice Akai MPC a Korg Triton a začala s nimi experimentovať. Keď sa učila, ako ich používať, vymyslela skladbu pridávaním vrstvy po vrstve, potom rýchlo vybuchla text s každým večierkovým klišé, ktoré jej napadlo, a dospela k riadkom ako:

  Som váš operátor, môžete mi kedykoľvek zavolať
  Budem vaším spojením so stranou


  Fungovalo to: „Get The Party Started“ bol pre Pink obrovský hit a odštartoval Perryho skladateľskú kariéru. Jej ďalší hit bol „ krásne “ pre Christinu Aguileru.


 • Perry si pôvodne myslel, že by to mohol byť hit pre Madonnu, kým sa jej Pink náhodou neozvala týždeň po tom, ako napísala pieseň. Pink bola veľkým fanúšikom 4 Non Blondes a vyhľadala Perryho, ktorý bol veľmi prekvapený, keď dostal hovor od popovej hviezdy. Keď sa stretli, Perry dal Pink MP3 kópiu 'Get The Party Started.' Manažmentu Pink sa pieseň páčila a dohodol sa na spolupráci na jej druhom albume, Missundaztood . Perry nakoniec napísal alebo sa podieľal na písaní (a produkcii) ôsmich skladieb na albume, vrátane titulnej skladby. 'Get The Party Started' bol vydaný ako prvý singel.
 • Niektorí poslucháči si mysleli, že pieseň odkazuje na extázu, drogu, ktorú si raveri vybrali:

  Dokážem prejsť niekoľko kilometrov, ak viete, čo tým myslím
  Idem hore, takže radšej začnite túto párty


  Povedala Pink Q Časopis v rozhovore z roku 2017 o tom, že extáza už dlho nie je jej výberovým štartérom na párty. Povedala: 'Nenapísala som 'Get the Party Started', to by ste sa museli opýtať Lindy Perry, či ide o extázu. Neviem, čo tým myslela. Stále neviem, či 'Idem von...' alebo 'Idem hore...' Ani neviem, čo som spieval.


 • Pinkino turné na podporu albumu v roku 2002 sa volalo Party Tour a práve touto skladbou otvorila svoj set. Na týchto vystúpeniach hrala aj pieseň 4 Non Blondes od Lindy Perry 'What's Up'.
 • Toto vyhralo v roku 2002 MTV Europe Music Award za najlepšiu pieseň.
 • V Spojenom kráľovstve sa cover od skúsenej waleskej speváčky Shirley Bassey dostal na 47. miesto v singlovom rebríčku. Toto bol jej 33. britský hit, jej prvou bola verzia „The Banana Boat Song (Day-O)“, ktorá sa v roku 1957 dostala na 8. miesto. samica.

  Bassey prvýkrát prekryl pieseň pre reklamu z roku 2006 pre anglického maloobchodného predajcu potravín a odevov Marks and Spencer počas vianočného obdobia. Mala veľký ohlas a v roku 2007 sa stala titulnou skladbou k jej prvému albumu po 10 rokoch. Jej verzia tiež zaznamenala určitý úspech v rebríčku za Atlantikom a dostala sa do zoznamu American Hot Dance Club Play.
 • Pink to predviedla v epizóde z 12. januára 2002 V sobotu večer naživo .
 • Krátko pred vydaním Missundaztood , Pink sa pripojila k Christine Aguilere, Lil' Kim a Mya na titulnej strane rebríčka 'Lady Marmalade' pre film Červený mlyn! V roku 2002 získal cenu Grammy za najlepšiu popovú spoluprácu s vokálom.
 • To si vyslúžilo nomináciu na Grammy za najlepší ženský popový spevácky výkon, ale prehralo s 'Don't Know Why' od Norah Jones. Album bol tiež nominovaný na najlepší popový vokálny album, ale opäť prehral s Jonesom Odísť so mnou .
 • Hudobné video bolo natočené v Los Angeles a ukazuje, ako sa Pink pripravuje na nočný klubový klub. Nanešťastie sa jej na ceste do klubu minie benzín, takže spolu so svojím priateľom musia ukradnúť pár skateboardov, aby sa tam dostali - len aby im bol odmietnutý vstup. Nenechajú sa odradiť, použijú lešenie, aby ich priviedli na vrchol budovy, aby sa mohli vplížiť. Vnútri vystupuje Linda Perry ako barmanka.

  Pink pre MTV povedala o koncepte videa: 'Mal som pocit, že veľa ľudí robilo klubovú vec a to je zábavné. Ale najzábavnejšie na tom, že idem von, je to, čo sa deje pred tým. Príprava, telefonovanie s priateľmi, nastupovanie do auta, čo sa deje na čerpacej stanici. To je zvyčajne väčšia zábava, ako sa ukáže byť klub.“

  Klip režíroval Dave Meyers, ktorý mal na starosti aj videoklipy k debutovému albumu Pink.
 • Promo bolo vyhlásené za najlepšie ženské video a najlepšie tanečné video na MTV Video Music Awards v roku 2002, pričom v oboch kategóriách prekonalo skladbu I'm A Slave 4 U od Britney Spears.
 • Missundaztood bola akýmsi reintrodukciou pre Pink, ktorá si už na svojom dvojplatinovom debute vybudovala hudobnú identitu ako R&B/tanečno-popová speváčka, Nemôžem ma vziať domov . Zahodiť vplyv R&B v prospech rocku a hip-hopu bol riskantný krok, ale vyplatil sa. Jej druhý album priniesol tri Top 10 singlov a predalo sa z neho 5 miliónov kópií v USA. Pink o vydaní pre MTV povedala: 'Je to oveľa všestrannejšie, je to oveľa menej premyslené, je to oveľa viac ja.'
 • Pink spolupracovala s rappermi Redmanom a Rockwilderom na remixe melódie, ktorá obsahovala prvky skladby Sweet Dreams (Are Made Of This) od Eurythmics. Vyšiel ako singel vo Francúzsku, kde sa umiestnil na 4. mieste.
 • V roku 2002 Bally Total Fitness navrhla cvičebný program založený na choreografii vo videu. Intenzívna aerobiková rutina inšpirovaná hip-hopom bola náročná aj pre Pink, ktorá nedokázala dokončiť hodinovú reláciu.
 • Toto bolo použité v týchto televíznych reláciách:

  nástupníctvo („Nikto nikdy nechýba“ – 2018)
  Lucifer („All Hands On Decker“ – 2018)
  Projekt Mindy („Nech je rozvod s tebou“ – 2017)
  Simpsonovci ('Waiting For Duffman' - 2015)
  Čiernobiely („The Nod“ – 2014)
  Stred („Pilot“ – 2009)
  Teória veľkého tresku („The Griffin Equivalency“ – 2008)
  Gilmorove dievčatá ('Pliesť, ľudia, pliesť!' - 2006)
  Malcolm v strede ('Vegas' - 2003)

  A v týchto filmoch:

  Perfektná výška 3 (2017)
  Ricki a blesk (2015)
  Cats & Dogs: The Revenge of Kitty Galore (2010)
 • Pieseň vampuje iba jeden akord, b moll, počas celého svojho trvania. To znamená, že všetok pohyb v skladbe pochádza z variácií dynamiky a melódie.

  Medzi ďalšie príklady akordov z popového sveta patria:

  Ďakujem (Falettinme Be Mice Elf Agin) od Sly and the Family Stone (E7)

  „Papa Was A Rollin' Stone“ od The Temptations (B moll)

  „Vstaň, vstaň“ od Boba Marleyho & The Wailers (C-moll)

  „Hudba“ od Madonny (G-moll)

  „Slow“ od Kylea Minoguea (B moll).


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: