Good Riddance (Čas vášho života) od Green Day

 • Vedúca speváčka Billie Joe Armstrong to napísala, keď sa jeho priateľka presťahovala do Ekvádoru. Snažil sa byť v tejto záležitosti vyrovnaný, ale aby ukázal svoj hnev, pomenoval pieseň „Good Riddance“ a ako podtitul označil „Time Of Your Life“. Pieseň nám ukazuje život, ako ho nemáme spochybňovať a pokračovať ďalej.
  Rainah-Tacoma, WA


 • Bola napísaná ako akustická pieseň, aby sa odlíšila od silne produkovanej rockovej hudby, ktorá bola populárna v 90. rokoch. Armstrong pripomenul Časopis Spin v rozhovore pre rok 2010: „To bolo skutočne prvýkrát, čo sme sa pokúsili o baladu. Túto pieseň sme prvýkrát hrali počas prídavku v New Jersey - musel som v zákulisí načapovať pivo, aby som nabral odvahu. Vedel som, že si vezmeme paradajku na tvár. '

  Pieseň bola pre skupinu takým zvukovým odchodom, že obchody s nahrávkami hlásili vysokú návratnosť od zákazníkov, ktorí si ju kúpili Nimrod album očakáva podobné piesne.
 • Billie Joe Armstrong napísal túto pieseň v roku 1993 a predložil ju na prvý veľký album skupiny, Dookie , ktorá vyšla v roku 1994. Skupina aj ich vydavateľstvo sa zhodli, že je to skvelá pieseň, ale nehodia sa na album, ktorý bol nabitý punkovými blastermi. Pieseň bola zadržaná a zaradená do súboru Nimrod album.


 • Táto pieseň bola predstavená v dvoch veľmi známych televíznych reláciách v roku 1998. Bola použitá predposledná Seinfeld epizóda v scéne, kde sa herci nostalgicky ohliadajú za všetkými dobrodružstvami, ktoré v šou zažili. Predstavil sa aj v JE v epizóde „Gut Reaction“, v scéne, kde mladý chlapec zomiera na rakovinu.
 • Verzia albumu začína tým, že gitarista Billie Joe Armstrong zahral zlú notu. Začína znova, opakuje nesprávnu poznámku a hlása „f-k!“. Potom sa začne skutočná pieseň. Rozhlasové verzie to, samozrejme, vynechávajú.
  Tom - New York, NY


 • Hralo sa to vtedy, keď Anglicko vstúpilo na ihrisko vo futbalovom zápase proti Francúzsku na majstrovstvách sveta 1998.
  Leanne - Crawley, Anglicko
 • Toto bola oficiálna téma golfového turnaja PGA Tour v roku 1998.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • To vyhralo za najlepší alternatívne video na MTV Video Music Awards 1998.
 • Billie Joe Armstrong prišiel s konceptom videa. Réžia Mark Kohr sa pozastavuje nad bežnými chvíľami v každodennom živote ľudí. Aby sme zachytili „nehybné snímky vo vašej mysli“, bolo povedané, že figurantom nežmurkáte, ale niektorí z nich nemohli pomôcť. Armstrong veľa žmurká, ale usmiateho ho neuvidíte. Bubeník Tre Cool vyrúbal Armstrongovi predné zuby, keď vyhadzoval televízne prijímače z okna hotela - senzácia, ktorá ich takmer stála video.


Zaujímavé Články