Už si niekedy videl dážď? od Creedence Clearwater Revival

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň je prevzatím Johna Fogertyho na bezprostredný odchod jeho brata Toma z kapely a celkovým napätím v skupine v čase, keď sa mali tešiť zo svojho úspechu. Veta „Chcem vedieť - videli ste niekedy, ako dážď klesá za slnečného dňa?“ sa týka odchodu Toma, keď bol CCR v komerčnom zenite. Odvrátenou stránkou tohto singlu „Hey Tonight“ je John, ktorý ubezpečuje kapelu, že napriek nepriazni osudu všetko dobre dopadne.

  Tom Fogerty opustil skupinu začiatkom roku 1971, po vydaní tohto albumu. Pred smrťou na tuberkulózu v roku 1990 vydal tri sólové albumy. Štvrtý album, dokončený v roku 1988, bol vydaný posmrtne.


 • Podľa Johna Fogertyho sa význam tejto piesne pre neho časom zmenil. Pri predstavení piesne na výstave v Arizone v roku 2012 povedal: „Táto pieseň bola pôvodne napísaná o veľmi smutnej veci, ktorá sa deje v mojom živote. Ale teraz odmietam byť smutný. Pretože teraz mi táto pieseň pripomína moje malé dievčatko Kelsy a vždy, keď ju spievam, myslím na Kelsy a dúhy. '

  Fogerty dodal, že toto je jeho najobľúbenejšia pieseň, aj keď je to pieseň, ktorú sám napísal.


 • Hudobne bola táto pieseň inšpirovaná skupinou Booker T. & the MG's, ktorej najznámejšou piesňou je „Zelená cibuľa“. Otvorili sa pre Creedence Clearwater Revival predtým, ako to CCR zaznamenali Kyvadlo album. John Fogerty miloval zvuk Hammondovho organu Bookera T. Jonesa, a tak ho použil na niektorých skladbách albumu, vrátane tejto.


 • John Fogerty urobil pre kapelu takmer všetky overdubs až do Kyvadlo albumu, keď prispeli ďalší členovia. Ich basgitarista Stu Cook na tejto skladbe zahral časť klavíra.
 • Podľa Stu Cooka bola táto pieseň a ďalšia skladba na albume „Pagan Baby“ napísané a nacvičené od začiatku počas jednej relácie nahrávania. „Pohanské dieťa“ bolo urobené na jeden záber. “


 • Toto bolo použité v televíznej šou Tour Of Duty , ktoré sa odohrávalo vo Vietname počas vojny.
  Brian - Shaker Heights, OH
 • Bonnie Tyler pokryla túto pieseň svojim úspešným albumom z roku 1983 Rýchlejšie ako rýchlosť noci . Jej verzia dosiahla #47 v Británii.
  Jerro - Nová Alexandria, PA
 • V roku 2006 Rod Stewart pokryl túto pieseň na svojom albume Stále to isté ... Veľká rocková klasika našej doby .
  Talena - Arcata, Kalifornia
 • Allison Moorer to pokryla pre svoj rok 2015 Veriť album. Vysvetlila, prečo Billboard časopis: „Nahrávacia spoločnosť chcela, aby som urobil obálku. Povedal som: „Myslím si, že nahrávka nepotrebuje obal“ a určite máme dosť piesní, ale v duchu spolupráce som povedal: „Dobre, ak nejakú skutočne chceš, vymyslím niečo. ''

  'Ak sa chystám urobiť krytie, bude to niečo, čo som vždy chcel robiť,' pokračovala. „Som veľkým fanúšikom Creedence a táto pieseň môže byť mojou najobľúbenejšou. Vždy som si myslel, že je to perfektná country / rocková pieseň, a táto nahrávka je pre mňa country / rocková, a tak som si povedal: „Ak k tomu niekedy pôjdem, je to perfektné obdobie. Myslím si, že to, čo počujete na zázname, je vlastne druhý záber. '
 • V rámci kampane CCR50 na počesť 50. výročia Creedence Clearwater Revival, a k tejto piesni bolo objednané video v hlavných úlohách Jack Quaid, Sasha Frolova a Erin Moriarty ako priatelia detstva v Montane. Réžia Laurence Jacobs naberie nostalgický ráz, keď sa jeden z priateľov odsťahuje.
 • Willie Nelson to nahral so svojou dcérou Paulou Nelson na album duetov Všetkým dievčatám ... Kryt veterána country speváčky bol zaradený do záverečných momentov minisérie HBO Veľké malé klamstvá „finále 2. sezóny 21. júla 2019. Vytvorený záujem priviedol Nelsona na úvod k debutu #36 v rebríčku Country z 3. augusta 2019.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: