Dievčatá, dievčatá, dievčatá od Mötley Crüe

 • Táto pieseň je poctou striptízovým klubom, z ktorých sedem je v piesni pomenovaných:

  Domček pre bábiky vo Ft. Lauderdale
  Tattletails v Atlante
  Siedmy závoj v Los Angeles
  Bláznivý kôň v Paríži
  Body Shop v Los Angeles
  Mramorový oblúk, Vancouver
  Tropicana, Los Angeles

  Posluchová párty k albumu sa konala v The Body Shop.


 • Video bolo natočené v The Seventh Veil, ktorý je v piesni spomenutý. Réžia: Wayne Isham Ako sa dalo predpokladať, na MTV sa mu darilo veľmi dobre.
 • Medzi niektoré dievčatá, ktoré sa vydali a rozviedli členovia Mötley Crüe, patria Pamela Anderson, Elaine Irwin, Heather Locklear, Brandy Brandt, Heidi Mark a Donna D'Errico.


 • Prvý riadok tejto piesne „Piatkový večer a ja potrebujem boj“ je takmer identický s prvým riadkom piesne Sweet „Sweet F.A.“ Basový basgitarista Nikki Sixx je veľkým fanúšikom skupiny Sweet a pravdepodobne sa od nich v týchto textoch inšpiroval.
  Neil - Conroe, TX
 • Vedúci spevák Vince Neil má tetovanie s nápisom „Dievčatá, dievčatá, dievčatá“. Istý čas vlastnil v Japonsku striptízový klub, ktorý sa tiež volal „Dievčatá, dievčatá, dievčatá“.


 • Zvuky motocykla zaznamenal producent kapely Tom Werman pomocou Harleyovcov, ktorých vlastníkmi sú členovia. Skupina bola v tom čase veľká na motocykle - dve z nich sú na obale albumu.
 • Skupina nazvala album „Entertainment Or Death“. Vtedajší ich vedúci Doc Mcgee si to nechal vytetovať na ruku, ale o týždeň neskôr zmenili názov na „Dievčatá, dievčatá, dievčatá“.
  Søren - Horsens, Dánsko
 • Mötley Crüe rozhnevala náboženské a konzervatívne skupiny albumom Shout At The Devil, ktorý fungoval v ich prospech. Väčšie požehnanie nastalo v roku 1985, keď Rodičovské centrum zdrojov (PMRC) zaradilo svoju pieseň „Bastard“ na zoznam 15 piesní, ktoré považovali za najútočnejšie. Skupina bola nadšená, že vzbudila hnev tejto skupiny, pretože urážanie manželiek senátorov len zvýšilo ich dôveryhodnosť.

  Výsledkom vypočutí PMRC boli varovné nálepky umiestnené na albumoch, ktoré sa považovali za špinavé. V roku 1987 to skupina prehrala vydaním „limitovanej edície X-hodnotenej“ verzie singla „Girls, Girls, Girls“ s rovnakou piesňou, ale s obalom, ktorý ukazuje ženu s odhalenými prsiami.


Zaujímavé Články