Pripojený k pocitu od B. J. Thomas

Zistite Svoj Počet Anjela

 • Túto pieseň napísal Mark James, ktorý je tiež autorom piesne „Suspicious Minds“ od Elvisa Presleyho. B. J. Thomas bol podpísaný pod vydavateľstvom Scepter Records a mal niekoľko hitov so svojou skupinou The Triumphs predtým, ako ho producent Scepter Chips Moman presvedčil, aby opustil Texas a prišiel do American Studios v Memphise, kde nahral niektoré piesne, ktoré James napísal pre svoj album. Na mojej ceste . Prvým singlom z albumu bol album The Eyes of New York Woman s Jamesovým spevom, ktorý v USA dosiahol #28. Ďalší singel bol „Hooked On A Feeling“, ktorý bol pre Thomasa veľkým hitom, ale nebol ani zďaleka taký úspešný ako jeho ďalší album „Raindrops Keep Falling On My Head“, ktorý zostal v USA č. 1 štyri týždne. Skladbu „Hooked“ produkoval Moman s hudobníkmi, medzi ktorými boli Tommy Cogbill (gitara) Reggie Young (gitara), Mike Leech (basa) a Buddy Emmons (bicie).


 • Odkazy na drogy boli v roku 1968 veľké a táto pieseň ich má veľa, ale kontextom je láska ako droga; Thomas je „vysoko veriaci“ a „zostane závislý“ na dievčati, ktoré ma dokáže „vytočiť“. Všetko veľmi nevinne.


 • O tých Oooonga Chackas:

  Je veľká šanca, že ste túto pieseň počuli so slávnym chorálom v džungli, a bola to s najväčšou pravdepodobnosťou verzia Blue Swede z roku 1974, ktorá bola predstavená vo filme Quentina Tarantina. Rezervné psy . Prvé použitie chorálu v tejto piesni však bolo vo verzii z roku 1971 od anglického speváka a popového magnáta Jonathana Kinga, ktorý pridal text Oooonga Chackas, ktorý vychádzal zo spevu v hite Johnnyho Prestona z roku 1959 „Running Bear“. Kingova verzia bola britským hitom - jedinou verziou piesne, ktorá sa tam dostala - 23. miesto. Blue Swede nahrali svoju vlastnú verziu s agresívnejšími zvukmi džungle v roku 1974 a bol to obrovský hit, ktorý dosiahol číslo 1 v USA, Holandsku, Austrálii a Kanade. Blue Swede boli švédskou kapelou a koncertovali by s verziou Jonathana Kinga, aby dav skandoval. Vo Švédsku to bolo číslo 1 a podľa a Valiaci sa kameň článok z roku 1974, niekoľko kópií sa dostalo do Spojených štátov, kde žena v Connecticute zahrala pieseň vo svojom obchode s platňami. To viedlo k miestnemu letectvu a pieseň sa rýchlo rozšírila a nakoniec sa stala hitom číslo 1.

  A čo Jonathan King, ktorý k piesni v roku 1971 vložil chorál? King bol univerzitným študentom vo Veľkej Británii, keď v roku 1965 nahral svoj debutový hit „Everyone's Gone To The Moon“, ktorý sa vo Veľkej Británii umiestnil na 4. mieste a v USA na 17. mieste. Potom sa stal úspešným spevákom, skladateľom a producentom (produkoval prvý album Genesis, Od Genesis po Zjavenie ), vysielateľ a výkonný riaditeľ nahrávacej spoločnosti (v roku 1972 založil UK Records). V novembri 2000 bol obvinený zo sexuálnych útokov na chlapcov z roku 1970 a v januári 2001 bol obvinený zo siedmich obvinení z útoku na mladistvých a odsúdený na sedem rokov väzenia.


 • Verzia Blue Swede bola prvým hitom číslo 1 v USA podľa švédskeho aktu. Na vrchol sa dostal v ten istý týždeň, keď skupina ABBA vyhrala Eurovision Song Contest s piesňou „Waterloo“ a predstavila sa medzinárodnému publiku. Sedemčlenný Blue Swede mal vo Švédsku viac hitov, ale už nikdy nepraskol na americký trh, aj keď všetky ich piesne boli v angličtine.
 • Podľa Billboard & The Mercury Records Story , sprievodný spev/chorál, ktorý bol prvýkrát použitý v hre „Running Bear“, predviedli J.P. Richardson (The Big Bopper) a George Jones, čím sa inšpirovala verzia Blue Swede. Jones bol buď koproducentom pre Johnnyho Prestona, alebo bol len tam, možno na ďalšie sedenie.


 • V roku 1998 bola verzia Blue Swede použitá v epizódach televíznej show Ally McBeal keď sa objavilo „Tancujúce dieťa“. Keď Ally starla, dostávala vízie o dieťatku, ktoré by tancovalo na verziu tejto piesne od Blue Swede a pripomínalo jej, že jej tikajú biologické hodiny. Vonda Shepard to nahrala pre svoj album Piesne od Ally McBealovej .
 • „Oogachaka!“ v upútavke na rok 2014 bolo počuť chorál z verzie Blue Swede Strážcovia galaxie film počas montáže ohnivých akčných scén, pripravujúcich divákov na superhrdinský film plný nesúrodých hitov zo 70. rokov. Vo filme postava Chrisa Pratta nesie Walkman s kazetou, ktorú pre neho vyrobila jeho matka: Awesome Mix Vol. 1. Keď je Walkman zaistený a strážca počúva túto pieseň, Pratt sa mu postaví. Pratt zostáva rozhorčený a hovorí strážcovi: „Hooked On A Feeling“, Blue Swede, 1973. Táto pieseň patrí mne !, predtým, ako sa pieseň naplno rozohrá, dostane ďalší rozruch.

  Pieseň nadväzuje na soundtrack k filmu, ktorý sa v Amerike umiestnil na 1. mieste a oživil tak túto pieseň a niekoľko ďalších z éry.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: