Tu idem znova od Whitesnake

 • Líder Whitesnake David Coverdale napísal text v Portugalsku. Aj keď sa to väčšinou považuje za inšpiratívnu pieseň o tom, ako sa postaviť tvárou v tvár svojim výzvam, je to skutočne pieseň o zlomenom srdci a osamelosti, ktorá k tomu patrí. Pieseň dokumentuje rozpad prvého Coverdaleovho manželstva s Juliou Borkowski, s ktorou v roku 1974 zviazal uzol.
 • V roku 1987 bola skladba „Here I Go Again“ hitom číslo 1 v Amerike, a to v celom éteri a na MTV, ale pieseň bola napísaná v roku 1981 a prvýkrát vyšla v roku 1982, keď bola skupina Whitesnake úplne odlišná.

  David Coverdale to napísal so svojim gitaristom Berniem Marsdenom potom, čo skupina absolvovala turné po ich rodnom Británii. Vydali to na svojich Svätí 'N' hriešnici album a vydal ho ako singel vo Veľkej Británii, kde sa umiestnil na #34. V roku 1987 mala kapela inú zostavu, pričom Coverdale bol jedinou konštantou. Znovu nahrali skladbu „Here I Go Again“ a zaradili ju do albumu s vlastným názvom z roku 1987. To leto bolo prvýkrát vydané ako singel v Amerike a v októbri sa zvýšilo na #1, a to aj vďaka hudobnému videu. Vo Veľkej Británii bolo vydanie č. 9 opätovne vydané s názvom „US Mix“.
 • David Coverdale založil Whitesnake po odchode z Deep Purple. V Británii bol dobre známy, takže Whitesnake tam mal vstavanú základňu fanúšikov, ale prelomiť Ameriku bolo oveľa ťažšie. V USA sa presadili albumom 1984 Zasuňte ho , ale bolo to Biely had album v roku 1987, ktorý vzišiel. Keď cestovali po Amerike, aby ju podporili, urobili to ako otvárací akt pre Mötley Crüe.
 • Pôvodná verzia z roku 1982 beží 5:08 a pomaly sa buduje, keď Coverdale spieva nad gospelovým organom, ktorý hrá Jon Lord, jeho spoluhráč z kapely Deep Purple. Bubny prichádzajú až o 1:20.

  Verzia albumu z roku 1987 beží v čase 4:35 s asertívnejším klávesovým úvodom od Don Airey. Stále je to pomalé stavanie, bubny vstupujú o 1:15. Toto je ten, ktorý je použitý vo videu.

  Vydavateľstvo Whitesnake Geffen si objednalo k singlu novú, super rádiovú verziu piesne, takže Coverdale sa vrátil do štúdia s Airey a skupinou štúdiových hudobníkov a urobil ďalšiu nahrávku. Tento beží 3:52 a dostáva sa priamo do akcie, pričom bicie a gitara prichádzajú okamžite. Coverdaleov vokál nezaznie 22 sekúnd, dosť času na to, aby ho DJi prehovorili.
 • V pôvodnej verzii z roku 1982 znie: „Like a tulák Narodil som sa, aby som chodil sám “, čo bolo v roku 1987 zmenené na„ Ako tulák Narodil som sa, aby som chodil sám. ' Jednoznačne lepšia voľba slova.
 • Video ponúka veľmi rýchle zábery herečky Tawny Kitaen, ktorá zvodne tancuje na kapotách dvoch jaguárov (autá, nie mačky). Jeden patril Coverdaleovi, druhý Martymu Callnerovi, ktorý video režíroval. Bol to obrovský hit na MTV a jedno z prvých „podpichovacích“ videí. Najmä medzi gumičkami na vlasy sa stalo populárnym predvádzať v celom videu záblesky krásnych žien, aby divákov (mladých chlapcov) zaujali.

