Halo od Beyoncé

 • Túto pieseň, ktorá popisuje lásku, ktorá je taká fenomenálna, až nebeská, napísali frontman skupiny OneRepublic Ryan Tedder a Evan 'Kidd' Bogart, plodný skladateľ a syn zakladateľa Casablanca Records Neil Bogart - ďalšie piesne, ktoré napísal spolu patrí „Take You There“ pre Seana Kingstona a „SOS (Zachráň ma) 'pre Rihannu.

  V lete 2008 navštívil Bogart svojho priateľa Teddera, ktorý bol položený doma po tom, čo si na turné s OneRepublic roztrhol Achillovu šľachu. Ako Bogart vysvetlil NPR, pár išiel do Tedderovho domáceho štúdia a do troch hodín napísal „Halo“. Bogart hovorí, že pieseň bola určená pre Beyoncé a napísali ju s myšlienkou na to, čo sa deje v jej živote a na jej vzťah s Jay-Z.

  Bogart je veľkým fanúšikom Ray LaMontagne, ktorý má na svojom debutovom albume z roku 2004 pieseň s názvom „Shelter“. Bogart premýšľal o vyjadrení rovnakého sentimentu - byť tam pre niekoho a byť obklopujúcim halo - v piesni pre Beyoncé. Tedder prišiel s niektorými anjelskými klávesovými časťami a rýchlo mali svoju pieseň. Demo poslali Jayovi Brownovi do spoločnosti Roc Nation (Jay-Z's label/management company), ktorý ich prosil, aby pieseň nedávali nikomu inému, pretože si myslel, že je pre Beyoncé perfektná. Pieseň bola pre Beyoncé „pozastavená“, čo znamená, že na ňu mala práva, ale keď jej chvíľu trvalo, kým ju nahrala, Tedder, ktorý napísal skladbu „Bleeding Love“, povedal vedeniu Leony Lewis, že Lewis by ju mohol mať, keby Beyoncé prešla. . To viedlo k nejakým fámam, že pieseň bola napísaná pre Lewisa, čo Tedder a Bogart popreli.
 • Deň potom, čo napísali túto pieseň, strávili Tedder a Bogart ďalšie tri hodiny písaním mosta k piesni, ale tento most skončil tak, že vypadol z nahrávky.
 • V hudobnom videu piesne sa Beyoncé zblíži a zútulní s hercom Michaelom Ealym ( 2 Fast 2 Furious , Sedem libier ). Ealy sa predstavila aj v klipe k britskému hitu Mariah Careyovej z roku 2005 „Get Your Number“.
 • To vyhralo cenu za najlepšiu pieseň na MTV Europe Music Awards 2009 a tiež cenu Grammy za najlepší ženský popový spevácky výkon v roku 2010.
 • Beyoncé za sprievodu frontmana skupiny Coldplay Chrisa Martina na klavír predviedla na charitatívnom telethone prepracovanú verziu tejto piesne, Nádej pre Haiti teraz: Globálny prínos pre pomoc pri zemetrasení , ktorá sa konala 22. januára 2010. Bývalá speváčka skupiny Destiny Child vložila krajinu zničenú zemetrasením priamo do jej textu: „Haiti, vidíme tvoju svätožiaru, vieš, že si moja spásonosná milosť,“ zaspievala. 'Si všetko, čo potrebujem, a ešte viac, je to napísané na celej tvojej tvári/ Haiti, vidíme tvoju svätožiaru, modlím sa, aby si nezmizla.'
 • Na YouTube je paródia tejto piesne s názvom Relikvie o dievčati, ktoré chce vidieť Harry Potter a Relikvie smrti, 2. časť . Pieseň, ktorú nahrali The Maynard Triplets, uvádza niektoré Harryho počiny z predchádzajúcich filmov a kníh.
  Rodger -Frontenac, MO
 • Beyoncé to predviedla v polčase Super Bowlu 2013 medzi Baltimore Ravens a San Francisco 49ers. Mala šou pre seba, čo bolo pri popovom akte zriedkavé, ale jej akt zahŕňal niekoľko ohromujúcich vizuálnych efektov a prešiel celkom dobre.
 • Hovoriť s Billboard Ryan Tedder si spomenul, ako napísal pieseň s Evanom „Kiddom“ Bogartom: „Hral som hru pick -up tesne pred predstavením v Michigane a roztrhol som si Achillovu pätu,“ spomenul si. „Bola to najintenzívnejšia bolesť, akú som v živote zažil. Omdlel som. Nakoniec som teda išiel na dva týždne domov. Moja žena mi zakázala písať alebo vykonávať akúkoľvek prácu. “

  'Evan Bogart a ja sme boli super blízki priatelia,' pokračoval Tedder. „Ako skladateľ piesní mal explóziu a ja som mu poslal správu a povedal:„ Moja žena je na tri hodiny preč, prídeš? Napíšeme jednu pieseň. ' Beyoncé ma kontaktovala kvôli piesni z nášho prvého albumu s názvom „Poď domov“. Prišiel teda a povedal som: „Kámo, Beyoncé chce, aby som urobil pieseň. Urobme pieseň do troch hodín. ' Mal som nápad na náplasť tejto podivnej veci zboru anjelov, začal som ju hrať a do troch hodín sme mali „Haló“.
 • Rozhovor s britskými novinami Strážca , Tedder podporil Beyoncé proti obvineniam, že si nespravodlivo pridáva svoje meno do kreditu svojej piesne. „Nemôžem hovoriť za všetky piesne, ktoré robí, ale poviem to takto: robí skladby k danej skladbe, ktoré keď prejdete od demo k finálnej verzii, posunú ju na inú úroveň, akú by ste nikdy nechceli. považovaný za spisovateľa, “vysvetlil.

  „Napríklad na„ Halo “je ten most v jej verzii úplne odlišný od mojej pôvodnej. V zásade vošla, vykopla to, upravila to, urobila na tom svoj hlas a teraz sa to stalo jednou z mojich obľúbených častí piesne. Celú melódiu, spontánne ju napísala v štúdiu. Takže jej zásluha na tejto piesni pramení z toho. '

Zaujímavé Články