Diaľnica do pekla od AC/DC

 • Názov je často pripisovaný slovnému spojeniu gitaristu AC/DC Angusa Younga, ktorý používal na opis turné v Amerike. Existuje však oveľa doslovnejšie vysvetlenie. „Highway to Hell“ bola prezývka Canning Highway v Austrálii. Pochádza z miesta, kde vedúci spevák Bon Scott žil vo Fremantle, a končí sa v krčme/bare s názvom The Raffles, čo bola v 70. rokoch veľká rock'n'rollová pitná diera. Keď sa Canning Highway blíži k krčme, klesá do strmého klesania: „Zákaz zastavenia ... rýchlostné limity ... nikto ma nespomalí.“

  Po ceste na dobrú noc zabilo toľko ľudí rýchlu jazdu cez túto križovatku na vrchole kopca, že sa tomu hovorilo diaľnica do pekla, takže keď Bon hovoril „Som na diaľnici do pekla“ znamenalo to, že robil nočnú alebo týždennú púť po Canning Highway do baru The Raffles, aby si pohojdával a popíjal so svojimi druhmi: „Nie je to nič, čo by som radšej urobil. Idem dole, na večierok, budú tam aj moji priatelia. '


 • Vysvetlil to spevák Brian Johnson Metro 15. október 2009: „Písalo sa o tom, že sme v autobuse na ceste, z Londýna alebo Sydney do Perthu cez Nullarborskú nížinu trvá večnosť. Keď slnko zapadá na západe a idete cez neho, je to ako ohnivá guľa. Nedá sa nič robiť, okrem rýchleho zápästia alebo hry s kartami, takže tam Bon prišiel s textom. '
 • Toto bola prvá pieseň AC/DC, ktorá sa dostala do hitparády v USA. Pomohlo to zvýšiť predaj spoločnosti Diaľnica do pekla albumu, z ktorého sa v Amerike predalo viac ako sedem miliónov kópií. Bol to šiesty album AC/DC a ich posledný s vokalistom Bonom Scottom, ktorý zomrel v roku 1980 na nadmerné pitie alkoholu. Ich ďalší album, Naspäť do čiernej , bolo mu zasvätené.
  Bertrand - Paríž, Francúzsko


 • Mutt Lange, ktorý tiež spolupracoval s The Cars, Bryanom Adamsom a Def Leppardom (a Shania Twainovou, s ktorou bol ženatý v rokoch 1993-2008), produkoval album. Lange prevzal vedenie po neúspešných stretnutiach s Eddiem Krammerom, ktorý mal solídne životopis, ktorý zahŕňal prácu s Led Zeppelin a Jimi Hendrix, ale ktorého procedurálny štýl nefungoval pre AC/DC.

  Lange dokázal vylepšiť zvuk kapely bez zmeny ich podstaty. V tejto skladbe pridal k zborom robustné vokály - niečo, čo AC/DC nerobilo pri ich predchádzajúcom úsilí. Toto a ďalšie vylepšenia výroby urobili z piesne hit a rozšírili ich publikum.
 • Nahraté v Londýne, Diaľnica do pekla bol prvým albumom AC/DC nahraným mimo Austrálie. Na obale albumu bol Angus Young, ktorý mal na sebe oblečenú školskú uniformu a čertovské rohy. Niektoré náboženské skupiny to považovali za dosť urážlivé.


 • Sériový vrah Richard Ramirez tvrdil, že ho tento album prinútil zavraždiť. Veril, že AC/DC znamená „Anti Christ/Devil's Child“.
 • Vo filme z roku 2003 Škola rocku Jack Black učí riff gitaristu v kapele. Pieseň bola tiež uvedená vo filme z roku 2000 Malý Nicky , v hlavnej úlohe Adam Sandler.
 • Poctová kapela AC/DC Hayseed Dixie to uviedla na albume z roku 2001, Hillbilly Pocta AC/DC .
 • AC/DC to predviedli na slávnostnom ceremoniáli Rock and Rollovej siene slávy, keď boli uvedení v roku 2003. Vedúci spevák Aerosmith Steven Tyler ich uviedol: „Neexistuje väčší dodávateľ silového akordu.“
 • Refrén k piesni bol použitý vo filme 2010 Percy Jackson a olympionici: Zlodej bleskov .
  Charlie - Las Vegas, NV
 • Kampaň zameraná na to, aby sa táto pieseň stala najlepšou skladbou v britskom rebríčku jednotlivcov na Vianoce 2013, vyústila do umiestnenia #4 a prvého najlepšieho britského hitu AC/DC v 40-ročnej kariére. Anglo-austrálski hard rockeri boli predtým najúspešnejším počinom, ktorý nikdy nemal hit 10 v Británii, pretože dosiahol celkový počet 30 záznamov v tabuľke, pričom žiaden z nich nikdy nedosiahol vyššie číslo 12 (táto pocta). išiel do roku 1988 hit 'Heatseeker').
 • Keď vyšla táto pieseň, v Amerike skutočne existovala „Highway to Hell“: Route 666. Táto časť diaľnice viedla cez Arizonu a Utah; neskôr bolo prečíslované potom, čo sa objavili rôzne príbehy duchov o nevysvetlených udalostiach na ceste.
 • AC/DC, ktoré svoju prvú cenu Grammy získali až v roku 2010 (najlepší hardrockový výkon za film „War Machine“), to zahrali na ceremoniáli 2015. Otvorili televízne vysielanie „Skala alebo busta“ a potom prešli na „Diaľnica“.
 • Toto je pieseň, ktorá Petera Griffina vyhostí z amišskej krajiny v epizóde 10 sezóny 2011 Family Guy s názvom „Amish Guy“. Keď chce Amisha predstaviť rokenrolu, vyrobí boom box a zahrá pieseň pre ich vodcu, ktorý nesúhlasí.
 • Keď bola AC/DC obvinená z maskovania satanských správ na ich Diaľnica do pekla Record, Angus Young odpovedal: „Nepotrebovali ste prehrávať [album] dozadu, pretože sme nikdy neskrývali [správy]. Nazvali by sme album Highway To Hell, bol tam priamo pred nimi. '
 • Spolu s „Shoot to Thrill“ to bolo použité aj vo filme 2010 Iron Man 2 , ktorý má soundtrack tvorený výlučne skladbami AC/DC. K použitiu piesne patria aj ďalšie filmy:

  Megamind (2010)
  Divé svine (2007)
  Konečný cieľ 2 (2003)
  Rockové mesto Detroit (1999)

  Vyskytuje sa aj v týchto televíznych reláciách:

  Sleepy Hollow („Sloboda“ - 2017)
  Ako som spoznal vašu matku („Symfónia osvetlenia“ - 2011)
  Modrá krv („Modrý templár“ - 2011)
  Radosť („Hell -O“ - 2010)
  JE ('Finders Keepers' - 2003)
  Simpsonovci („Simpsonovci biblické príbehy“ - 1999)


Zaujímavé Články