Zbohom Žltá tehlová cesta od Eltona Johna

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Cesta žltou tehlou je obrázok prevzatý z filmu Čarodejník z krajiny Oz . Vo filme sa Dorothy a jej priatelia vydávajú po žltej tehlovej ceste hľadať magického Čarodejníka z krajiny Oz, aby zistili, že po celý čas majú to, čo hľadali. Hovorilo sa, že pieseň je o Judy Garlandovej, ktorá vo filme hrala.


 • Elton a jeho skladateľský partner Bernie Taupin išli nahrať album na Jamajku, ale štúdio nevyhovovalo štandardom, takže sa od projektu upustilo a nahrala sa iba hrubá verzia piesne „Saturday Night's Alright (For Fighting)“. „Goodbye Yellow Brick Road“ a zvyšok albumu boli nahraté vo Francúzsku v Strawberry Studios (The Chateau d'Hierouville).


 • Texty k tejto a väčšine ďalších Eltonových piesní napísal Bernie Taupin. Zdá sa, že často píše o Eltonovi, ale zdá sa, že tento je o sebe. Texty piesní sú o vzdaní sa bohatstva pre jednoduchosť vo vidieckom prostredí. Elton si užíval veľmi extravagantný životný štýl, zatiaľ čo Taupin to radšej ignoroval.

  Keď Taupin hovoril o piesni, povedal: „Je to zábavné, ale existujú piesne, ktoré si pamätám, ako by som ich písal včera. A potom sú tu tí, na ktorých si absolútne nepamätám. V skutočnosti by som to musel povedať väčšinou, keby niekto povedal, že celý Cesta žltou tehlou album skutočne napísal niekto iný, možno by som sa priklonil k tomu, aby som im veril. Pamätám si, že som tam bol, len som sa fyzicky netvoril.

  Bolo obdobie, keď som si prežíval celú vec „musím sa dostať späť ku svojim koreňom“, ktorá v počiatkoch priniesla mnoho podobne zmýšľajúcich piesní, pričom táto bola jednou z nich. Neverím, že som sa niekedy otáčal chrbtom k úspechu alebo tvrdil, že to nechcem. Neverím, že som bol taký naivný. Myslím, že som len dúfal, že možno existuje šťastný stredný spôsob úspešnej existencie v pokojnejšom prostredí. Moja jediná naivita, hádam, bola, že som veril, že to dokážem urobiť tak skoro. Musel som prejsť dlhú cestu a navštíviť školu tvrdých nárazov, než som sa mohol priblížiť k dosiahnutiu tohto cieľa. Takže, vďaka Bohu, môžem celkom kategoricky povedať, že som doma. '


 • Bernieho obraz psov, vrátane časti o čuchaní na zemi, je úlisným pichnutím dvoch Lindiných malých psov. Linda bola priateľkou Eltona Johna.
 • V roku 2008 spoločnosť Ben & Jerry's vytvorila príchuť zmrzliny na počesť Eltona Johna s názvom Goodbye Yellow Brickle Road. Vyrobené z čokoládovej zmrzliny, cesta z koláčov z arašidového masla, tehál z masla a kúskov bielej čokolády, bolo vyrobené na pamiatku prvého Eltonovho koncertu vo Vermonte (domov zmrzlinárov) 21. júla 2008 na výstavisku Essex Junction. Elton hral všetky ostatné štáty pred svojou show vo Vermonte. Pred šou si dal trochu zmrzliny.


 • Povedal Ben Folds Valiaci sa kameň časopis pre ich číslo 100 najlepších spevákov všetkých čias: „V 70. rokoch miešal svoj falzet a hlas na hrudi, aby dosiahli skutočne fantastický efekt. V „Zbohom žltej tehlovej ceste“, kde spieva, „na rozlúčke“ je ten bod - jeho hlas je v celom obchode. Je to ako vyskočiť z dosky na potápanie, keď to urobil. '
  Bertrand - Paríž, Francúzsko
 • Americká rocková skupina Queens Of The Stone Age pokryla pieseň za poctivý album Eltona Johna 2018 Prerobiť . Ich verziu vyrobil Mark Ronson a obsahuje sprievodné vokály s Jakeom Shearsom z The Scissor Sisters.

  „Je pekné vybrať si niečo, čo sa nám na prvý pohľad môže zdať zbytočné. Ale „Goodbye Yellow Brick Road“ má skutočne psychedelický charakter kolotoča, “povedal Josh Homme z QOTSA. „Myslím si, že sme si najskôr mysleli, že sa budeme aranžovať, ale je tu toľko krásnych akordov- priebeh akordov je taký úžasný- akonáhle vystúpite na ten kolotoč, už je to len toto krásne hudobné vírenie a je skutočne opojné byť na tomto kolotoči. . A zdalo sa, že existuje psychedelický prvok, ktorý by sme mohli odhaliť, dotýkať sa ho a že možno by bolo kľúčové, aby sme zdôraznili múdrosť, ktorá sa v piesni odohráva. “

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: