Here Comes The Sun od The Beatles

Zistite Svoj Počet Anjela

 • George Harrison to napísal v záhrade Erica Claptona pomocou jednej z Claptonových akustických gitár. Keď v roku 1967 zomrel manažér Beatles Brian Epstein, kapela musela zvládnuť viac svojich účtovných a obchodných záležitostí, ktoré Harrison nenávidel. Po účasti na kole pracovných stretnutí napísal „Here Comes The Sun“. Táto pieseň bola inšpirovaná dlhými zimami v Anglicku, o ktorých si Harrison myslel, že pokračujú navždy.

  'Bolo len slnečno a všetko to bolo len uvoľnenie napätia, ktoré sa na mne vytváralo,' povedal Harrison v rozhovore pre rozhlasové stanice BBC v roku 1969. „Bol to skutočne pekný slnečný deň a ja som vzal do ruky gitaru, čo bolo prvýkrát, čo som na nej niekoľko týždňov hral, ​​pretože som bol veľmi zaneprázdnený. A prvá vec, ktorá vyšla, bola tá pieseň. Práve to prišlo. A dokončil som to neskôr, keď som bol na dovolenke na Sardínii. “


 • V dokumente Hmotný svet Eric Clapton hovoril o napísaní tejto piesne s Harrisonom: „Bolo to jedno z tých krásnych jarných rán. Myslím, že bol apríl, práve sme sa prechádzali po záhrade s gitarami. Nerobím to, vieš? Práve to George do situácie priniesol. Bol to len kúzelný chlapík ... sadli sme si na dno záhrady, pozerali sme von a svietilo slnko; bolo krásne ráno a začal spievať úvodné verše a ja som len sledoval, ako táto vec ožíva. '


 • Hudba začína na ľavom kanáli a postupne sa posúva doprava, keď začína Harrisonov vokál.


 • Inštrumentálna prestávka je podobná skladbe „Badge“, ktorú Harrison pomohol Claptonovi napísať pre svoju skupinu Cream.
 • John Lennon na toto nehral. V tejto dobe si zvykol nehrať na Harrisonove skladby, pretože títo dvaja nemali najlepšie podmienky. Títo dvaja nakoniec svoje spory urovnali, pretože George dosť prispel k Lennonovmu albumu Predstavte si o dva roky neskôr.
  Adrian - Wilmington, DE


 • Harrison spieval hlavné vokály, hral na akustickú gitaru a na tejto skladbe použil svoj novo získaný syntetizátor Moog. Bola to jedna z prvých popových piesní s Moogom.
 • Beatles prestali koncertovať v čase, keď nahrali túto pieseň, takže ju nikdy nehrali naživo. Harrison ho prvýkrát zahral naživo na koncerte pre Bangla Desh v roku 1971, ktorý organizoval s cieľom poskytnúť tejto krajine pomoc. Hral ju na niekoľkých vystúpeniach v 70. a 80. rokoch, ale na turné ju predviedol až v roku 1991, keď sa pripojil k Ericovi Claptonovi na 12 predstavení v Japonsku. Túto verziu je možné počuť na albume Žiť v Japonsku .

  Na Koncerte pre Bangla Desh priniesol Harrison na pódium popredného speváka Badfingera Peta Hamu, aby ho s ním zaspieval. Badfinger bol podpísaný v Apple Records skupiny The Beatles a mal úspešný úspech už niekoľko mesiacov predtým s piesňou „No Matter What“. Harrison ich nechal hrať na svojom prvom sólovom albume po Beatles, Všetky veci musia prejsť , v roku 1970, a použil ich ako sprievodných hudobníkov na koncerte. Príbeh Badfingera však mal tragický koniec. Keď sa spoločnosť Apple Records rozpadla, skupina opustila vydavateľstvo a skončila v legálnych hádkach, ktoré ich nahnevali a zlomili. Ham spáchal samovraždu v roku 1975.
 • V roku 1976 bol cover od Steva Harleyho a Cockneyho Rebela hitom číslo 10 vo Veľkej Británii.
 • Richie Havens sa tomu venoval v roku 1971. Verzia Beatles sa nikdy nemenila, ale jeho hit č. 16 v USA. Havens povedal DISCOVERY časopis v roku 1994: „Našťastie môžem spievať veci, ktoré zmenili môj názor a dali mi artikuláciu, ako piesne skupiny The Beatles. To, čo urobili, bolo, že predstavili jazyk, ktorým hovoríme, veľmi jednoduchým spôsobom. Obrázky boli úplne jasné. Vplyv jasnosti - to bol celý vplyv britskej invázie. “

