Hoochie Coochie Man od Muddy Waters

  • Toto napísal bluesový velikán Willie Dixon, ktorý bol jedným z najplodnejších bluesových skladateľov. Dixon v rozhovore pre 1988 povedal Paulovi Zollovi: „Ľudia veria v mystické veci. Rovnako ako ľudia dnes veria v astrológiu. To sa deje celé generácie, od biblických čias. Veria tomu ľudia na celom svete. Podľa Biblie ešte skôr, ako sa Ježiš narodil. Múdri muži videli hviezdy na východe a dokázali o veciach predpovedať. Všetky tieto veci sú mystické. Hovorí sa: „Ľudia z Hoochie coochie hovoria o bohatstve.“ Viete, ako mudrci z Východu. Hovorí sa im „voodoo men“ alebo „hoochie coochie men“. Hovorilo sa im „kapucíni“ a „dvojhlaví ľudia“. Každý dostal veľa mien. “ (objavuje sa to v Zollovej knihe Skladatelia o písaní piesní )
  • V bluesovej tradícii je v tejto piesni niekoľko sexuálnych podtextov, pretože „Hoockie Coochie“ je eufemizmus pre „vagínu“.
  • Podľa Valiaci sa kameň „500 najlepších piesní všetkých čias“ v časopise, než Waters túto pieseň nahral, ​​vyskúšal ju v chicagskom bluesovom klube Zanzibar. Dixon dal Watersovi niekoľko rád, než sa k tomu kapela odhodlá: „Nuž, urobte si malý rytmický vzorec, urobte znova to isté a zapamätajte si slová.“ Waters to prerušil o niekoľko týždňov neskôr, pričom Dixon bol na base.
    Bertrand - Paríž, Francúzsko
  • Britský bluesový hudobník Long John Baldry pomenoval svoju kapelu z roku 1964 Long John Baldry And His Hoochie Coochie Men na počesť tejto piesne.
  • Toto je jedna z bluesových piesní, ktoré formovali rock and roll, keď bol žáner v plienkach. Autor/hudobník Roger Reale vysvetlil: „Ostrý realizmus, dráma a najmä vokálne podanie sú to, čo pre mňa na filme Hoochie Coochie Man robí.“ Je to napoly konverzačné; Muddy si získa vašu pozornosť bez toho, aby ste to preháňali. A tie texty o „cigánskej žene“ boli vždy fascinujúce. '

Zaujímavé Články