Got My Mind Set On You od Georga Harrisona

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Napísal to Rudy Clark a pôvodne ho zaznamenal James Ray v roku 1962. Kópiu singla si Harrison kúpil v lete 1963 pri návšteve svojej sestry Louise v Illinois. O mnoho rokov neskôr, keď písal svoje Oblak deväť albumu, pamätal si pieseň a rozhodol sa ju pokryť.


  • Oblak deväť bol Harrisonovým comebackovým albumom. Od roku 1981 nezískal hit s názvom „All those Years Ago“ a jeho predchádzajúcou americkou #1 bola „Give Me Love (Give Me Peace On Earth)“ v roku 1973. Kým Beach Boys nevydali skladbu „Kokomo“, Harrison mal rekord v najdlhšom rozpätí medzi hitmi č. 1. Skladba 'Got My Mind Set On You' však bola jeho posledným singlom v hitparáde.


  • Harrisonov predchádzajúci album bol Príliš veľa , ktorá bola vydaná v roku 1982 a prepadla. Dokázal, že dokáže vybuchnúť hit, keď chce, a tak vydal túto veľmi zjednodušenú coververziu a bol to obrovský komerčný úspech. Veľa Harrisonovej práce bolo mimo hlavného prúdu, používalo neobvyklé nástroje a vychádzalo z indickej hudby. „Got My Mind Set On You“ dokázal, že dokáže vydať pieseň, ktorá si vyžaduje veľmi málo premýšľania, a odoslať ju do hitparád. Ako sa dalo predpokladať, veľa Harrisonových zapálených nasledovníkov túto pieseň nemôže vystáť.


  • Keď Harrison počal Oblak deväť albumu, hľadal producenta, ktorý by uniesol časť nákladu a nenechal sa zastrašiť spoluprácou s bývalým Beatle. Na túto úlohu vyhľadal Jeffa Lynna z ELO, aj keď sa s ním nikdy nestretol - spojil sa s Lynne tým, že mu správu poslal ich spoločný priateľ Dave Edmunds. Skončilo to skvele. Lynne priniesla na skladby svoj osobitý produkčný lesk a pomohla pri písaní niektorých piesní. Lynnin vplyv je možné počuť v sprievodných vokáloch zboru „Got My Mind Set On You“. Spolu s Royom Orbisonom, Bobom Dylanom a Tomom Pettym založili Harrison a Lynne v roku 1988 The Traveling Wilburys.
  • Zvláštne video ukazuje Harrisona obklopeného predmetmi do domácnosti, ktoré sa pohybujú samy. Pomohlo to predať skladbu v čase, keď MTV stále prehrávala veľa videí a VH1 sa nedávno začala vysielať.


  • Keď bol vydaný ako singel, bol doplnený skladbou „Lay His Head“, ktorá sa na albume neobjavila.
  • Divný Al Yankovic urobil paródiu s názvom „Táto pieseň má iba 6 slov“.
  • Bola to posledná pieseň od sólistky Beatle, ktorá sa dostala na prvé miesto v USA. Harrison bol tiež prvým Beatle, ktorý zasiahol č. 1 „Môj sladký pán“.
  • Následný singel When We Was Fab bol tiež hitom, ktorému napomáhal rozmarný videoklip. Harrison pracoval na soundtracku, ale počas svojho života nevydal ďalšie štúdiové albumy.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: