Hrdinovia od Davida Bowieho

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Táto pieseň rozpráva príbeh nemeckého páru, ktorý je taký odhodlaný byť spolu, že sa každý deň stretávajú pod vežou so zbraňami na Berlínskom múre. Bowieho, ktorý v tom čase žil v Berlíne, inšpirovala aféra medzi jeho producentom Tonym Viscontim a speváčkou zo zálohy Antoniou Maassovou, ktorá by sa pri pohľade von z okna Hansa Studio bozkávala „pred múrom“ pred Bowiem. Bowie nespomenul úlohu Viscontiho pri inšpirovaní tejto piesne až do roku 2003, keď to povedal Výkonný skladateľ časopis: „Teraz o tom môžem hovoriť. V tom čase som nebol. Vždy som hovoril, že to bolo pár milencov pri Berlínskom múre, ktoré podnietili tento nápad. Vlastne to bol Tony Visconti a jeho priateľka. Tony bol v tom čase ženatý. A nikdy som nedokázal povedať, kto to bol (smiech). Teraz však môžem povedať, že milencami boli Tony a nemecké dievča, ktoré stretol, keď sme boli v Berlíne. Požiadal som ho o súhlas, či to môžem povedať. Myslím, že manželstvo bolo možno posledných pár mesiacov a bolo to veľmi dojemné, pretože som videl, že Tony bol do tejto dievčiny veľmi zamilovaný a práve tento vzťah pieseň motivoval. “
  Michael Lloyd - Londýn, Anglicko


 • Bowie sa po vyhorení z turné a slávy presťahoval do Berlína. Prenajal si lacný byt nad autoservisom, kde napísal tento album.


 • Robert Fripp, predtým King Crimson, hral na gitare. Jeho skupina King Crimson predviedla pieseň v berlínskom Admiralspalast 11. septembra 2016 na oslavu Bowieho. Táto verzia bola vydaná na EP s názvom Hrdinovia v roku 2017.


 • Brian Eno, predtým z Roxy Music, pomohol Bowiemu napísať a produkovať to. Eno sa s Bowiem presťahoval do Berlína a pracoval na jeho albumoch Nízka , Hrdinovia a Lodger . Tieto albumy boli oveľa experimentálnejšie a menej komerčné ako predchádzajúca Bowieho tvorba, ale napriek tomu sa v Anglicku dobre predávali.
 • Spoluautor knihy Eno o tom povedal v apríli 2007 Q Časopis: „Je to krásna pieseň. Ale neskutočne melanchólia zároveň. Môžeme byť hrdinami, ale v skutočnosti vieme, že niečo chýba, niečo sa stratilo. '


 • Bowie vydal verzie tejto piesne v angličtine, nemčine a francúzštine. Nemecká verzia sa nazýva „Helden“; francúzština je „Héros“.
 • V tejto piesni nie je len syntetizátor Briana Ena a gitaru Roberta Frippa, ale aj producent Tony Visconti, ktorý búcha na kovový popolník, ktorý ležal okolo štúdia.
 • Táto pieseň je uvedená vo filmoch Christiane F. (1981) a Podmienečný prepustenec (2001). Skončilo to aj ako komerčná téma spoločnosti Microsoft.
 • Bowie to hral na Live Aid z Wembley Stadium v ​​Anglicku v roku 1985 a tiež na Berlínskom múre v roku 1987. O neskoršom vystúpení Bowie povedal vo svojom Výkonný skladateľ rozhovor: „Nikdy na to nezabudnem. Bolo to jedno z najemotívnejších vystúpení, aké som kedy absolvoval. Bolo mi do plaču. Cúvali na pódium k samotnej stene, takže stena fungovala ako naše pozadie. Trochu sme počuli, že niektorí z východných Berlínčanov môžu skutočne dostať príležitosť počuť túto vec, ale neuvedomili sme si, v akom počte by to urobili. A na druhej strane boli tisíce, ktoré sa priblížili k múru. Bolo to teda ako dvojkoncert, kde stena bola rozdelením. A počuli by sme ich povzbudzovať a spievať z druhej strany. Bože, aj teraz sa dusím. Lámalo mi to srdce. Nikdy v živote som nič také neurobil a hádam ani nikdy neurobím. Keď sme robili „Hrdinov“, pôsobilo to skutočne hymnicky, takmer ako modlitba. Akokoľvek dobre to dnes robíme, je to skoro ako prechádzať sa v porovnaní s tou nocou, pretože to znamenalo oveľa viac. To je mesto, kde bolo napísané, a to je konkrétna situácia, o ktorej sa písalo. Bolo to len výnimočné. Urobili sme to aj v Berlíne minulý rok - „Heroes“ - a neexistuje žiadne iné mesto, v ktorom by som teraz mohol pieseň urobiť, čo sa blíži tomu, ako bola prijatá. Tentokrát bolo fantastické to, že publikum-bola to sála Maxa Schmelinga, v ktorej sa zmestí asi 10-15 000 ľudí-polovica publika bola vtedy vo východnom Berlíne. Teraz som teda stál tvárou v tvár ľuďom, ktorým som to celé tie roky spieval. A všetci sme to spoločne spievali. Opäť to bolo silné. Také veci vám skutočne poskytnú predstavu o tom, čo dokáže výkon. Stávajú sa tak zriedka v takom rozsahu. Väčšinu nocí považujem za veľmi príjemné. V dnešnej dobe veľmi rád vystupujem. Ale niečo také sa nestáva veľmi často a keď sa to stane, tak si pomyslíte: „Ak už nikdy nič neurobím, bude to jedno.“
 • The Wallflowers sa tomu venovali v roku 1998. Ich verzia bola použitá na soundtracku k filmu Godzilla .
 • Jediná verzia, ktorá sa zobrazuje na serveri ZmenyBowie albumu, je skrátený, pričom vynecháva dobrú časť prvého verša.
 • Bowie to prvýkrát predviedol v televíznej šou, ktorú moderoval jeho priateľ Marc Bolan, ktorý bol hlavným spevákom skupiny T-Rex. O týždeň neskôr Bolan zomrel, keď jeho priateľka narazila ich autom do stromu.
 • Bowie to hral na „Koncerte pre New York“. Organizátorom bol Paul McCartney. Bola to pocta polícii, hasičom a záchranárom zapojeným do útokov Svetového obchodného centra v roku 2001.
 • Blondie nahrala živý prenos 12. januára 1980 v The Hammersmith Odeon. Nájdete ho na disku Blondie a ďalej .
 • Povedal David Bowie Q 1001 najlepších skladieb časopisu: „Je to sviňa spievať,“ pretože ku koncu to musím naozaj dať. Tempom sa pohybujem počas show a často ju umiestňujem blízko bodu, kde si potom môžem dať hlasovú prestávku. Pokiaľ cestujem, nevidím čas, kedy by som nespieval „Hrdinovia“. Je dobré ho opásať a zakaždým ma to nakopne. “
 • Pôvodne išlo o inštrumentálnu skladbu, ktorej názov bol odkazom na skladbu „Hero“ z roku 1975 od nemeckej skupiny Krautrock Neu !.
 • Finalisti zo siedmej série z X Factor v novembri 2010 vydala coververziu na pomoc charitatívnej organizácii ozbrojených síl Help For Heroes, ktorá sa dostala na prvé miesto v britskej aj írskej hitparáde jednotlivcov. Výber piesne sleduje trend ako v roku 2008, piatej sérii X faktor finalisti sa dostali na 1. miesto s obalom albumu „Hero“ od Mariah Careyovej.

  Napriek tomu, že za tie roky bolo množstvo coververzií z iných počinov, Finalisti X Factoru 2010 sú prvým počinom okrem Bowieho, ktorý mal k piesni hit.
 • Bowie k tejto piesni natočil video, ktoré bolo odvysielané na neobvyklom mieste: vianočný špeciál Binga Crosbyho (môžete vidieť, ako Bowie robí sladké mímové pohyby v klipe ). V roku 1977 Crosby zaznamenal vianočný špeciál v Londýne s názvom Kobyla staré Vianoce , hrajúci anglickú tému až po uši. Bowie súhlasil, že naspieva duet s Crosbym, z ktorého sa stal slávny mašup „Malý bubeník /mier na Zemi“. V šou bolo odvysielané aj Bowieho video „Heroes“ s úvodom od Crosbyho. Šou bola odvysielaná v novembri 1977, zhruba mesiac po tom, čo Crosby zomrel.

  „Oficiálne“ video k piesni bolo natočené neskôr v septembri 1977 a režíroval ho Nick Ferguson, maliar, ktorý tiež robil scénografiu a režíroval rôzne filmové a televízne projekty.
 • Janelle Monae nahrala obálku reklamnej kampane založenej na futbale Pepsi 2014 „Teraz je to, čo to urobíte“. Spýtal sa Strážca ak potrebovala Bowieho povolenie použiť jeho pieseň, speváčka R&B odpovedala: „Ach, je to fanúšik. Uvedomuje si ma. Jeho manželka Iman je obrovská zástankyňa a nespočetnekrát mi povedala, aký je veľký fanúšik. Takže ma musel zbaviť piesne a som za to veľmi vďačný. '
 • Táto pieseň je ústredným prvkom filmu z roku 2012 Ten, kto stojí v kúte , v hlavných úlohách Logan Lerman a Emma Watson. V celom filme to počujete viackrát.
  Gudni - Island
 • Hrdinovia, ktorí boli pôvodne vydaní, pôvodne vyšli v roku 1977 v Británii na najnižšej priečke #24 a nedostali sa do rebríčka Hot 100. Týždeň po smrti Davida Bowieho sa pieseň konečne dostala medzi 20 najlepších v krajine. jeho narodenie, skok do grafu na #12.
 • Peter Gabriel nahral pre svoj album 2010 strašidelnú orchestrálnu verziu Scratch My Back . Jeho stvárnenie bolo prominentné v sezóne 1 Podivné veci epizóda „Holly Jolly“. Hrá sa na konci, keď je v kameňolome objavené telo. Opäť sa to ukázalo na konci finále sezóny 3 „Bitka o Starcourt“.

  Gabrielova verzia bola použitá aj vo filme 2013 Jediný čo prežil .

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: