Hey You od Pink Floyd

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Toto je jedna z najzáhadnejších piesní na Stena . Zdá sa, že ide o túžbu po ľudskej interakcii. Fráza „Hey You“ znamená niekoho zavolať (napríklad „Hey you there there“). Nasledujúc túto frázu v každom verši je človek v nejakom zúfalom alebo úbohom scenári. Väčšina týchto scenárov je dosť všeobecných, ale niektoré sú špecifické, napríklad „Vyjdeš za stenu, kde rozbiješ fľaše v hale“, čo budí dojem rebelského teenagera alebo „Stojíš na ceste a vždy robíš, čo si povedal, „čo vytvára dojem niekoho, kto je veľmi nesmelý a nerozhodný. Nasledovanie týchto scenárov v každom verši je otázkou, ktorá si vyžaduje ľudskú interakciu, a ako pieseň pokračuje, tieto otázky sú v každom verši zúfalejšie: „Cítiš ma?“ „Dotkol by si sa ma?“ Môžeš mi pomôcť?' V schéme albumu ako celku je pieseň o tom, ako aj keď ľudia postavili svoj „múr“, aby udržali ľudí mimo, zúfalo, ale beznádejne túžia po skutočnej ľudskej interakcii.
  Jarrod - Bolingbrook, IL


 • Toto nebolo vo filme použité Stena . Bolo to upravené, pretože Roger Waters mal pocit, že texty skutočne chronologicky nezapadajú do príbehu.
  Achory - Warner Robins, GA
 • Rovnako ako „Comfortably Numb“, David Gilmour a Roger Waters zdieľajú hlavné vokály na tejto skladbe.


 • O Stena koncerty (kde bola na pódiu postavená stena deliaca kapelu od publika), to bola prvá pieseň spoza dokončenej steny.
  Dogma - Alexandria, LA, nad 2
 • Vo filme z roku 2006 Chobotnica a veľryba , študent to predvádza v talentovej šou a vydáva to za svoje. Téma odcudzenia a neistoty sa k filmu dobre hodila, hoci bol film zasadený do roku 1986 a predviedol ho v hľadisku plnom ľudí, ktorí pieseň nepoznali, čo sa zdá byť veľmi nepravdepodobné.
 • V časti po „Open Your Heart, I coming home“, po prvom naplnení bicích, časť basy a gitary hrá rovnakú melódiu ako Another Brick In The Wall (časť II) . '
  Bella - Pretoria, Južná Afrika
 • Roger Waters vysvetlil túto pieseň Mojo časopis december 2009: „Ide o rozpad môjho prvého manželstva, všetku tú biedu a bolesť a to, že som bol na ceste, keď žena cez telefón vyhlásila, že sa zamilovala do niekoho iného. Je to úplná katastrofa, najmä ak ste niekto ako ja. Bola som flotsam v búrlivých moriach ženskej moci (smiech). Beznádejný, naozaj, nemohol som robiť nič iné, než ísť na plod a plakať. Pieseň je však čiastočne aj pokusom nadviazať spojenie s inými ľuďmi a povedať, že možno ak budeme konať v zhode, niektoré zlé pocity zmiznú. V komunite je pohodlie. Riadok: „Hej, tam vonku za stenou/ Rozbíjanie fliaš v hale“- to je nabádanie, aby ste sa priblížili k svojmu bývaniu, aby sme si mohli navzájom pomôcť.


Zistite Svoj Počet AnjelaPozri Tiež: