Ako zachrániť život Frayom

Zistite Svoj Počet Anjela

 • V rozhovore s USA Today , spevák Isaac Slade vysvetlil, že napísal túto pieseň o zážitku, ktorý mal z práce v tábore pre problémovú mládež: „Jedno z detí, s ktorými som sa spojil, bol hudobník. Tu som bol, chránený predmestský, a mal len 17 rokov a mal všetky tieto problémy. A nikto nedokázal napísať manuál, ako ho zachrániť. Dostal som o tom veľa e -mailov. Jedno dieťa zomrelo pri autonehode a myslím, že to bola posledná pieseň, ktorú si stiahol z počítača. Hrali to na jeho pohrebe a niektorí z jeho priateľov si dali na ruky vytetovať 'Save A Life'. Odpoveď bola ohromujúca. “
  Jaque - Alvin, TX


 • Vo februári 2007 Mesačná hudba pozorovateľa Slade povedal: „Stále mi chodí neskutočne veľa e -mailov o tejto piesni. Máme priateľov, ktorí si myslia, že je skvelé nemyslieť, pretože sú opití alebo vysokí. Ale je lepší spôsob, ako byť šťastný. “


 • Fray sa skladá z oddaných kresťanov a táto pieseň má určite nejaký náboženský podtext s konkrétnymi odkazmi na Boha:

  A modlím sa k Bohu, aby ťa počul

  Kresťanská hudobná komunita pieseň prijala a poslala ju na 4. miesto v rebríčku kresťanských piesní, ale nebola predávaná ako náboženská pieseň a bola tiež hitom v sekulárnom spoločenstve - v rebríčku Hot 100 sa umiestnila na 3. mieste a bola tiež súčasný hit číslo 1 pre dospelých.


 • „How To Save A Life“ sa v Amerike preslávilo potom, čo sa objavilo v druhej sezóne úspešnej televíznej šou ABC Grey's Anatomy . Pieseň bola použitá v epizóde „Superstition“ potom, čo hudobný supervízor šou videl The Fray účinkovať v Los Angeles. Pieseň sa po použití v epizóde stala menším hitom a potom si získala väčšiu popularitu, keď bola použitá v propagačnej kampani tretiu sezónu. Grey's Anatomy .
 • Dňa 21. septembra 2006 a Grey's Anatomy verzia hudobného videa (podobná videu vytvorenému pre „Chasing Cars“ spoločnosti Snow Patrol) bola uvedená pred premiérou tretej sezóny. Pieseň bola tiež vydaná ako jedna zo skladieb na Grey's Anatomy, zv. 2 soundtrackový album a neskôr bude použitý v upútavke na austrálske vydanie show.


 • Toto bolo tiež uvedené na serveri Kroviny epizóda „Môj obed“, ako aj epizóda „Moja noc na zapamätanie“, kde sa postava J. D. spätne pozerá na nepríjemné chvíle svojho života a hovorí, ako sa pieseň „Fray“ začína hrať. Hneď ako sa začne hrať táto pieseň, J. D. rýchlo povie: „Nie, nie túto pieseň Fray!“ a namiesto toho začne hrať „She Is“.
 • Medzi ďalšie televízne vystúpenia k tejto piesni patrí One Tree Hill , Kopce , 8. a oceán a Studený prípad . HBO skladbu použilo pre svoju televíznu kampaň „Summer Image“ a bolo tiež použité v upútavke k filmu Vládnuť nado mnou .
  Bertrand - Paríž, Francúzsko, nad 4
 • Povedal to vedúci gitarista David Welsh Mám rád hudbu príbeh tejto piesne: „Pieseň vznikla veľmi organicky. Túto myšlienku mal Isaac na klavíri tohto druhu uspávanky. Potom vymyslel tento opakujúci sa bubnový úder, ktorý posunul uspávanku spolu s Benom. Texty piesní pochádzajú zo skúsenosti, ktorú mal Isaac s teenagerom, ktorého mentoroval a ktorý bojoval s drogami a závislosťou. Bol to veľmi prirodzený proces, pieseň sa vyvinula a text veľmi dobre sedel. '
 • Bola to jedna z prvých skladieb, ktoré získali veľký počet digitálnych sťahovaní, pretože spotrebitelia prešli z diskov CD na MP3. Predalo sa 3 milióny stiahnutí, čím sa The Fray stala jedinou skupinou, ktorá toto číslo dosiahla v dvadsiatych rokoch okrem Coldplay, ktorej Ži život “sa tiež presťahovali o 3 milióny.

Zistite Svoj Počet Anjela

Pozri Tiež: