Nebo je miesto na Zemi od Belindy Carlisleovej

 • Táto šumivá pieseň je o nájdení neba na Zemi vo forme skutočnej lásky. Napísali ju San Francisco, skladateľ Rick Nowels (ktorý napísal a produkoval skladbu „Nemôžem čakať“ Stevie Nicks) a Ellen Shipleyová zo New Yorku. Pôvodný nápad prišiel k Shipleymu na brooklynskej čerpacej stanici, kde uvidela pohľadnicu s názvom „Nebo na Zemi“. Keď ona a Nowels začali pracovať na piesni pre Belindu Carlisle, Shipley napísala túto frázu na tabuľu ako nápad. Nowels napísal slovami „Je A“, aby to bolo „Nebo je miesto na Zemi“.
 • Veľké sprievodné vokály v zbore zaspievali Michelle Phillips z The Mamas a The Papas, plodná skladateľka piesne Diane Warren (spolupracovala s Whitney Houston, Cher, Celine Dion) a autori piesne Ellen Shipley a skladateľ Rick Nowels. Warren na albume napísal dve skladby: „World without You“ a „I Get Weak“.
 • Toto bol prvý singel z druhého sólového albumu Carlisleho. Po rozdelení jej skupiny The Go-Go v roku 1985 zostala podpísaná pod ich značkou IRS a vydala svoj debut s vlastným názvom v roku 1986. Go-Go's mali niekoľko hádok, ktoré viedli k ich rozchodu, ale Carlisle zostal blízko svojej spoluhráčke Charlotte Caffey, ktorý pracoval na prvých dvoch sólových albumoch ako skladateľ a gitarista. Druhá gitaristka skupiny Go-Go, Jane Wiedlinová, mala na začiatku svojej sólovej kariéry mierny úspech, ale Carlisle mala okamžitý úspech so svojim prvým singlom „Mad About You“ a stala sa superhviezdou, keď „Heaven Is A Place On Earth“ sa stal globálnym trhákom a umiestnil sa na prvých miestach rebríčkov v niekoľkých krajinách vrátane Veľkej Británie, USA a Írska. Bol to Carlisleho jediný britský alebo americký rebríček s The Go-Go alebo bez neho.
 • Toto bola prvá pieseň, ktorú Ellen Shipley napísala pre iného umelca. Podpísala Tommy Mottola, vydala tri sólové albumy v rokoch 1979-1983, ale rozhodla sa, že štvrtý nespraví, pretože mala dosť priemyslu a chcela si založiť rodinu. Nowels ju prinútil pracovať na piesni pre Carlisle a výsledkom bolo „Heaven Is A Place On Earth“.

  „Je to veľmi zvláštna pieseň, pretože keď som sa pokúšal napísať jej hudobnú časť, Rick povedal:„ Čo by si robil, keby to bolo tvoj ďalšiu pieseň? “povedal Shipley v rozhovore pre Songfacts. „Potom som počul hudbu, čo mám robiť. Pracovali sme na tom a naozaj to prišlo veľmi ľahko. '

  Shipley a Knowles ďalej napísali pre Carlisle niekoľko ďalších piesní vrátane hitov „Circle In The Sand“ a „Leave A Light On“.
 • Začína sa to refrénom, ktorý skladbu nastaví. Ellen Shipley vo svojom rozhovore so Songfacts vysvetlila: „Zbor bol na prvom mieste. Keď sme dostali názov „Nebo je miesto na Zemi“, išli sme do štúdia a začali sme rušiť akordy a spievať proti nemu. V procese sme dostali ten refrén a okolo toho bolo všetko postavené.

  Bolo to teda ako príbeh o tom, prečo si myslíte, že nebo je miesto na Zemi: pretože láska je na prvom mieste. Pretože texty piesní:

  Baby, viete, čo to stojí za to?
  Nebo je miesto na Zemi
  Hovorí sa, že v nebi je láska na prvom mieste
  Ale urobíme z neba miesto na zemi


  Celá myšlienka je teda taká, že láska by mala byť na prvom mieste.
 • Rick Nowels pripomenul 1000 UK #1 hitov Jon Kutner a Spencer Leigh: „Začali sme koncepty brainstormingu. Ellen spomenula názov Nebo na Zemi a myslel som si, že to bol pre Belindu dobrý koncept. Začal som spievať „Nebo je miesto na zemi“, čo som považoval za čerstvejší názov, a onedlho sme pieseň dokončili.

  Po mesiaci nahrávania bol Rick Nowels s háčikom veľmi spokojný, ale verš mu bol nepríjemný, a tak požiadal Ellen späť do Los Angeles, aby pieseň znova napísala. Nová verzia bola hraná Belinde, ktorá ju milovala. Belinda povedala: „Nebo je miesto na Zemi je druh nádejnej piesne. Myslím, že to znamená, že si môžete vytvoriť svoj vlastný kúsok neba na vlastnej ploche. Je to pieseň o pokoji v duši a je to čiastočne aj pieseň o láske. '
 • Potom, čo bola táto pieseň zmiešaná, ju Shipley zahral pre inžiniera Shelly Yakus, ktorý jej poskytol úprimnú spätnú väzbu: Verš nebol dostatočne silný a nezachytil emócie zboru. 'Tak som sa vrátil do Brooklynu a prišiel som na všetku túto odlišnú hudbu, ktorá bola inšpirovaná všetkými dievčenskými skupinami,' povedal Shipley pre Songfacts. „Vytvoril som verš, ktorý bol oveľa viac podobný tomu, ako by som počul dievčatá na ulici spievať, a vrátil som ho Rickovi. Chodil som tam a späť asi 15 -krát za rok. Vrátil som to Rickovi a zmenili sme celý verš. Museli sme nechať Belindu, aby to znova zaspievala, a bolo to oveľa lepšie. Bolo to tak inšpirujúce a dalo mi to lekciu: Nemusíte sa každého pýtať, čo si myslí o vašej hudbe, pretože to nie je dôležité, ale ak niekto, koho si vážite, urobí komentár, ktorý vám sadne, musíte sa pozrieť na to.

  A tak sa to celé zmenilo a urobil som pár ďalších piesní s Rickom pre Belindu. Než sme si to uvedomili, „Heaven“ bol prvý singel a dostal sa na prvé miesto po celom svete. Bol som v šoku. Začalo to celú moju spisovateľskú kariéru, pretože som nepísal pre nikoho iného ako pre tri albumy, ktoré som napísal pre seba. '
 • Video režírovala americká herečka Diane Keaton, známa svojimi úlohami v r Annie Hall a Krstný otec . Vytvorilo to nový, očarujúcejší obraz pre Carlisleho, ktorý s The Go-Go's otriasol skôr vzhľadom na úspornosť. Teraz bola skôr hollywoodskou bombou, s efektným oblečením a make-upom-celkom sa to líšilo od jej začiatkov s The Go-Go's, keď boli punkovou kapelou a niekedy nosili na pódiu vrecia s odpadkom.

  Keaton vykonal viac réžie, vrátane Carlisleho videa k piesni „I Get Weak“ a tiež jeho epizód Čínska pláž a Twin Peaks .
 • Na videu sa predstavil Morgan Mason, syn britského herca Jamesa Masona, s ktorým sa Carlisle oženil v predchádzajúcom roku. Morgan sa objavila aj vo videu Carlisleovej k piesni „Mad About You“, ktorá bola jej sólovým prelomovým hitom v USA. Toto bol jej prelomový hit vo Veľkej Británii.


Zaujímavé Články