  Kitaen, ktorá bola vo filme 1984 Rozlúčka so slobodou , sa tiež objavil vo videách Whitesnake pre 'Still Of The Night', 'Is This Love? , “a„ The Deeper The Love “(našťastie neexistovalo žiadne video pre„ Slide It In “). Ona a Coverdale sa vzali v roku 1989 a rozviedli sa v roku 1991.
 • Rádiovú verziu z roku 1987 produkoval Keith Olsen, známy svojou prácou na vlastnom albume Fleetwood Mac z roku 1975. Olsen produkoval album Heart v roku 1983 Vášne , a na reláciu priviedli svoju rytmickú sekciu - bubeníka Dennyho Carmassiho a basgitaristu Marka Andesa - spolu s gitaristom Dannom Huffom. Keď hovoril o podcaste Songfacts, Andes povedal, že hudobníci čerpali energiu z Coverdaleovho vokálu. „David Coverdale, ktorý bol prechladnutý alebo čo, bol taký profík a naozaj zaspieval pieseň, “povedal. 'To sa premieta do atmosféry hudobníkov hrajúcich pieseň.'
 • „Here I Go Again“ bol populárny názov piesne v 60. a 70. rokoch. The Raeletts, The Miracles, Country Joe & The Fish, Archie Bell & The Drells a The Hollies vydali rôzne piesne s týmto názvom, ktorý sa umiestnil na americkom rebríčku.
 • Táto pieseň vstúpila do správ v roku 2002 za zvláštnych okolností. Tawny Kitaen sa vydala za bejzbalového hráča Chucka Finleyho v roku 1997. V apríli 2002 bola zatknutá za zneužívanie manželov po tom, ako ho počas jazdy kopol do topánok na vysokom podpätku. Finley čoskoro nato požiadal o rozvod.

  Krátko potom, čo bol Kitaen zatknutý, bol DJ pre Chicago White Sox prepustený za to, že hral túto pieseň na štadióne, zatiaľ čo Finley varoval pre svoj tím, Cleveland Indians.
 • Hit „1985“ Bowling For Soup z roku 2004 je o domácnosti, ktorá sa snaží o svoje dobrodružné dobrodružstvá v 80. rokoch, keď okrem iného snívala o „trepaní zadkom na kapote auta Whitesnake“. Vo videu hrá Tawny Kitaen, ktorá teraz žije rozumným a stabilným životom, ale stále sníva o tanci v aute.
 • Ako je zobrazené vo filme z roku 2010 Bojovník , to bola ústredná pieseň pre boxera Mickyho Warda, ktorý ju použil na inšpiráciu počas tréningu a pred súbojmi. Coverdale pripomenul program VH1 Classic Tá metalová šou pre ktorú prečítal scenár Bojovník predtým, ako dal súhlas na použitie piesne vo filme. „Nevedel som, aké dobré to bude,“ povedal. „Ale vidieť Christiana Balea, ako si„ Batman “zaspieva vašu melódiu, to si robíte srandu! Bolo to úžasné, veľmi povznášajúce a inšpirujúce. Myslel som, že film bol skvelý. '
 • Toto bolo uvedené na Kancelária v epizóde 2. série „E-Mail Surveillance“. Phyllis to spieva počas karaoke na Jimovej párty.

  Bol tiež použitý v týchto televíznych reláciách:

  Family Guy („Brianov zlý otec“ - 2014)
  Vo Philadelphii je vždy slnečno („Mac búcha čašníčku“ - 2008)
  Ako som spoznal vašu matku („Bakalárska párty“ - 2007)
  Americký otec! („Dungeons and Wagons (2006)
  Stále stojím („Stále sa mení“ - 2003)


  A v týchto filmoch:

  Vzmuž sa (2015)
  Rock Of Ages (2012)
  Dobrodružná krajina (2009)
  Stará škola (2003)
  Stále viem, čo ste robili minulé leto (1998)
 • Pieseň použil maloobchodný gigant Walmart v auguste 2016 Reklama „Späť do školy“ .
 • V epizóde „Glory Of Love“ zo série Netflix z roku 2019 Cobra Kai “, ktorá používa veľa hudby z 80. rokov,„ Here I Go Again “soundtracky k vysnívanej sekvencii, v ktorej Johnny Lawrence (chlapík, ktorého na konci roku kopli do tváre) Karate dieťa ) prežíva schôdzku so svojim susedom. Sekvencia spája súbor nástrojov na úpravu z 80. rokov a zábery jeho milostného záujmu s jemným zaostrením ho zvádzajú pomalým pohybom vlasov.


Zaujímavé Články