Dobrý deň od Lionela Richieho

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Bola to nahraná v Ocean Way Studios v Los Angeles a bola to druhá skladba číslo 1 z Richieho druhého sólového albumu po odchode z Commodores. Nedá sa spomaliť vyhral v roku 1984 Grammy za album roka a je najpredávanejším albumom v histórii Motown Records. >> Kredit na návrh :
  Charles - Charlotte, NC


 • Keď bol Richie mladý, pozoroval krásne ženy, ako prechádzajú okolo, ale bol príliš hanblivý, aby sa s nimi rozprával. Pomyslel si: 'Ahoj, hľadáš mňa.' O niekoľko rokov neskôr začal písať pieseň pomocou tejto frázy, ale zasekol sa a vzdal to, no jeho producentovi sa táto veta páčila a vyzval ho, aby ju dokončil.


 • Richie mal túto pieseň napísanú pre svoj prvý sólový album, ale nechal ju. Jeho manželka Brenda pieseň milovala a trvala na tom, aby ju zaradil na svoj druhý album, Nedá sa spomaliť .


 • V roku 1984 skladateľka Marjorie White zažalovala Lionela Richieho a tvrdila, že 'Hello' bola založená na jej piesni z roku 1978 'I'm Not Ready To Go.'
 • Keď si spomeniete na Motown, pravdepodobne si spomeniete na Michaela Jacksona, Smokeyho Robinsona a The Temptations, ale Lionel Richie bol tiež jednou z ich najväčších hviezd a 'Hello' bol jeden z ich najväčších hitov, najmä v Británii. Bol to vôbec prvý britský singel od Motownu, ktorý sa predával za milión.


 • Pieseň bola propagovaná veľmi vysmievaným videom, ktoré obsahovalo dialóg. Lionel Richie hrá učiteľa pána Reynoldsa, ktorý sa zamiluje do slepej študentky keramiky Laury. Keď sa pozrie do jej triedy, zistí, že mu vyrobila dokonalý hlinený model hlavy. Počas natáčania videa Richie protestoval u režiséra Boba Giraldiho, že príbeh o slepej žene nemá s piesňou žiadny vzťah. Giraldi mu odpovedal: 'Ty nevytváraš príbeh, ja.'

  Video bolo zvolené za najhoršie hudobné video všetkých čias v ankete 8 000 hudobných fanúšikov britského televízneho hudobného kanála The Box, no Giraldi, ktorý režíroval aj skladbu Michaela Jacksona Vypadni stojí za tým. Je citovaný v knihe Chcem svoju MTV ako povedal: „Prišiel som s nápadom slepého dievčaťa a Lionela ako učiteľa. „Ahoj“ je jedno z najlepších videí vôbec. Giraldi dodáva, že Richie mal obavy, že busta nevyzerá ako on, kým Giraldi nezdôraznil, že dievča, ktoré ju vyrábalo, malo byť slepé.
 • Dievča, ktoré vo videu hralo slepú sochárku, bola 26-ročná ctižiadostivá ašpirujúca herečka Laura Carringtonová. Hrala Dr. Simone Ravelle Hardy #1 na Všeobecná nemocnica koncom osemdesiatych rokov 20. storočia.
 • Toto bolo uvedené vo filme z roku 2005 40-ročná Panna . Bol použitý v scéne, keď Andy dostane zbierku špinavých filmov.
 • Richie hral na klavíri na tejto skladbe. Medzi ďalších hudobníkov, ktorí na ňom hrali, patria Darrell Jones a Tim May na gitarách, Paul Leim na bicích a Joe Chemay na basgitare.
 • Ak sa niekedy stretnete s Richiem, odolajte prosím nutkaniu povedať: 'Ahoj, hľadáš mňa?' Spevák hovorí, že túto linku počuje neustále - nielen v telefóne, ale takmer kdekoľvek ide.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: