Hammer To Fall od Queen

Zistite Svoj Počet Anjela

  • Gitarista skupiny Queen Brian May napísal túto pieseň a tí v tábore Queen často špekulujú, že napísal ťažkých rockerov ako je tento a „Tear It Up“ v reakcii na to, že skupina experimentovala so syntetizátormi viac na skladbách ako „I Want to Break Free“. “, kde bol najmä nútený ustúpiť a namiesto gitarového sóla použiť synth sólo. Možno vo frustrácii napísal také jednoduché rockové piesne ako 'Hammer To Fall.'


  • Je ľahké predpokladať, že pieseň je čisto o konci sveta a eskalácii studenej vojny (s „kladivom“ v názve odkazujúcim na kladivo a kosák znaku ZSSR a odkazmi na „v tieni hubového oblaku“. “), ale v skutočnosti je pieseň viac o živote a smrti vo všeobecnosti a o tom, ako k nám všetkým prichádza a nediskriminuje („Bohatí alebo chudobní alebo slávni, lebo vaša pravda je rovnaká“, „Prichádza k vám ako nám všetkým, teraz je čas, aby padlo kladivo').

    Brian May tento význam potvrdil na svojej webovej stránke v roku 2004, keď poznamenal: 'Zlomené kladivo je len symbolom toho, že Grim Reaper robí svoju prácu!'


  • Táto pieseň, divoko energická rockerka, sa rýchlo stala obľúbenou naživo fanúšikov a usadila sa v zostave kapely popri podobných skladbách ako „Tear It Up“, „Seven Seas of Rhye“, „Fat Bottomed Girls“ a „Tie Your Mother Down“. Výrazne vystupoval na Tvorba a Mágia turné a bola treťou skladbou v ich šesťpiesňovom setliste na Live Aid v roku 1985. Vrcholom mnohých vystúpení Queen's Live Aid je Freddie Mercury, ktorý v polovici druhého verša prerušil improvizovaný baletný tanec s kameramanom BBC.

    Pieseň sa objavila aj v mnohých sólových setoch Briana Maya v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, pričom sa približovala k jeho roku 1993. Naživo v Brixton Academy a počas turné Queen+Paul Rodgers zaznamenali silný návrat so silným rockovým vokálom, ktorý vyhovoval Rodgersovmu bluesovému štýlu. Na Návrat šampiónov turné v roku 2005, boli prvé 2/3 piesne predvedené v štýle bluesovej balady, pričom May sa vrátil do pôvodného rockového aranžmánu tesne pred mostom „Bohatí alebo chudobní alebo slávny...“.


  • Toto sa hrá v sezóne 2 Stranger Things epizóda 'The Spy', keď sú Steve a Dustin na ceste chytiť Dustinovho nezvyčajného maznáčika.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: