A Hard Gain Fall od Boba Dylana

 • Toto je 7-minútová protijaderná vojnová hymna. Bola to jedna z troch sociálnych protestných piesní, na ktoré Dylan nahral Freewheelin 'Bob Dylan ; ostatní sú ' Fúkanie vo vetre “a„ Masters of War “. Dylan povedal, že dážď nie je doslova spádovým dažďom, ale „akýmsi koncom, ktorý sa jednoducho musí stať“.
 • „A Hard Rain's A-Gonna Fall“ je založený na starej ľudovej balade s rôznym názvom „Lord Randall“ alebo „Lord Ronald“, v ktorej matka opakovane kladie otázky svojmu synovi (začínajúc „Kde si bol?“) A vedie ho odhaliť, že bol otrávený. Pieseň končí, keď padne mŕtvy na zem.

  Americkí ľudoví hudobníci v určitom období histórie prijali skladbu „Lord Randall“. Pieseň sa vyvinula do piesne „Jimmy Randall“. V V Pine (Pikeville College Press, 1978), autori Leonard Roberts a Calvin Buell Agey uvádzajú, že v USA je známych „asi 100“ odkazov na pieseň.

  Aj keď nie je možné vyvodiť definitívnu čiaru, zdá sa pravdepodobné, že Dylan sa stretol s americkou variáciou piesne, ktorú použil ako základ pre pieseň A-Gonna Fall od A Hard Rain. Do tejto doby sa Dylan hlboko ponoril do štúdia americkej ľudovej hudby.
  Dan - Riverside, IL
 • Desať rokov potom, čo Dylan nahral svoju verziu, frontman skupiny Roxy Music Bryan Ferry zaznamenal temný, klaustrofóbny obal ako svoj prvý sólový singel, ktorý v Británii dosiahol #10.
 • V poznámkach k poznámke k Freewheelin 'Bob Dylan , Dylan napísal: '' Hard Rain 'je zúfalý druh piesne. Každý riadok v ňom je vlastne začiatkom celej piesne. Ale keď som to písal, myslel som si, že nebudem mať dosť času na to, aby som napísal všetky tie piesne, takže som do tejto vložil všetko, čo som mohol. '
  Derek - Sarnia, Kanada
 • Bob Dylan kedysi predstavil túto pieseň tým, že tvrdý dážď znamená, že sa chystá niečo veľké.
  Kyle - New York, NY
 • Podľa novinára Boba Spitza napísal Dylan túto pieseň na písacom stroji Hugha Romneyho, známejšieho ako Wavy Gravy.
 • Patti Smith uviedla túto pieseň 10. decembra 2016 v rámci obradov v Štokholme, kde Dylanovi udelili Nobelovu cenu za literatúru. Dylan sa ceremónie nezúčastnil, ale napísal prejav, ktorý prečítal americký veľvyslanec vo Švédsku. Smithová na niekoľko minút zakopla o svoje vystúpenie a musela s hudbou prestať (pieseň nie je ľahké zvládnuť), ale publikum sa jej ospravedlnilo vrelým potleskom a pokračovala ďalej.
 • Richie Havens bol pravidelným interpretom folkovej scény v Greenwich Village v rovnakom čase ako Dylan a často to spieval, za predpokladu, že melódiu napísal ich spoločný známy Gene Michaels. 'Zvykol som mať
  hádky o tom s rôznymi ľuďmi. Bolo to hrozné [to som nevedel], “spomínal Havens v roku 1994 DISCOVERY rozhovor. „Pamätám si, ako som to spieval v Folk City a ako ku mne prišiel chlap so slzami v očiach a povedal mi, že je to jeho obľúbená verzia tej piesne - a potom odišiel. Zamieril som dole do šatne v prízemí a prichádzal [spevák] Dave Van Ronk. Povedal mi: „Vieš, kto to bol? Napísal tú pieseň. ' Povedal som: „Nie, nemal! Gene Michaels napísal túto pieseň. ' [Van Ronk] povedal: „Nie, neurobil to! Bob Dylan napísal túto pieseň a bol to len on! ' A z toho mi vychádzalo, že ma pochválil za to, že som zaspieval jednu zo svojich piesní. V tom čase som si to ani neuvedomoval. '

Zaujímavé Články