Hello Goodbye od The Beatles

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Napísal to Paul McCartney. Jeho priateľ Alistair Taylor, ktorý bol na návšteve McCartneyho, sa jedného dňa opýtal Paula, ako napísal svoje mnohé piesne a ako prišiel na svoje nápady. Paul ho vzal do svojej jedálne, aby mu predviedol ručne vyrezávané harmonium. Ako experiment Paul požiadal Taylora, aby zakričal opak toho, čo spieval, napríklad čiernobielo, áno aj nie, ahoj a dovidenia atď. Z toho vznikla pieseň.


 • John Lennon pieseň nenávidel. Považoval to za bezvýznamnú skladbu McCartneyho a povedal, že ide o „tri minúty rozporov a nezmyselných vzájomných porovnaní“. Lennona ďalej rozhorčilo, že jeho „I Am The Walrus“ bolo vydané ako B-strana McCartneyho „A Good Goodbye“.
  gavin - hampden, MA, pre vyššie 2


 • Je to pieseň o tom, ako sú ľudia vždy odlišní v tom, čo hovoria a robia.
  Tom - Syracuse, NY


 • Beatles k tomu natočili videoklip, ale v tej dobe ich nazývali propagačné filmy. BBC to zakázalo, pretože Paul očividne synchronizoval pery, čo bolo v rozpore s pravidlami Únie britských hudobníkov.
 • Krátko po tom, čo to vyšlo, McCartney vysvetlil: „Odpoveď na všetko je jednoduchá. Je to pieseň o všetkom a o ničom. Ak máte čiernu, musíte mať bielu. To je na živote to úžasné. '


 • Koniec, kde všetci The Beatles spievajú „Hela, hey, aloha“, bol v štúdiu improvizovaný. Táto časť hrá o záverečné titulky hry Okruh Magical Mystery film.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 2
 • Pracovný názov bol „Ahoj, ahoj“.
 • Táto pieseň má falošný koniec, ktorý pobláznil diskdžokejov, pretože zvuk mŕtveho vzduchu v nich vyvolal dojem, že pieseň sa skončila skôr, ako boli pripravení.
 • Target to použil v reklamách s textom zmeneným na „Hello, Good Buy“. Skupina Beatles nemá pod kontrolou vydavateľské práva na väčšinu svojich skladieb a nemôže zabrániť ich opätovnému zaznamenaniu a použitiu v reklamách.

  V roku 2008 nahral Jonas Brothers pieseň pre novú reklamu Target.
 • Keď Paul McCartney hral 25. septembra 2008 v izraelskom Tel Avive šou, otvoril túto skladbu. Bolo to vôbec prvýkrát, čo Beatle vystúpil v krajine. Ofer Lichtman, pre ktorý show zastrešoval The Times of Malta , napísal: „Stále prebieha diskusia o skutočnom dôvode odmietnutia príchodu Beatles na účinkovanie v Izraeli. Bežným príbehom bol jednoducho nedostatok peňazí a opatrnosť izraelskej vlády. Vzhľadom na zlú ekonomickú situáciu Izraela v 60. rokoch organizátori a organizátori nemohli prísť s dostatočnými nárokovanými finančnými prostriedkami a keď požiadali izraelskú vládu o pomoc, boli odmietnutí, pretože „Beatles boli hrozbou pre morálku“ mládeže.

  O štyridsaťtri rokov neskôr, začiatkom tohto roka, izraelská vláda vyslala svojho veľvyslanca v Británii, aby sa za svoje nešťastné rozhodnutie oficiálne ospravedlnil Paulovi McCartneymu, Ringovi Starrovi a príbuzným Johna Lennona a Georga Harrisona. Po týždňoch nervóznych očakávaní a protichodných titulkov Paul vyskočil na pódium v ​​Tel Avive pred publikom 50 000 ľudí a pripravil nám nezabudnuteľnú noc a príbeh, ktorý rozprávame našim deťom a vnúčatám. Po všetkých tých rokoch sa Paul rozhodol prísť hrať do Izraela napriek mnohým životným hrozbám, ktoré dostal od extrémnych islamských skupín. “
 • V roku 2009 to spoločnosť The Performing Rights Society oznámila ako najhranejšiu pieseň skupiny Beatles na verejných miestach v Británii. Jedným z dôvodov je to, že išlo o prvé vydanie skupiny Beatles po tom, čo BBC Radio 1 začalo vysielať a stanica túto pieseň hrala donekonečna.
 • Kalifornská power popová skupina Hellogoodbye dostala svoje meno od tejto piesne.
 • Kryt od speváka Los Angeles Boh Dorana bol použitý v a reklama pre spoločnosť Mercari podobnú eBay ktorý sa vysielal počas Super Bowlu v roku 2021.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: