Pomoc! od The Beatles

 • Táto pieseň bola použitá ako titulná pieseň skupiny Beatles. druhý film . Pôvodný názov piesne a filmu bol „Eight Arms To Hold You“ a prvé kópie singlu uviedli, že sú z filmu „Eight Arms to Hold You“.
 • John Lennon opísal toto obdobie svojho života ako svoje „tučné obdobie Elvisa“. V rozhovore pre 1971 Valiaci sa kameň Lennon povedal, že toto je jedna z jeho obľúbených platní Beatles, pretože „Myslel som to vážne - je to skutočné.“ Dodal: „Text je teraz taký dobrý, ako bol vtedy. Nie je tomu inak a vďaka tomu mám pocit istoty, že som si vtedy sám seba tak dobre uvedomoval. Len som spieval „Pomoc“ a myslel som to vážne.

  Paul McCartney pomohol Lennonovi napísať pieseň, ale až po rokoch si neuvedomil, že to bol vlastne Lennon, ktorý volal o pomoc.
 • Spolu s ' Včera „Toto je jeden z dvoch hitov skupiny Beatles v USA č. 1 s jediným slovom v názve.
 • Beatles zrýchlili tempo, aby bolo komerčnejšie; Lennon to zamýšľal ako pomalú pieseň.
 • Pieseň beží len 2:18, ale obsahuje 267 slov, čo z nej robí jeden z textovo najhustších hitov tejto doby. Začína sa to a končí sa vokálom a v celej piesni prechádzajú dve vokálne linky, pretože John Lennon spieva a George Harrison a Paul McCartney robia pozadia a spievajú niektoré rovnaké frázy pred alebo po Lennonovi. V piesni je len niekoľko sekúnd, keď niekto nespieva.
 • V roku 1985 sa toto stala prvou piesňou skupiny Beatles, ktorá bola kedy použitá v reklame, keď bola použitá v reklame na autá Ford. Ford za to zaplatil 100 000 dolárov, ale nedostali práva na pôvodnú nahrávku - verziu v reklame predviedla skupina soundalike.
 • Beatles vymysleli k tejto piesni videoklip (ďalšie štyri boli natočené v ten istý deň), aby ich mohli namiesto osobného vystúpenia distribuovať do televíznych staníc. V typickom štýle Beatles je to neúctivý klip, kde Ringo Starr používa dáždnik na ochranu pred falošným snehom.
 • John Lennon hral na tejto skladbe pomocou 12-strunovej akustiky.
 • The Pomoc! The Monkees film použili na prípravu svojho televízneho seriálu. Beatles predviedli svoje individuálne osobnosti vo svojich filmoch, ktoré Monkees určite napodobnili. Tým, že nepredstavili všetkých členov skupiny ako rovnakých, stala sa Beatles ešte obľúbenejšou, pretože mnoho ich fanúšikov si vybralo obľúbeného.
 • John Lennon siahol do svojho falzetu, keď v riadku zopakoval slovo „prosím“, prosím, pomôžte mi? Strategické falsetto bolo jednou z obľúbených techník skupiny, ktorá sa datuje od ich raného hitu „From Me to You“. Lennon to použil aj v „revolúcii“.
 • Texty sa zdajú byť adresované inej osobe, ale dalo by sa tiež chápať, že sú adresované látke meniacej myseľ. V textoch je veľa indícií, ale hlavné sú: „Zmenil som názor“ a „Otvoril som dvere“ ako v Dvere vnímania , čo je názov knihy Aldousa Huxleyho o jeho myšlienkach meniacich skúsenosti s meskalínom. Názov je prevzatý z citátu Williama Blakea: „Keby boli dvere vnímania vyčistené, človeku by sa všetko zdalo také, aké je, nekonečné“.
  Ed - Perth, Austrália
 • Pôvodne obal albumu ukazoval The Beatles, ako vysvetľuje slovo „Help“ pomocou semaforového systému komunikácie s vlajkami, ktorý lode bežne používali. Fotografovi Robertovi Freemanovi sa táto póza nepáčila, pretože vyzerala nevyrovnane, a tak ich nechal držať vlajky spôsobom, ktorý vyzeral dobre, ale písal N-U-J-V. Všimli si to iba tí, ktorí rozumeli semaforu.
 • Medzi interpretmi tejto piesne sú Bananarama, Count Basie, Tommy Castro, The Charles River Valley Boys, The Crusaders, The Damned, Howie Day, DC Talk, Deep Purple, Extreme, Jad Fair, John Farnham, Jose Feliciano, The Four Tops, Henry Gross, John's Children, R. Stevie Moore, The Newbeats, Dolly Parton, David Porter, Isaac Scott, Peter Sellers, Michael Stanley, The Tremeloes, Tina Turner, U2 a Caetano Veloso.

  The Carpenters, ktorí pomenovali svoj prvý album Lístok na jazdu a vydali „tú pieseň“ ako svoj prvý singel s názvom „Help!“ na ich druhom albume, Blízko teba .
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 2
 • Deep Purple to zaznamenali na demo, ktoré im v roku 1968 pomohlo získať nahrávaciu zmluvu.
 • V roku 2018 spoločnosť Google použila v reklamách komerčnú verziu v rámci kampane „Pomáhame vám každý deň“. V roku 2019 začali používať novú verziu pomocou súboru pôvodná nahrávka piesne od Beatles . V jednom mieste na mieste niekto niečo odfotí Pomoc! obal albumu s telefónom iPhone, ktorý ho identifikuje a poskytuje úryvok informácií.

Zaujímavé Články