Boh ochraňuj kráľovnú sexuálnymi pištoľami

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je o vzbure proti britskej politike. Mnoho mladých ľudí sa cítilo odcudzených dusnou vládou staromódnej kráľovskej monarchie a kráľovná (kráľovná Alžbeta) bola ich symbolom.

  'Vyjadril to môj uhol pohľadu na monarchiu všeobecne a na kohokoľvek, kto bezmyšlienkovo ​​prosí o váš záväzok,' povedal spevák John Lydon (Johnny Rotten). Valiaci sa kameň . „To je pre mňa neprijateľné. Musíte si zaslúžiť právo vzývať moje priateľstvo a moju lojalitu. “


 • Britská hymna sa nazýva „Boh ochraňuj kráľovnú“. To sa mu vo veľkom posmieva, čo sa s anglickou kráľovskou hodnosťou nepohlo.


 • Manažér Sex Pistols Malcolm McLaren to zverejnil súčasne so Strieborným jubileom kráľovnej, oslavou jej 25. ročníka na tróne. Sex Pistols a ich fanúšikovia nenávideli monarchiu a túto oslavu.


 • Queen's Silver Jubilee sa konalo 7. júna 1977. V ten deň sa The Sex Pistols pokúsili zahrať túto pieseň z rieky Temže mimo Westminsterského paláca. Bol to typický propagačný kúsok Malcolma McLarena, pretože hrali o tom, ako skupina obchádza „zákaz“ hraním na rieke, namiesto toho, aby sa postavila na zem. Predstavenie sa nikdy neuskutočnilo, pretože ich prekazili úrady.
 • Pôvodne sa to nazývalo „Žiadna budúcnosť“. Skupina to hrala naživo a nahrala demo verziu s týmto názvom, ale zmenila to, keď spevák Johnny Rotten dostal nápad vysmievať sa britskej monarchii.


 • Toto sa stalo hymnou punkového hnutia v Anglicku. Vyjadrovalo to hnev, ktorý mladí ľudia cítili voči podniku.
 • V Británii to v tej dobe predávalo pieseň číslo 1 v kategórii Rod Inawarta „Nechcem o tom hovoriť“, ale záhadne a kontroverzne zostalo na 2. mieste.
 • Keď to zaznamenali, Sex Pistols boli zapísaní do záznamov A&M. Hneď ako to vyšlo, kapelu opustili a stiahli všetky nezadané. Tie, ktoré prekĺzli, sa stali cennými zberateľskými predmetmi. V roku 2011 Zberateľ záznamov Magazín zostavil svojich 50 najlepších zbierok, ktoré je možné zozbierať, a na prvé miesto v zozname bolo vydanie tejto piesne A&M - ak máte náhodou kópiu, dobrá správa stojí 12 000 dolárov (8 000 libier).
 • Toto bolo vydané na Virgin Records, treťom vydavateľstve, ktoré podpísalo The Sex Pistols (EMI a A&M kapelu opustili, pretože mali príliš veľa problémov). Vyšiel ako singel v máji 1977, ale album vyšiel až v decembri, pretože mali veľa problémov s jeho nahrávaním.
 • Basgitarista Sid Vicious sa ku skupine pridal krátko pred vydaním - bola to jedna z dvoch skladieb, na ktorých hral. Pôvodný basgitarista Glen Matlock bol hudobne oveľa kompetentnejší, ale stretol sa so svojimi spoluhráčmi, čo viedlo k jeho odchodu.
 • Všeobecne sa verí, že túto pieseň „zakázala“ stanica BBC a väčšina ďalších vysielačov. Po pravde, BBC záznamy nezakázala, ale robila programové rozhodnutia na základe svojich štandardov a presadzovala určité pravidlá, ako napríklad zmienky o produktoch. Rádio BBC 1 vylúčilo skladbu zo svojho zoznamu skladieb a niektorí významní maloobchodníci (vrátane spoločností Woolworth's a WH Smith) ju odmietli dodať, ale keď ju označíte ako tabu, pieseň sa stala ešte obchodovateľnejšou a predalo sa 150 000 kópií prvej skladby. týždeň to vyšlo.
 • Pracovný názov albumu bol „God Save The Sex Pistols“.
 • Mesiac potom, čo to bolo zverejnené, boli niektorí členovia skupiny napadnutí mužmi, ktorí podporovali britskú monarchiu. Ruka Johnnyho Rottena bola natrvalo poškodená.
 • Na titulnej strane singla bol vyobrazený obrázok kráľovnej s bezpečnostným špendlíkom cez peru, ktorý ešte viac rozhnevá podnik. Obálku navrhol Jamie Reid, ktorý odišiel na Croydon College of Art s Malcolmom McLarenom. Písmo bolo navrhnuté tak, aby vyzeralo ako výkupné, nápad, ktorý by bol skopírovaný do mnohých foriem dizajnu, ale najmä medzi budúce punkové kapely.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Motorhead sa tým zaoberali na svojom albume z roku 2000 Sme Motorhead . Obal albumu je poctou pôvodnému singlu Sex Pistols.
 • Toto bolo v Anglicku znova vydané v roku 2002, aby sa zhodovalo so Zlatým jubileom kráľovnej, ktoré oslavovalo 50. rok kráľovnej Alžbety na tróne.
 • Na Bienále v Sydney 2008, čo je 12-týždňový festival súčasného umenia, predstavil švajčiarsky umelec Christoph Buchel výstavu s názvom „Žiadna budúcnosť“. Zo galérie urobil priestor na skúšanie punkovej kapely so všetkými členmi staršími ako 80 rokov. Kapela nacvičila túto pieseň.
 • Hovoriť s Oficiálne Charts.com v rozhovore z roku 2012 John Lydon (predtým Johhny Rotten) tvrdil, že touto piesňou nemieni útočiť na kráľovné strieborné jubileum. Povedal: „Napísal som záznam. Nešlo o konkrétny moment v čase alebo histórii - napísal som záznam o predmete, ktorý mi osobne záležal, a potom sa celá táto situácia obklopila a rozvinula. Nikdy som to neurobil ako akt odporu proti Jubileu. Myslím, že to nebolo úplne pochopené. '
 • Hlavný spevák skupiny Sex Pistols John Lydon, alias Johnny Rotten, mal pieseň v mysli dlho predtým, ako ju priniesol do kapely, alebo ju dokonca preniesol na papier. Vysvetlil to v rozhovore s Danielom Rachel ( Umenie hluku: Rozhovory s veľkými skladateľmi ): '' God Save the Queen 'v mojej mysli behal mesiace, dlho predtým, ako som sa pridal k Sex Pistols; predstava hnevu, ľahostajnosti kráľovnej voči obyvateľstvu a odstupu a ľahostajnosti voči nám ako ľuďom. Musel som pracovať na stavbách, aby som získal peniaze na vysokú školu, pretože som sa chcel ďalej vzdelávať, a napriek tomu som bol zdanený f-k. Prečo platím za tú hlúpu kravu, ktorá sa o mne nevedela uspokojiť? Prišli pištole a len jedného rána som si nad pečenými fazuľami zapísal na kuchynský stôl mamy a otca. “

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: