Got My Mind Set On You od Georga Harrisona

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Napísal to Rudy Clark a pôvodne ho zaznamenal James Ray v roku 1962. Kópiu singla si Harrison kúpil v lete 1963 pri návšteve svojej sestry Louise v Illinois. O mnoho rokov neskôr, keď písal svoje Oblak deväť albumu, pamätal si pieseň a rozhodol sa ju pokryť.


  • Oblak deväť bol Harrisonovým comebackovým albumom. Od roku 1981 nezískal hit s názvom „All those Years Ago“ a jeho predchádzajúcou americkou #1 bola „Give Me Love (Give Me Peace On Earth)“ v roku 1973. Kým Beach Boys nevydali skladbu „Kokomo“, Harrison mal rekord v najdlhšom rozpätí medzi hitmi č. 1. Skladba 'Got My Mind Set On You' však bola jeho posledným singlom v hitparáde.
  • Harrisonov predchádzajúci album bol Príliš veľa , ktorá bola vydaná v roku 1982 a prepadla. Dokázal, že dokáže vybuchnúť hit, keď chce, a tak vydal túto veľmi zjednodušenú coververziu a bol to obrovský komerčný úspech. Veľa Harrisonovej práce bolo mimo hlavného prúdu, používalo neobvyklé nástroje a vychádzalo z indickej hudby. „Got My Mind Set On You“ dokázal, že dokáže vydať pieseň, ktorá si vyžaduje veľmi málo premýšľania, a odoslať ju do hitparád. Ako sa dalo predpokladať, veľa Harrisonových zapálených nasledovníkov túto pieseň nemôže vystáť.


  • Keď Harrison počal Oblak deväť albumu, hľadal producenta, ktorý by uniesol časť nákladu a nenechal sa zastrašiť spoluprácou s bývalým Beatle. Na túto úlohu vyhľadal Jeffa Lynna z ELO, aj keď sa s ním nikdy nestretol - spojil sa s Lynne tým, že mu správu poslal ich spoločný priateľ Dave Edmunds. Skončilo to skvele. Lynne priniesla na skladby svoj osobitý produkčný lesk a pomohla pri písaní niektorých piesní. Lynnin vplyv je možné počuť v sprievodných vokáloch zboru „Got My Mind Set On You“. Spolu s Royom Orbisonom, Bobom Dylanom a Tomom Pettym založili Harrison a Lynne v roku 1988 The Traveling Wilburys.
  • Zvláštne video ukazuje Harrisona obklopeného predmetmi do domácnosti, ktoré sa pohybujú samy. Pomohlo to predať skladbu v čase, keď MTV stále prehrávala veľa videí a VH1 sa nedávno začala vysielať.
  • Keď bol vydaný ako singel, bol doplnený skladbou „Lay His Head“, ktorá sa na albume neobjavila.
  • Divný Al Yankovic urobil paródiu s názvom „Táto pieseň má iba 6 slov“.
  • Bola to posledná pieseň od sólistky Beatle, ktorá sa dostala na prvé miesto v USA. Harrison bol tiež prvým Beatle, ktorý zasiahol č. 1 „Môj sladký pán“.
  • Následný singel When We Was Fab bol tiež hitom, ktorému napomáhal rozmarný videoklip. Harrison pracoval na soundtracku, ale počas svojho života nevydal ďalšie štúdiové albumy.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: