Nie je ťažký, je to môj brat od The Hollies

 • Názov pochádza z hesla Boys Town, komunity, ktorú v roku 1917 založil katolícky kňaz menom otec Edward Flanagan. Nachádza sa v Omahe v Nebraske a bolo to miesto, kam si mohli prísť pomôcť chlapi v problémoch alebo bez domova. V roku 1941 sa otec Flanagan pozeral do časopisu s názvom Posol keď narazil na kresbu chlapca nesúceho na chrbte mladšieho chlapca s nápisom „Nie je ťažký, pán, je to môj brat“. Otec Flanagan si myslel, že obraz a fráza vystihujú ducha Boys Town, a tak dostal povolenie a objednal si sochu kresby s nápisom „Nie je ťažký otec, je to môj brat“. Socha a fráza sa stali logom mesta Boys Town. V roku 1979 boli dievčatám povolené a názov sa nakoniec zmenil na Girls And Boys Town. Logo bolo aktualizované a pridaná kresba dievčaťa nesúceho mladšie dievča.
 • Koncept dvoch bratov predchádza ilustrácii časopisu, ktorú videl otec Flanagan. V roku 1921 žil v Boys Town obyvateľ, ktorý mal problémy s chôdzou. Nosil traky na nohe a ostatní chlapci sa často striedali a jazdili mu na chrbte. Existuje známa fotografia tohto chlapca a jednej z ďalších mladých ľudí, ktorí ho vozili. Teraz je v domácom areáli v Omahe niekoľko sôch Dvoch bratov; jeden je pieskovec dvoch bratov z ilustrácie, ďalší je bronzová verzia talianskeho výtvarníka, ktorá bola objednaná v roku 1977. Existuje aj verzia vyhotovená priamo z fotografie z roku 1921 v sieni dejín.
  Scott - Tallahassee, FL
 • V roku 1938 stvárnila Spencer Tracey vo filme otca Flanagana Chlapčenské mesto , v ktorom si zahral aj Mickey Rooney. V roku 1941 urobili pokračovanie tzv Men Of Boys Town , kde prvýkrát vo filme použili frázu „Nie je ťažký, otec, je to môj brat“.
 • Pôvodne to vydala Kelly Gordonová, producentka, ktorá spolupracovala s Glenom Campbellom, Arethou Franklinovou a Davidom Lee Rothom.
 • Toto bola jediná skladateľská spolupráca medzi skúsenými skladateľmi Bobbym Scottom („A Taste of Honey“) a Bobom Russellom („Ballerina“). Russell, ktorý napísal texty, sa zapísal do filmov a prispieval slovami do piesní od Duka Ellingtona a Carla Sigmana. Scott bol klavirista, spevák a producent. Odviedol veľa práce so spoločnosťou Mercury Records na reláciách pre umelcov ako Aretha Franklin, Marvin Gaye a Bobby Darin. V roku 1970 zomrel na rakovinu.
 • V Opatrovník noviny z 24. februára 2006, gitarista Hollies Tony Hicks povedal: „V šesťdesiatych rokoch minulého storočia, keď sme nemali dostatok piesní, som chodil fandiť okolo vydavateľov v Denmark Street. Jedného popoludnia som tam bol už roky a chcel som ísť, ale tento chlapík povedal: „Je tu ešte jedna pieseň. Pravdepodobne to nie je pre teba. ' Hral mi demo od autorov [Bobby Scott a Bob Russell]. Znelo to, ako keby sa nahrávka so 45 otáčkami za minútu hrala pri 33 otáčkach za minútu, spevák frčal, akoby bol opitý. Ale malo to niečo do seba. Keď som to vzal do kapely, zamračilo sa, ale urýchlili sme to a pridali sme orchester. Jediné, čo sa dalo rozpoznať, boli texty piesní. Nazýval sa tento starý film Chlapčenské mesto o detskom domove v Amerike a socha vonku ukazovala dieťa nesené hore a motto Nie je ťažký, je to môj brat. Bob Russell pri písaní umieral na rakovinu. Nikdy sme nedostali licenčné poplatky ani sme o to nepožiadali. Elton John, ktorý sa stále volal Reg, na ňom hral na klavíri a dostal zaplatené 12 libier. Bol to dvakrát celosvetový hit. '
 • Joe Cockerovi bola ponúknutá táto pieseň pred The Hollies po tom, ako bola prvýkrát zahraná jeho producentovi Dennymu Cordellovi. Generálny profesionálny riaditeľ spoločností Cyril Shane Music Ltd & Pedro Music Ltd v Anglicku v tom čase vysvetľuje: „Tony Hicks bol v našej kancelárii a hľadal piesne pre Hollies (naša kancelária nebola na ulici Denmark Street, ale na ulici Baker Street). Denny zavolal z New Yorku, že „Joe nevidel pieseň“. Ako povedal Tony Strážca , páčila sa mu pieseň a nasledujúci deň požiadal o exkluzivitu. Verziu, ktorú počul, bola Kelly Gordon, ktorá okrem úspešného producenta napísala aj malú pieseň s názvom „To je život“. Jeho verzia bola pomalá a oduševnená, a preto som premýšľal o tom, že by to Joe Cocker zaznamenal. Bobby Russell napísal túto pieseň, keď v Los Angeles zomrel na rakovinu.

  Vyzdvihli sme britské práva na skladbu „Nie je ťažký“ od amerického vydavateľa Larry Shayne. Pieseň bola na albume Kelly Gordon s názvom Nabitý . Verzia bola pomalá a oduševnená a mala na nej napísané Joe Cockera. Joe to na prekvapenie svojho producenta odmietol. Mali sme hit s The Hollies predtým s názvom „Som nažive“, takže sme s nimi mali vzťah. Tiež sme mali skvelý pracovný vzťah s produkčným tímom Air London, ktorého partnerom bol ich producent Ron Richards. Nikdy sme neuvažovali o hraní piesne pre The Hollies, keď bol Tony Hicks v kancelárii. Hrali sme piesne ako „Sorry Suzanne“. Až na konci stretnutia som navrhol zahrať Tonymu túto nádhernú pieseň, nie preto, že by to bolo pre nich, ale len preto, aby som sa s piesňou podelil. Boli sme prekvapení, keď povedal: 'To je ten.'
 • Toto bol druhý singel The Hollies vydaný po tom, čo Graham Nash opustil skupinu a vytvoril skupiny Crosby, Stills a Nash; prvá bola „Prepáč Suzanne“. Nasha nahradil Terry Sylvester.
 • V roku 1988 bol tento film znova uvedený na trh v Británii potom, čo bol použitý v reklame na Miller Beer. Tentoraz to bolo číslo 1.
 • O tom sa zaoberalo mnoho umelcov. Bol to hit pre Neila Diamonda neskôr v roku 1970 a tiež pre Oliviu Newton-Johnovú v roku 1976. Newton-Johnova verzia bola B-stranou k obalu Lindy Hargroveovej „Let It Shine“ a dostala sa na prvé miesto v rebríčku Adult Contemporary .
 • Verzia od Billa Medleyho (jedna z Righteous Brothers) bola použitá vo filme Sylvestra Stallona z roku 1988 Rambo 3 .
 • Osmonds to zaznamenali a použili ako B-stranu svojho prvého hitu „One Bad Apple“.
  Dianne - Ft. Jasné, GA
 • Toto bolo použité v Kanade v deväťdesiatych rokoch v obchode s drogami. Základom bolo stretnutie dvoch starých priateľov opäť v nemocnici. Existuje niekoľko zábleskov starého domáceho filmu, potom sa objímu a ten v nemocničnom odeve plače.
  Lisa - Saskatoon, Kanada
 • Rôzna charitatívna verzia pre umelcov zaznamenaná pod názvom The Justice Collective sa dostala na vrchol britských rebríčkov jednotlivcov počas Vianoc 2012.
 • Casey Affleck odkázal na túto pieseň, keď v roku 2017 prevzal Oscara za najlepšieho herca za úlohu vo filme „Manchester by the Sea“. Poďakoval svojmu bratovi Benovi Affleckovi a povedal: „Nie si ťažký.“

Zaujímavé Články