  Ďalšie obľúbené covery nahrali Nina Simone a Peter Tosh.
 • 20. novembra 1976 to Harrison predviedol s Paulom Simonom ďalej V sobotu večer naživo . V predchádzajúcej šou producent Lorne Michaels ponúkol The Beatles 3 000 dolárov (minimum v únii), aby sa ukázali a predviedli. Povedal, že si to môžu rozdeliť, ako chcú, takže Ringovi dá menej, ak to budú cítiť. Lennon a McCartney sa vtedy spolu pozerali v New Yorku a takmer išli. V šou, keď to Harrison predviedol, je paródia, kde sa háda s Michaelsom o peniaze. Michaels sa pokúša vysvetliť, že 3000 dolárov bolo pre celú skupinu a musel by prijať menej.
 • Keď Harrison v roku 2001 zomrel, veľa umelcov to predvádzalo na svojich koncertoch ako poctu. Hralo sa na indukčných ceremóniách Rock and Rollovej siene slávy v rámci all-star jam.
 • George Harrison hral na gitarovom sóle, ktoré bolo do piesne zaradené o 1:02, ale nedokončilo sa. Tu je klip, kde George Martin a Dhani Harrison si to vypočuli.
 • Harrison vydal na svojom vlastnom albume z roku 1979 pokračujúcu pieseň s názvom „Here Comes The Moon“. Táto pieseň je poctou Mesiacu, „malému bratovi slnka“, ktorý na oblohe funguje ako zrkadlo a odráža naše svetlo.
 • V roku 2006 to členovia fóra GeorgeHarrison.com zvolili za svoju obľúbenú pieseň.
 • Vezmite si to, Gary Barlow to pokryl pri reklame na Marks and Spencer z roku 2012. Bola to prvá pieseň, ktorú ako sólový umelec nahral od svojho druhého albumu, Dvanásť mesiacov, jedenásť dní v roku 1999. Povedal: „Je skutočnou výsadou pokryť takú ikonickú trať. Nemôžete dosiahnuť lepšiu dokonalosť, ale dúfam, že sme mu dali moderný nádych, ktorý zachytí náladu národa a poskytne perfektnú hymnu na leto 2012. ' Expozícia piesne v reklame mala za následok, že sa pôvodná nahrávka Beatles po prvý raz dostala do rebríčka 75 najlepších britských singlov.
 • Paul McCartney v tejto dobe cítil aj bolesť z Beatlesovho obchodného jednania a napísal o tom svoju vlastnú, oveľa pesimistickejšiu pieseň: „You Never Give Me Your Money“, ktorá bola tiež zahrnutá v Abbey Road .
 • Tom Petty, ktorý bol Harrisonovým dobrým priateľom a hral s ním v Travelling Wilburys, o tejto piesni povedal v Valiaci sa kameň : 'Žiadna hudba vám nemôže pripadať lepšie ako toto. Je to taká optimistická pieseň, s tou trochou bolesti, vďaka ktorej to šťastie znamená ešte viac. '
 • Na republikánskom národnom zhromaždení 2016 sa Ivanka Trumpová, ktorá vystúpila pred vystúpením svojho otca Donalda, objavila s touto piesňou. Harrisonov majetok nebol šťastný a vyjadril svoju nevôľu na Twitteri: „Neoprávnené používanie #HereComestheSun na #RNCinCLE je urážlivé a proti vôli panstva George Harrisona. Ak by to bolo Dajte si pozor na temnotu, potom by sme to MOHLI schváliť! “
 • Naya Rivera a Demi Lovato to spievali v roku 2013 Radosť epizóda „Tina in the Sky with Diamonds“.
 • Verzia Niny Simone bola použitá v televíznom seriáli Škandál v epizóde 2015 „Nemôžete prevziať velenie“.
 • Keď bola v roku 2010 hudba The Beatles konečne dostupná na stiahnutie na iTunes, pieseň „Here Comes The Sun“ bola najpredávanejšou skladbou prvého týždňa.
 • Počas pandémie koronavírusu 2020 našli mnohí v tejto piesni útechu. Niektoré nemocnice by áno prehrajte pieseň, keď bol pacient prepustený .

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: